آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: از کار افتادن پمپ باد هیتر هوای گرم یاکسون YAXUN 702B

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
سلام دوستان یه هیتر یاکسون دارم با مدل +YAXUN 702B
باد از کار افتاده اما المنت قرمز میشه من پمپ را تست زدم دیدم کار نمی کنه بازش کردم دیدم یه آهنربا داره یه سیم پیچ اهنربا چسبیده بود روی سیم پیچ و پمپ باد هنگ کرده بود من با سمباده نرم آهنربا را تمیز کردم انداختم سرجاش به کار افتاد یه تست هم زدم دیدم کار میکنه روز بعد دوباره تست زدم دیدم دوباره پمپ باد کار نمیکنه و باد خارج نمیشه به نظر شما اشکال از کجاست بورد و تریاک و قطعات خرابند که پمپ از کار می فته و آهنربا می چسبه یا خود پمپ مشکل داره اگر تجربه ای دارین ممنون میشم کمک کنید
اگر نیازه بفرمائید تصاویر بورد را آپ کنم با تشکر
+yaxun_702b_rzig.jpg

آخرین ویرایش:

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
پاسخ : از کار افتادن باد یاکسون YAXUN 702B

دوستان الان 24 ساعت گذشته یعنی هیچ کس تا به حال به این مشکل بر نخورده؟

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
پاسخ : از کار افتادن باد هیتر یاکسون YAXUN 702B

خوب دوستان اگر نظری ندارند من یه پمپ بخرم
xQRVXnIhtmFC86Fk.jpg

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,213
2,957
ولتاژ دو سر سیم پمت را با اهمتر تست کنید باید ac باشد اگر ولتاژ داشتید پمپ خراب است حدود 110 ولت ac بستگی به ولوم پمپ باد دارد

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
سلام ممنون بابت پاسخ
البته ولتاژ را چند روز قبل گرفته بودم به شدت پائین حدود 10 ولت بود خود پمپ هم مستقل کار نمی کرد
پمپ به صورت مستقیم که به برق وصل میشه اصلا صدائی نداره با برق 110 لامپ سری تست زدم چند روز قبل هم همینطور بود که پمپ را باز کردم دیدم آهنربا چسبیده با سمباده تراشیدمش و نصبش کردم به کار افتاد اما فقط برای یک روز
از نظر شما مشکل به بورد بر میگرده یا خود پمپ؟

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
دوستان من مجددا پمپ را باز کردم دیدم دوباره چسبده و جام کرده دوباره تراشیدم و سمباده زدم و راه افتاد
چرا این طور میشه فقط یک روز کار میده آیا اشکال از ترانس داخل پمپ است و یا بورد باعث گرم شدن و چسبیدن پمپ میشه؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Kress

bardian

کاربر vip
کاربر
2009-01-25
14
24
سلام این ایراد از همان چسبیدن هسته به بدنه هست احتمالا چونکه پایه های نگه دارنده هسته اهنربایی پلاستیکی هست و به مرور زمان می شکند و به بدنه فلزی می چسبد و مانع نوسان و تولید باد می شود اگر پمپ مثل هیترلوکی ۸۵۲ باشد باید دوطرف پایه نگه دارنده هسته که پلاستیکی هست را با چسب دوقلو و چسب قطره ای بچسبانی و بگذاری خشک شود برای این کار باید یک تکه مقوا یا ...در دو طرف هسته بگزاری تا دقیقا وسط بوبین قرار گیرد و چسبکاری کنی که انشالله درست بشود سری جدید هیترها فکر کنم از ارمیچر برای تولید باد استفاده شده و ...

آخرین ویرایش:

mioo_sara

کاربر
2008-02-23
143
531
سلام تصاویر پمپ را برای استفاده دیگر دوستان و همچنین دوستانی که راهنمائی می کنند آپ می کنم با تشکر
01_455f.jpg

03_vy9a.jpg

3_qpu8.jpg

4_x78k.jpg

5_o651.jpg

6_uktq.jpg

7_usww.jpg

8-1_x3vg.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Kress
بالا