آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ترکیدن فیوز پاور 380 گرین هنگام خاموش بودن کامپیوتر

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
با سلام
پاور 380 گرین موقعی که کامپیوتر خاموش بوده ، فیوز می ترکد .
با تعویض فیوز مشکل حل شده .

ولی پس 4 ساعت کار کردن مجددا فیوز می ترکد .
سه راهی برق سالم است و محافظ برق می باشد .
راهنمایی بفرمایید که در حالت خاموش بودن کامپیوتر چرا باید فیوز پاور بترکد ؟

Navid-Aref

کاربر vip
vip
کاربر
2008-11-23
368
771
سلام. قاعدتا سوختن فیوز به دلیل جریان کشی بیش از حد اتفاق میوفته و چون در حالت خاموشی کامپیوتر اتفاق میوفته نشانگر وجود نشتی خیلی زیاد در قطعات ورودی پاور بخصوص خازنهای ولتاژ بالای صافی باید باشه. شاید هم نشتی در پل دیود ورودی باشه. در ضمن بخش استند بای پاور حتی در حالت خاموشی کامپیوتر مشغول فعالیت هست و برق 5 ولت تولید می کنه که ممکنه ایراد به این بخش هم مربوط باشه. باید پاور رو باز کنید و با دقت و احتیاط در حالت روشن (برق 220 ولت متناوب و 300 ولت مستقیم در ورودی داریم) با مولتی متر تست ولتاژ و جریان(سری کردن بخش 10 آمپر مولتی متر با سیم برق پاور) انجام بدید. بعدش پاور رو از برق جدا کنید و در حالت خاموش خازن ها رو اول دشارژ کامل کنید و بعد پل دیود رو در حالت های تست دیود و بازر تست کنید و خازن ها رو بعد از جدا کردن از رو برد با خازن سنج تست کنید.

آخرین ویرایش:

rasoul2030

کاربر vip
کاربر
2016-05-07
23
20
سلام یک ntc یا ptc قبل پل دیو د هست اون اول عوض کن بعد بقیه قطعات چک کن و استندبای پاور سرویس کن

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
کامنت شما درست بود .
از ptc کناز خازن بود .که ترکیده بود و تمام اون ناحیه را تعویض کردم .
فعلا در تست اولیه خوب کار می کند .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
الان که پاور را تعمیر کردم ، هنگام خاموش کردن کامپیوتر ، پاور گرم می شود .
احساس می کنم ، این گرم شدن هنگام خاموش بودن کامپیوتر ، موجب ترکیدن ptc و بقیه لوازم داخل پاور شده باشد .

77770

کاربر vip
کاربر
2014-12-30
220
163
مازندران
الان که پاور را تعمیر کردم ، هنگام خاموش کردن کامپیوتر ، پاور گرم می شود .
احساس می کنم ، این گرم شدن هنگام خاموش بودن کامپیوتر ، موجب ترکیدن ptc و بقیه لوازم داخل پاور شده باشد .
سلام
تمام گفته های همکارا رو خوندم از جمله شما

شما باید بعد از تعویض ntc خازن های صافی و دیود پل رو هم عوض کنید چون این دوعدد قطعه در مسیر مستقیم ntc قرار دارن و باعث شوک به این قطعات شده با تعویض این دو عدد مشکل گرم کردن پاور هم حل میشه

بالا