آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: تغییر در میزان خنک کنندگی کولر آبی

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
سلام وقت بخیر
کولر آبی 2500 دور کم دارای باز دهی کم و دور زیاد بازدهی زیاد هست ( برای فضای مورد نظر )
سوال این هست که امکانی هست با تغییر یا افزودن قطعه ای سرعتی بین کند و تند دریافت کنیم؟
یکسری افراد نظر تغییر اندازه پولی رو میدن که انگار اصولی نیست!
لطفا نظرتون رو بفرمایید.
سپاس

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام وقت بخیر
کولر آبی 2500 دور کم دارای باز دهی کم و دور زیاد بازدهی زیاد هست ( برای فضای مورد نظر )
سوال این هست که امکانی هست با تغییر یا افزودن قطعه ای سرعتی بین کند و تند دریافت کنیم؟
یکسری افراد نظر تغییر اندازه پولی رو میدن که انگار اصولی نیست!
لطفا نظرتون رو بفرمایید.
سپاس
سلام
میتونم بپرسم چرا با تغییر اندازه پولی اصولی نیست ؟
متشکرم

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
382
791
سلام. تعویض پولی اتفاقا ارزانترین و بهترین راه هست. فقط چون پولی فله ای جدید ممکن است بی کیفیت باشد و همچنین رگلاژ مجدد ساختار چرخاننده پروانه مهارت بخواهد گفته میشه که اصولی نیست. اگر فنی و علاقمند به الکترونیک باشین بهتون پیشنهاد می کنم ماژول ترموستات دیجیتال XH-W1308 را در مسیر سیم نول که از کلید به کولر می رود قرار بدید و کولر خودتون رو هوشمند کنید. می تونید ماژول را داخل یک جعبه به همراه منبع تغذیه 12 ولتی قرار دهید و فقط با سه سیم که شامل فاز، نول برق تغذیه ترانس ماژول و نول خروجی رله سر راه کلید کولر قرارش دهید. خودم پارسال این کار رو انجام دادم و مصرف برق رو هم بسیار کم کرده است.

ماژول ارزان قیمت و بسیار کارآمدی هم هست:
nivc7fq7k82a.jpg

خرید ماژول ترموستات XH-W1308 دارای رله و با قابلیت نمایش دما (thecaferobot.com)

نحوه راه اندازی و تنظیم این ماژول بسیار کاربردی:
معرفی و آموزش راه اندازی ماژول کنترلر دما و ترموستات XH-W1308 (roboticngo.com)

آخرین ویرایش:

bbavvaffa

کاربر vip
vip
کاربر
سلام
میتونم بپرسم چرا با تغییر اندازه پولی اصولی نیست ؟
متشکرم

سلام مجدد
از یک سیم پیچ سوال کردم گفتند که میزان چرخش هر موتور و باز دهیش بر اساس توان و نوع سیم پیچ هست
حالا شما با تغییر در اندازه پولی سعی در تغییر این استاندارد دارید که از لحاظ فنی و فیزیک درست نیست موتور آسیب خواهد دید.
ولی پیگیر نشدم که از شخص دیگه ای هم سوال کنم...
اشتباهه به نظرتون؟

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام مجدد
از یک سیم پیچ سوال کردم گفتند که میزان چرخش هر موتور و باز دهیش بر اساس توان و نوع سیم پیچ هست
حالا شما با تغییر در اندازه پولی سعی در تغییر این استاندارد دارید که از لحاظ فنی و فیزیک درست نیست موتور آسیب خواهد دید.
ولی پیگیر نشدم که از شخص دیگه ای هم سوال کنم...
اشتباهه به نظرتون؟
سلام
هیچ مشکلی پیش نمیاد .
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: bbavvaffa

mohammadhadi

مدیر تالار
مدیر تالار
2008-03-31
2,860
10,548
سلام
عواملی که در انتخاب قطر پولی موثرند گشتاور و سرعت مورد نیاز و توان و سرعت موتوره

گشتاور مورد نیاز پروانه کولر با افزایش سرعت اون افزایش پیدا می کنه .اگر با سرعت ثابت موتور ,پولی ها را تغییر بدیم تا سرعت بیشتری حاصل بشه در نتیجه موتور توان بیشتری برای چرخاندن پروانه مصرف می کنه
.اگر موتور استفاده شده چنین توانی داشته باشه که مسلما مشکلی پیش نمیاد
ولی معمولا موتور انتخاب شده به اندازه مورد نیاز انتخاب شده و تغییر پولی باعث فشار بر روی موتور میشه که به مرور باعث فرسودگی اون میشه

بالا