آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: سرد نشدن قسمت فریزر در یخچال ساید سامسونگ

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
با عرض سلام و ادب
یخچال فریزر ساید سامسونگ مدل زیپل، که اول ظاهرا ایراد یخ زدگی در قسمت اواپراتور داشته که با تعویض هیتر مدت کوتاهی کارکرده، ولی الان دیگه فقط قسمت پایین فریزر حالت فریزر بودن داره و بقیه طبقات به کمد تبدیل شده ، به نظر اساتید ایراد میتونه مربوط به چ قسمتی باشه ، من بیشتر کارم برد هست، چون برد رو واسم آوردن، واقعا هیچ ایرادی ن در قسمت رله های هیتر ، ن در قسمت درایورهای فن و سایر نقاط بنده پیدا نکردم ، و از همان ابتدا هم گفتم که این ایراد بردی نمیتونه باشه ، حالا گفتم پیش شما مطرح کنم ، شاید حالا تعمیر کار هم کم تجربه بوده و یا خوب وقت نذاشته ، ضمنا به گفته مشتری هر دو عدد فن مربوط به هم قسمت یخچال و هم قسمت فریزر با برق ۱۲ ولت تست شدن و سالم بودن(حالا شاید به نظرم دور فن مربوط به فریزر پس از مدتی کم میشود)و یا هم ایراد از موتور و گاز باشد ،
دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید، چون الان بنده خدا بالای ۲ روز هست که یخچال نداره .
قبلا از همکاری همه شما اساتید و عزیزان سپاس گذارم.

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
سلام و درود
اساتید و بزرگواران ، کسی نیست جواب من رو بده ؟
گرفتاریم بخدا..‌.

ممنونم

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57
سلام

-اگه قسمت یخچال با فن از پایین سرد میشه باید فن یا مسیر کانال هوای بین دو قسمت رو چک کنید چون میگین دو فن داشته پس این احتمال رد میشه

-اگه مربوط به نشت گاز باشه که مقدار گاز اونقدرکم شده که فقط پایین رو پر میکنه و در این حالت به مرور زمان سرمای پایین هم کم میشه و قسمت بالا در حین کارکرد موتور اثری از وجود گاز و یخ زدگی سطحی نیست

-مقدارسنسورهارو چک کنید فن ها رو حین کارکرد چک کنید و زمان آف یخچال رو هم چک کنید

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
[hide]سلام سنسوری که به المنت رفته چک شود شاید حالت سولفاته داشته باشد.
فن را برای مدتی خاموش کنید ببینید کندانسور تا بالا خنک میکنه یا نه اگه فقط پاین خنک بشه یا لوله مویی کیپ کرده یا نشتی گاز داره بد از مدتی دیگه اونم خنک نمیکنه معمولا نشتی از لولهای در تا دور لاستیک درب میشه .[/hide]
با عرض سلام و ادب
یخچال فریزر ساید سامسونگ مدل زیپل، که اول ظاهرا ایراد یخ زدگی در قسمت اواپراتور داشته که با تعویض هیتر مدت کوتاهی کارکرده، ولی الان دیگه فقط قسمت پایین فریزر حالت فریزر بودن داره و بقیه طبقات به کمد تبدیل شده ، به نظر اساتید ایراد میتونه مربوط به چ قسمتی باشه ، من بیشتر کارم برد هست، چون برد رو واسم آوردن، واقعا هیچ ایرادی ن در قسمت رله های هیتر ، ن در قسمت درایورهای فن و سایر نقاط بنده پیدا نکردم ، و از همان ابتدا هم گفتم که این ایراد بردی نمیتونه باشه ، حالا گفتم پیش شما مطرح کنم ، شاید حالا تعمیر کار هم کم تجربه بوده و یا خوب وقت نذاشته ، ضمنا به گفته مشتری هر دو عدد فن مربوط به هم قسمت یخچال و هم قسمت فریزر با برق ۱۲ ولت تست شدن و سالم بودن(حالا شاید به نظرم دور فن مربوط به فریزر پس از مدتی کم میشود)و یا هم ایراد از موتور و گاز باشد ،
دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید، چون الان بنده خدا بالای ۲ روز هست که یخچال نداره .
قبلا از همکاری همه شما اساتید و عزیزان سپاس گذارم.

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
منظورم از لولهای دور لاستیک در .
دور تا رور یخچال اونجایی که لاستیک و اهنربا درب میچسبه .
اگه توجه کرده باشید دور تا دور انجایی که درب میچسبه همیشه داغه . این داغی باعث میشه لاستیک دور در بهتر بچسبه و هوای داخل یخچال به بیرون و از بیرون به داخل هوا سرایت نکنه.
معمولا جنس این لولها را از لولهای اهنی میزنن و به مرور زمان و نم این لولها پوسیده و سوراخ میشن و نشری گاز از این لولها هم میشه که معمولا اچون امکان تعویز الن لولها وجود نداره لولها را کور میکنن و کمی لوله به پشت یخچال اضافه میکن .
البته این موضوع مال یخچالهای قدیمی دو در بود الان را زیاد اطلاع کامل ندارم که همکارای گروه اگه اطلایی داشته باشن در اختیارتون قرار میدن.
دوستان اگه غلط املایی داشتم ببخشید با گوشی سخته و وقت گیره تا درستشون کنم

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
hidden content may not be quoted

عرض سلام و ادب
ممنونم مهندس جان که پاسخ دادین، من دو روز هست دارم نگاه تاپیکم میکنم ، حتی به تعداد انگشت های ۲ دست تاپیکم رو نخوانده بودن، واقعا نمیدونم داستان چیه، فک کنم یکی از علت های حضور کمرنگ در این سایت همین گروهها و فضای مجازی هست،
من خواهش که دارم اینه که حداقل مدیران هر تخصص در این سایت ، روزی یک بار یه سر بزنن،

به امید خدا موارد گفته شده رو انجام میدم و چک میکنم ببینم چی میشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

mazdas

کاربر vip
vip
کاربر
2017-01-07
159
249
ممنون مهندس جان
فرمودید فن را برای مدتی خاموش کنم ، دقیقا چه مدت؟در حد نیم ساعت کافیه؟

و بعد اینکه یه سوال دیگه برام پیش اومد که آیا فن مربوط به کمپرسور هم در این قضیه تاثیرگذار هست؟

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
[hide]سلام
فقط فن داخل فریزر را .
اول باید روکشهای محافظ خارج شود .یک ساعت صبر کنید تا کندانسور داخلی کمی از سردی در بیاد بعد یخچال را به برق میزنیم بدون روشن بودن فن اگه کل لولهای داخل کاملا خنک بود گاز داره عالیه دنبال ایراد دیگه باید گشت معمولا تو یخچالهای هوا خنک که برفک نمیزنه ایراد شایعه سوختن المنت داخلی گندانسور و رسوب سوکتهای سیم داخل کندانسور تایمر که هر چند ساعت دستور وصل المنت و خاموش شدن موتور را میده فن داخلی و سنسورهای المنت و.....[/hide].
ممنون مهندس جان
فرمودید فن را برای مدتی خاموش کنم ، دقیقا چه مدت؟در حد نیم ساعت کافیه؟

و بعد اینکه یه سوال دیگه برام پیش اومد که آیا فن مربوط به کمپرسور هم در این قضیه تاثیرگذار هست؟

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
302
1,849
فردیس
اگه روکشهای داخل را در اوردی و دیدی کندانسور یخ زده ایراد از کار نکردن المنت میباشد چرا .....را باید دنبال کنی

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mazdas
بالا