آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

سوال: راهنمایی درباره مدارمنبع تغذیه 0 تا 30 ولت

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام به مهندس غزال ممنون از پاسخ شما بزروار
این دیود های یکی مربوط به ولتاژ است d5 و d4 مربوط به جریان است اگر جریان بیشتر از حد مجاز باشد d5 خاموش و d4 روشن شده و ولتاژ را پایین می اورد
مهندس اگر ما بخواهیم ولتاژ گیری کنیم پراپ منفی ولت متر کجا قرار بدیم ممنون از وقتی که گذاشتی
مشاهده فایل‌پیوست 185724

درود

همیشه برای اندازه گیری ولتاژ هر بخش باید ابتدا گراند آن بخش شناسایی بشه.

در خلال پاسخ پست قبل گراند آپ امپ و دیودهای موصوف را معرفی کردم که پایه وسط یا گراند رگلاتورهای ۱۵ ولتی است .

پروب مشکی ولتمتر را به خروجی مثبت تغذیه و پروب قرمز را به ورودی و خروجی و گراند رگلاتور ۱۵ ولت متصل کنید و هر سه ولتاژ را گزارش کن.

سپاس

آخرین ویرایش:

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام مهندس غزال
من ولتاژ d5 و d4 را گرفتم
ولتاژ منبع تغذیه 5 ولت تنظیم شده است
کاتد d4 =18.4 و آند d4 = 6.7 و کاتد d5 =6.1 و آند D5 =6.4
حا لا من به منبع بار وصل کردم که مصرف جریان آن از جریان انتخابی منبع بیشتر است حالا ولتاژ دیودها را می نویسم
کاتد d4 =5.8 و آند d4 =6.4 و کاتد d5 =17.6 و آند d5 =6.4 است و ولتاژ خروجی منبع 3.6 ولت است منفی ولتمتر را به منفی تغذیه وصل کردم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام مهندس طبق گفته شما من ولتاژ گیری کردم به ولتاژها را می نویسم
کاتد d4 =13.4 و آند d4 =1.7 و کاتد d5 =1.1 و آند d5 =1.7 این برای خروجی 5 ولت منبع
کاتد d4=13.4 و آند d4 =1.7 و کاتد d5 =1.1 و آند d5 =1.7 این برای خروجی 10 ولت منبع
استاد می بینید اند و کاتد ها در ولتاژ های مختلف تغیری نمی کند من منفی ولتمتر را روی منفی c12 و مثبت c10 قرار دادم با تشکر

• Like

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
مهندس جان گفتم که گراند رگلاتورها که منف c12 و مثبت به وصیله سیم به پراپ مثبت منبع تغذیه وصل است که من ولتاژ ان را برای شما گرفتم که اخرین ولتاژ بود پست 14 است

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
مهندس جان گفتم که گراند رگلاتورها که منف c12 و مثبت به وصیله سیم به پراپ مثبت منبع تغذیه وصل است که من ولتاژ ان را برای شما گرفتم که اخرین ولتاژ بود پست 14 است

درود

چرا پاسخ سوال پست 9 را نمیدی؟
ماکزیمم ولتاژ خروجی تغذیه چند ولته ؟
مقصود شما از گزارش ولتاژ ها چیه ؟
بجای پاسخ سوالات و گزارش ولتاژهایی که خواستم ، ولتاژهایی گزارش کردی که نیاز نداشتم و منظور از گزارش را هم نگفتی که چه سوال و ابهامی داری .
با گزارش ولتاژهایی که نیاز نداشتم ، چکار کنم ؟

سپاس

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام مهندس جواب پست 9 را در پست 10 دادم
ولتاژ ماکزیموم تغذیه 27 ولت است
بعد این ولتاژ ها را نوشتم که اگر ما پراپ را روی منفی رگلاتورها بگذاریم بعد ولتاژ آند دیود d5 را که مربوط به ولتاژ است با تغییر ولوم ولتاژ هیچ تغییری روی بیس q2 دیده نمی شود
که قانونن باید ولتاژ روی بیس q2 تغییر کنند تا در خروخی ولتاژ کم و زیاد شود تکرار می کنم اگر پراپ روی منفی رگلاتور باشد این طوری است

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام مهندس جواب پست 9 را در پست 10 دادم
ولتاژ ماکزیموم تغذیه 27 ولت است
بعد این ولتاژ ها را نوشتم که اگر ما پراپ را روی منفی رگلاتورها بگذاریم بعد ولتاژ آند دیود d5 را که مربوط به ولتاژ است با تغییر ولوم ولتاژ هیچ تغییری روی بیس q2 دیده نمی شود
که قانونن باید ولتاژ روی بیس q2 تغییر کنند تا در خروخی ولتاژ کم و زیاد شود تکرار می کنم اگر پراپ روی منفی رگلاتور باشد این طوری است

درود

اشتباه گفتم پست ۱۱ را پاسخ بده.
پاسخ سوالم را نمیدی و خودت گزارشات مبهم و بدون سوال ارسال میکنی و من برای رفع مشکل شما ، باید پیگیری و التماس کنم بلکه پاسخ بدی.
آیا پس از طرح سوال باید مجددا اصرار هم کنم که پاسخ را ارسال کنی؟
چند عکس واضح از پشت و روی برد ارسال کن
درحالیکه تغذیه خاموشه ، مشکی اهم متر را به گراند رگلاتور ۱۵+ ولت و قرمز اهم متر را به خروجی مثبت تغذیه متصل و یکبار هم به خروجی منفی تغذیه متصل کن و هر دو اهم را گزارش کن.

پروب مشکی اهم متر را به پایه 7 آی سی u5 متصل و قرمز اهم متر را به خروجی رگلاتور VR1 متصل
پروب مشکی اهم متر را به پایه 4 آی سی u5 متصل و قرمز اهم متر را به خروجی رگلاتور VR2 متصل و اهم هر دو را گزارش کن.

اگه بابت شناسایی پایه خروجی و گراند رگلاتورها تردید داری اعلام کن .
کدوم پایه رگلاتور را گراند محسوب میکنی؟

سپاس

آخرین ویرایش:

hossein1354

کاربر vip
کاربر
2010-05-03
229
263
زمین خدا
سلام اقای غزال ممنون که وقت ارزشمند خود را برای من گذاشتی
مهندس جان این منبع تغذیه درست مشکلی نداره من این سوالات بیان کردم می خوستم مدار این منبع چگونه کار می کند
چند سول داشتم اگه جواب بدی بزرگوری کردی نسبت به من
1- ای سی u2.1 از نظر خودم کارش ساختن ولتاژ مرجع است چطور می شود فهمید چه ولتاژی را تولید می کند
2- برای ولتاژ گیری ورودی هر آپ امپ باید پراپ منفی اهمتر را روی پایه منفی همان آپ امپ بگذاریم یا روی گراند رگلاتور ها
برای اندازه گیری بیس q2 پراپ منفی چه قسمتی گذاشته شود
3-چرا دیود زنر را در وروی اپ امپ ها گذاشتن
سوالاتی در باره مدار داشتم اگه موجب ناراحتی شما بزرگوار نشود بعدا مطرح می کنم
ممنون از شما بزرگوار

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,759
سلام اقای غزال ممنون که وقت ارزشمند خود را برای من گذاشتی
مهندس جان این منبع تغذیه درست مشکلی نداره من این سوالات بیان کردم می خوستم مدار این منبع چگونه کار می کند
چند سول داشتم اگه جواب بدی بزرگوری کردی نسبت به من
1- ای سی u2.1 از نظر خودم کارش ساختن ولتاژ مرجع است چطور می شود فهمید چه ولتاژی را تولید می کند
2- برای ولتاژ گیری ورودی هر آپ امپ باید پراپ منفی اهمتر را روی پایه منفی همان آپ امپ بگذاریم یا روی گراند رگلاتور ها
برای اندازه گیری بیس q2 پراپ منفی چه قسمتی گذاشته شود
3-چرا دیود زنر را در وروی اپ امپ ها گذاشتن
سوالاتی در باره مدار داشتم اگه موجب ناراحتی شما بزرگوار نشود بعدا مطرح می کنم
ممنون از شما بزرگوار

درود

چندین باره که اصرار میکنم پاسخ سوالاتم چی شد و توجه نمیکنی.
لذا هرچند در راستای پاسخگویی به ابهامات شما ، باید نواقص احتمالی گزارشات و نقشه رفع بشه تا قادر به تحلیل نقشه باشم که بتونم پاسخگو باشم اما پس از اصرار مکرر درواقع بمن میفرمایید سوالات شما که ارزشی نداره و ولش کن فقط پاسخ سوالات منو بده.
جدا مایه تاسف است .

سپاس

بالا