آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: مدار فازمتر القایی

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
200
43
کرج
با سلام
بعداز بسیار گشتن در اینترنت و درست کردن مدارهای اشتباه نتونستم یک فازمتر القایی درست کنم و به این نتیجه رسیدم از اساتید با تجربه کمک بگیرم علت اینکه دنبال همچین وسیله ای هستم اینه که میخاستم دیوار خونرو سوراخ کنم ترسیدم با سیم برق برخورد کنم و این باعث شد به فکر درست کردن فازمتر القایی بیفتم نه خریدنش بخاطر اینکه فازمترهای القایی موجود ضعیف هستند و بعضا بسیار گران که من قادرنیستم بخرم
اگر ممکنه مدار یک فازمتر القایی خیلی حساس به من معرفی کنید و روش درست کردن آنرا بفرمایید مداری که میزارم خودم طراحی کردم که اصلا کار نکرد.البته وقتی با انگشت سر آنتن میگرفتم ال ای دی روشن می شد ولی وقتی به فاز نزدیک میکردم ال ای دی روشن نمی شد و فقط زمانی که نوک آنتن را به منبع سویچنگ نزدیک می کردم به ترانس کوچولویی که داره ال ای دی روشن می شد اونم خیلی ضعیف نمیدونم داستان چیه چرا برای بقیه روشن میشه ولی برای من وقتی به فاز می چسبونم روشن نمیشه .ولی خاسته اصلی من اینه که لطفا مدار خیلی حساس که از پشت دیوار بشه فازرو ردیابی کرد با تشکر بسیار فاراوان...::bounce:::wubsmile::108::83000000::dast:
این مدار نمیدونم ایرادش چیه ولی کارنکرد
1- ترانزیستور 2n3904
2- مقاومت 1 مگا
3- مقاومت 100 کیلو
4- مقاومت 220
5- برق 9 ولت

مشاهده فایل‌پیوست 185486

112.jpg

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
731
1,425
استان گلستان
با سلام
بعداز بسیار گشتن در اینترنت و درست کردن مدارهای اشتباه نتونستم یک فازمتر القایی درست کنم و به این نتیجه رسیدم از اساتید با تجربه کمک بگیرم علت اینکه دنبال همچین وسیله ای هستم اینه که میخاستم دیوار خونرو سوراخ کنم ترسیدم با سیم برق برخورد کنم و این باعث شد به فکر درست کردن فازمتر القایی بیفتم نه خریدنش بخاطر اینکه فازمترهای القایی موجود ضعیف هستند و بعضا بسیار گران که من قادرنیستم بخرم
اگر ممکنه مدار یک فازمتر القایی خیلی حساس به من معرفی کنید و روش درست کردن آنرا بفرمایید مداری که میزارم خودم طراحی کردم که اصلا کار نکرد.البته وقتی با انگشت سر آنتن میگرفتم ال ای دی روشن می شد ولی وقتی به فاز نزدیک میکردم ال ای دی روشن نمی شد و فقط زمانی که نوک آنتن را به منبع سویچنگ نزدیک می کردم به ترانس کوچولویی که داره ال ای دی روشن می شد اونم خیلی ضعیف نمیدونم داستان چیه چرا برای بقیه روشن میشه ولی برای من وقتی به فاز می چسبونم روشن نمیشه .ولی خاسته اصلی من اینه که لطفا مدار خیلی حساس که از پشت دیوار بشه فازرو ردیابی کرد با تشکر بسیار فاراوان...::bounce:::wubsmile::108::83000000::dast:
1- ترانزیستور 2n3904
2- مقاومت 1 مگا
3- مقاومت 100 کیلو
4- مقاومت 220
5- برق 9 ولت

مشاهده فایل‌پیوست 185486

مشاهده فایل‌پیوست 185487

درود،
بهتره از BC547 استفاده بشه، چون hfe بالاتری داره.
به ANTENNA ورقه مسی یا آلومینیومی در حدود 2 در 2 سانت متصل کنین.
مداری که بتونه از پشت دیوارر سیم تشخیص بده، نیاز به حساسیت بالایی خواهد داشت و حساسیت بالا یعنی خطا.
بدین معنی که به فرض اگر همچین مداری ساخته شود،
با امواج موباایل و wifi و امواج AM هم واکنش نشان خواهد داد.
اگر خطای تایپی یا در هم برهم مشاهده کردید، ببخشید چون مرورگر و صفحه کلیدم دچچار مشکل شده.

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
200
43
کرج
درود،
بهتره از BC547 استفاده بشه، چون hfe بالاتری داره.
به ANTENNA ورقه مسی یا آلومینیومی در حدود 2 در 2 سانت متصل کنین.
مداری که بتونه از پشت دیوارر سیم تشخیص بده، نیاز به حساسیت بالایی خواهد داشت و حساسیت بالا یعنی خطا.
بدین معنی که به فرض اگر همچین مداری ساخته شود،
با امواج موباایل و wifi و امواج AM هم واکنش نشان خواهد داد.
اگر خطای تایپی یا در هم برهم مشاهده کردید، ببخشید چون مرورگر و صفحه کلیدم دچچار مشکل شده.
سلام
خیلی ممنون از اینکه تجربه خودتون را بامن درمیان گذاشتید دقیقا منظور شما از ورقه مسی 2 در 2 چیه و چطور اون رو به آنتن وصل کنم درضمن من با bc547 هم همینکارو کردم ولی به هیچ وجه جواب نمیده حتی کوچکترین روشنایی وجودندارد ال ای دی ضعیف تر وصل کردم بازم فایده نداشت منبع ولتاژ قویتر کردم بازم فایده نداره نشون نیمده فاز نمیدونم چیکار کنم مثل ترکتور گیر کردم ......
بنظر شما اگر یک سلف درست کنم بعد با آردواینو در سلف پالس ایجاد کنم و مقدار هانری سلف را محاسبه کنم آن وقت سلف را آرام آرم به سیم برق نزدیک کنم میشه فاز و تشخیص داد یا نه چطور میشه بین اموج مبایل و دیگر امواج و میدان مغناطیسی سیم برق تمییز قایل شد آیا راهی هستش ما بفهمیم که این میدا مغناطیسی سیم برق نه امواج دیگه تا بتونییم راهی برای تشخیص سیم برق ازپشت دیوار پیدا کنیم با تشکر دوباره

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
با سلام
1- ترانزیستور 2n3904
2- مقاومت 1 مگا
3- مقاومت 100 کیلو
4- مقاومت 220
5- برق 9 ولت

مشاهده فایل‌پیوست 185486

مشاهده فایل‌پیوست 185487
سلام
من این مدار خیلی وقت پیش ساختم . با ترانزیستور 547 حساسیت هم خیلی بالا است .
فکر نکنم بشه در محیط خونه استفاده کرد . اگر یخجال و ...... و وسایل برقی روشن باشه خطا میده
۲۰۲۲۰۶۰۸_۱۸۳۴۰۷.jpg۲۰۲۲۰۶۰۸_۱۸۳۴۲۵.jpg

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
200
43
کرج
سلام
عجب چیزی ساختی چقدر آنتنش بزرگه منم با 547 ساختم ولی انگار نه انگار چرا یعنی کجای مدار ایراد داره از آنتن میتونه باشه یا از مقاومت مثلا مقاومت دقیق نباشه چطوری اینو بسازم میتونی مدار دقیق رو برام بزاری من امیتر ترانزیستورها رو به بیس اون یکی وصل می کردم بدون هیچ عنصر واسطی بعد با بستن مقاومت به کلکتور اولی یک مگا دومی 100 کیلو و سومی 220 بود که به ال ای دی وصل میشه ولی جواب نداد نمیدونم از چیه داستان آنتن مهم دقیقا چقدر باشه و چنددورباشه یا سیمش مثلا کلفت باشه یا نه
چطوری تحلیل باید کرد یعنی تو پرتوس 547 بکشی در حالت فعال بعد سه تا روهم عین آمپلی بهم وصل کنی این که ورودی سینوسی نیست یا هست این تقریبا میشه گفت یک ولتاژ دی سی خیلی ضعیف یا نه یک ولتاژ ای سی خیلی ضعیف کسی جوابشو می دونه
سه تا عکس میزارم که وقتی به برق نزدیک میشم روشن نمیشه
خیلی عجیب شما شکایت میکنی که مدارتون خیلی حساس من شکایت دارم که مدارم خیلی باقالیه ..:112: .. ایراد و فهمیدم منبع تغذیه ای که دست کردم سیم مثبت و منفی جاش برعکس بود و ال ای دی هم برعکس وصل شده حالا مشکل چیه مدام روشن هیچی رو نشون نمیده ترانزیستورها رو هم چک کردم همه سالمن چیکار کنیم

1.jpg2.jpg3.jpg

آخرین ویرایش:

میکروکنترلر

کاربر vip
کاربر
2020-04-08
98
200
43
کرج
آیا بنظر شما این عجیب نیست که ترانزیستورها سالمند ولی با وجود اینکه قطب مثبت به امیتر و منفتی به کلکتور وصل بوده ولی کار می کردند چطوری این اتقاق میافته

SkyBoy61

کاربر
2022-06-12
7
3
42
من یبار این مدارو درست کردم کارکرد.ولی با دوتا ترانزیستور. الان ممکنه قطعاتت مشکل داشته باشن یاسوخته باشن.

بالا