آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در پیچیدن ترانس ۳۱ ولت

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61
با سلام خدمت اساتید محترم
یه ترانس ۳۱ ولت مربوط به یه یک دستگاه بخور سرد هست اولیه سوخت و از بوبین دو طبقه استفاده می کند اولیه را برش دادم و تعداد دورها رو شمردم ۱۱۲۰ دور بود و نمره سیم 0.25 بود و جنس سیم هم آلومینبوم هست سیم 0.25 مسی تهیه کردم و اولیه را به همون تعداد دور پیچیدم و مقاومت اولیه حدود زیر دویست اهم شد و‌در مدار سری اتصال کوتاه نشون میداد.الان مشکل اینجاست که چکار کنم این ترانس درست بشه .
۱- تا اوناجیی که تونستم سیم ها رو کنار هم پیچیدم و تعداد دور رو هم ۱۰۰ تا اضافه پیچوندم یعنی ۱۲۲۰ دور سوال آیا منظم پیچیدن تاثیر خاصی داره؟
۳- بعد از پیچیدن بدون هسته ei در مدار سری تست کردم که حالت اتصال کوتاه بود و نور لامپ به شدت روشن بود .آیا باید با هسته در مدار تست کنم؟
۲- ایا مقاومت سیم آلومینیوم با سیم مسی فرق میکنه و اگر اینجوره به جای اون نمره سیم آلومینیوم من چه سیمی از مس استفاده کنم
۳- بوبینم ۲.۳×۳.۴ هست
۴- ترانسم ۴۰ وات هست
۵- خروجی ۳۱ ولت و ۱ تا ۱.۵ آمپر کفایت میکند
لطفا راهنمایی کنید و اشکالات رو به من بگید و اینکه این ترانس رو با چه سیمی و چه تعداد دوری بپیچم

آخرین ویرایش:

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,296
ایران
با سلام خدمت اساتید محترم
یه ترانس ۳۱ ولت مربوط به یه یک دستگاه بخور سرد هست اولیه سوخت و از بوبین دو طبقه استفاده می کند اولیه را برش دادم و تعداد دورها رو شمردم ۱۱۲۰ دور بود و نمره سیم 0.25 بود و جنس سیم هم آلومینبوم هست سیم 0.25 مسی تهیه کردم و اولیه را به همون تعداد دور پیچیدم و مقاومت اولیه حدود زیر دویست اهم شد و‌در مدار سری اتصال کوتاه نشون میداد.الان مشکل اینجاست که چکار کنم این ترانس درست بشه .
۱- تا اوناجیی که تونستم سیم ها رو کنار هم پیچیدم و تعداد دور رو هم ۱۰۰ تا اضافه پیچوندم یعنی ۱۲۲۰ دور سوال آیا منظم پیچیدن تاثیر خاصی داره؟
۳- بعد از پیچیدن بدون هسته ei در مدار سری تست کردم که حالت اتصال کوتاه بود و نور لامپ به شدت روشن بود .آیا باید با هسته در مدار تست کنم؟
۲- ایا مقاومت سیم آلومینیوم با سیم مسی فرق میکنه و اگر اینجوره به جای اون نمره سیم آلومینیوم من چه سیمی از مس استفاده کنم
۳- بوبینم ۲.۳×۳.۴ هست
۴- ترانسم ۴۰ وات هست
۵- خروجی ۳۱ ولت و ۱ تا ۱.۵ آمپر کفایت میکند
لطفا راهنمایی کنید و اشکالات رو به من بگید و اینکه این ترانس رو با چه سیمی و چه تعداد دوری بپیچم
سلام
مشکلی نیست . با هسته تست کن .
متشکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mjbmjb81

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61
سلام یعنی بدون هسته اینجور اتصالی نشون میده و هسته سرجاش قرار بگیره اوکی میشه؟

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
با سلام
اگه بوبین را بدون هسته برقدار کنید جریان زیادی میکشه و گرم میکند بهترن ثانویه ترانس را از نظر ظاهری چک کنید و با جمع اوری هسته روی قرقره تراننس را کامل شده امتحان گنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: 3r4n

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
62
61
با تشکر از دوست خوبمون که راهنمایی کردن هسته رو گذاشتم ترانس کاملاً کارکرد جریان و ولتاژ ثابت خیلی خوبی هم داشت یک دستگاه برای پیچیدن ترانس درست کردم عکسش رو آپ می کنم برای دوستان شاید بدردشون خورد البته جای پیشرفته کردنش زیاده مثلا می خوام یه شمارنده دیجیتال با سنسور نوری بهش اضافه کنم 16520711764573960866669977357429.jpg

آخرین ویرایش:
بالا