آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن مادربرد msi b75a-g41 ms7758 ver3.1

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
دوست گرامی
ولتاژ 3.3 بایاس زمانی برقرار میشه که مادربورد روشن بشه و این مادربورد بدون باطری سیموس نه 3.3 رو روی بعضی قطعات داری نه روشن میشه
زیر سوکت باطری یه ترانزیستور 3 پایه هست زمانی که شما باطری رو قرار میدهید باید روی یک پایه 3ولت و اون 2پایه دیگر 3.3 ظاهر بشه روی پین استارت 5ولت برقرار باشه
توی عکس جاهایی رو که با رنگ زرد مشخص کردم باید 3.3 ولت رو داشته باشی و جاهایی رو که با رنگ قرمز مشخص کردم باید 5 ولت داشته باشی و اونهایی که با رنگ سبز مشخص کردم باید هر دو ولتاژ برقرار باشه
hidden content may not be quoted[/HIDE]

بسیارعالی ، نقاطی که مشخص کردم فقط ولتاژ دارن و بقیه ولتاژشون 0 هست همگی.

top_LI.jpg

cmos_LI.jpg

pinpanel_LI.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
به نظرم ای سی 8 پایه زیر باطری مشکل داره چون گوشه ای سی نیست براتون مشخص کردم ای سی رو از مین جدا کنید ببینید ولتاژ 3 ولت باطری روی پایه زرد رنگ که مشخص کردم فیکس میشه
msi 2.jpg

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
حتما هنگام جدا کردن قطعه ای از روی مین باطری رو در بیارید که به جای دیگه ای بیشتر صدمه وارد نشه یه رگولاتور 5 پایه هم سمت چپ مادربورد بود باید روی اون هم 5 ولت داشته باشید

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
حتما هنگام جدا کردن قطعه ای از روی مین باطری رو در بیارید که به جای دیگه ای بیشتر صدمه وارد نشه یه رگولاتور 5 پایه هم سمت چپ مادربورد بود باید روی اون هم 5 ولت داشته باشید

بله درست فرمودین، ایسی رو درآوردم و ولتاژ جاهایی که گفتین برقرار شد،
جالب اینجاست، اون لکه ی سیاه رنگ روی ایسی نیست و ظاهرا سایه یا روغن بوده که توی عکس افتاده :biggrin0:
ولی با این حال مشکل از همون بوده، باید بگردم به دنبال ایسی ....

میدونم یکم پررویی میشه،، ولی امکانش هست ی توضیح مختصر برام بدین که این چند قسمت وظیفشون چیه؟؟ من تازه کار هستم

مثلا مداری که زیر باتری سیموس هست (RTC) کارکردش چجویه و یا 3.3 ولت برای حالت استندبای توی این مادربرد چطوری و توسط کدوم قطعات ساخته میشه؟

mrparadox

کاربر vip
کاربر
2018-07-18
162
116
Shiraz
نتیجه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
باتشکراز راهنمایی همکاران گرامی بابت وقتی که گذاشتن،

متاسفانه آیسی خراب به شماره up7706 گیرم نیومد و به علت عجله داشتن مشتری مجبور شدم مادربرد رو بهش تحویل بدهم.

babay surena

کاربر vip
vip
کاربر
2013-11-22
6
5
سلام دوست عزیز
توی این مدل مادربورد ولتاژ بایاس زمانی برقرار میشه که باطری سیموس 3ولت و افت ولتاژ نداشته باشه یا مدار سیموس به درستس کار کند
سوکت24 و 4 پین مربوط به پاور رو از مین جدا کنید باطری سیموس رو دربیارید و دوپین jbat زیر چیپ مرکزی را به مدت چند ثانیه اتصال دهید سپس باطری سیموس را تعویض و بزارید و سوکت های مربوط یه پاور رو به مادربورد وصل کنید
تست کنید ببینید 3.3 بایاس اکی میشه
درود به همه دوستان و سروران عزیز من هم همین مشکل رو داشتم که متوجه شدم باطری مادربرد خالی شده و با تعویض باطری 2032 مادربرد تصویر داد و کاملا درست عمل میکنه

بالا