آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: فلزیاب VLF White IDX Pro

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
دوستان یه سوال کسی میدونه Fiu 22 تو عکس آخری مربوط به چیه ؟
باید یه فرمولی باش که باهاش خازن موازی سیم پیچ های مختلف رو محاسبه میکنن کسی میدونه چطوره ؟ اگه این مورد حل بشه دیگه فکر نکنم نکته مبهمی برای ساخت سیم پیچ ها ی مختلف بمونه .[/QUOTE]

درود بر شما.
بنظرم FIO باشه!
FIO = فرکانس در & کردن

شاید هم یه اصتلاحه به زبان اروپا شرقی باشه.!!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hmx

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
دوستان یه سوال کسی میدونه Fiu 22 تو عکس آخری مربوط به چیه ؟
باید یه فرمولی باش که باهاش خازن موازی سیم پیچ های مختلف رو محاسبه میکنن کسی میدونه چطوره ؟ اگه این مورد حل بشه دیگه فکر نکنم نکته مبهمی برای ساخت سیم پیچ ها ی مختلف بمونه .

درود بر شما.
بنظرم FIO باشه!
FIO = فرکانس در & کردن

شاید هم یه اصتلاحه به زبان اروپا شرقی باشه.!!![/QUOTE]

بیشتر میخوره اصطلاح باشه فرکانس نیست چونکه فرکانس نزدیک ۶ کیلو هست ... قطر سیم هم نمیخوره چون مقدار rx بیشتره . :92000000: میمونه خازن های موازی ۲۲ نانوفاراد میخوره اما ۳۴ فکر نکنم چنین مقداری وجود داشته باشه!!!!

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
فکر کنم کشف کردم ... برای محاسبه خازن باید از برنامه محاسبات الکترونیک که در بازار موجود استفاده کنیم اونجا یه گزینه داره برای محاسبه فرکانس رزونانس که توش ظرفیت و خازن رو وارد میکنی تا به کیلوهرتز مورد نظر خودت برسی .

jfrras

مدير انجمن تخصصی الکترونیک
مدیر تالار
2007-04-13
3,095
74,081
48
ایران
سلام
مطالعه ای در مورد دو دستگاه تسرو و IDX کردم هردو شبیه به هم فقط تفاوتی که دیدم فرکانس هست
و مقایسه ای که بین این دو وجود داره تقریبا در عمق زنی شبیه هستند . اگر لوپ هر دو را یکی بکنیم حدو 6 کیلو هرتز 100 در 100 یکسان خواهند بود .
فقط حواستون به اپ امپ های فیک چینی باشه .

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
فکر کنم کشف کردم ... برای محاسبه خازن باید از برنامه محاسبات الکترونیک که در بازار موجود استفاده کنیم اونجا یه گزینه داره برای محاسبه فرکانس رزونانس که توش ظرفیت و خازن رو وارد میکنی تا به کیلوهرتز مورد نظر خودت برسی .

درود بر شما.
نتیجه تست دستگاه چی شد؟

farzad55

کاربر vip
کاربر
2020-10-02
177
235
اصفهان
سلام
مطالعه ای در مورد دو دستگاه تسرو و IDX کردم هردو شبیه به هم فقط تفاوتی که دیدم فرکانس هست
و مقایسه ای که بین این دو وجود داره تقریبا در عمق زنی شبیه هستند . اگر لوپ هر دو را یکی بکنیم حدو 6 کیلو هرتز 100 در 100 یکسان خواهند بود .
فقط حواستون به اپ امپ های فیک چینی باشه .

دود بر شما .
میشه لطف کنید و برای ساخت لوپ بیشتر توضیح بدید. ضمنا میزان برد دستگاه با چه لوپی و چقدر است.

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
سلام ... همه چیزهایی که برای ساخت وایت لازمه گزاشته شده و نکته مبهمی وجود نداره ... قبلا گفتم تست خودم بدلیل مشغله امکان پذیر نیست تایم ازادی ندارم فقط میام سایت یه سر میزنم میرم . اون بردم گزاشتم سخترین کارش جمع اوری اطلاعات موثق سیم پیچاش بود وگرنه چه زیاد منابع فراوان...اراده کنید بسازید نمونید کسی بهتون کمک کنه چون اونی که ساخته کمک نمیکنه اونم اینجور فلزیابها .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: armin-a

Smrj

کاربر vip
کاربر
2021-03-26
4
0
سلام دوست عزیز ممنونم بابت راهنمایتون . من میخوام یه لوپ گرت ۶۰ بسازم . هر جا میپرسم میگن نمیشه ساخت . شما نساختید تا حالا ؟

hmx

کاربر
2018-11-26
140
190
اول باید مشخصات لوپ گرت مثل ظرفیت و فرکانس رو داشته باشی تا شروع کنی به ساختن اگه بحث ساختنه میشه ساخت فقط قبلش باید از پی سی بی یا لوپ میزان خازن موازی رو پیدا کنی .

roshik

کاربر
2008-03-06
182
147
درخصوص فلزیاب TGSLهم زیاددرانجمنهابحث وتبادل نظرمیشه بسیاری هم براین باورندکه قدرتش ازاین یکی بیشتره.
کسی ازدوستان تجربه ای نداره؟

آخرین ویرایش:
بالا