آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: ساخت گرافیت یا رنگ رسانا

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام
دوستان عزیز
کسی راهی برای ساخت لاک رسانا اطلایی داره لطفا در اختیار همکاران قرار بده این گرافیتهایی که بیرون میفروشن یکیشون که ابکیه بعد از خشک شدن با کمترین رطوبت و اب از بین میره یه رقم هم فوری میباشد داخل شیشه کوچیکه . با کمترفشار میشکنه و جدا میشه حالت ارتجایی نداره ماژیک هم مرقوم به صرفه نیست دوستان تجربیاتشونو بزارن

gadraj

معاون مدیر کل
معاونت انجمن
2007-05-09
5,023
106,543
سلام
دوستان عزیز
کسی راهی برای ساخت لاک رسانا اطلایی داره لطفا در اختیار همکاران قرار بده این گرافیتهایی که بیرون میفروشن یکیشون که ابکیه بعد از خشک شدن با کمترین رطوبت و اب از بین میره یه رقم هم فوری میباشد داخل شیشه کوچیکه . با کمترفشار میشکنه و جدا میشه حالت ارتجایی نداره ماژیک هم مرقوم به صرفه نیست دوستان تجربیاتشونو بزارن
با سلام :
گرافیت یک نوع سنگ اهن هستش که بخاطر داشتن اهن تقریبا رسانا محسوب میشه (دارای مقاومت به نسبت حجمش میباشد ) همچنین دارای سنگ هم میباشد (ترکیبی از اهن و سنگ )که سنگ خاصیت شکنندگی دارد لذا در محل مصرف ان باید دقت کافی مبذول دارید و معمولا در محل های قابل ارتجاع مصرف ندارد بخصوص غلظت ان بالا باشد .
گرافیت اصل ! یک ماده جامد هست و بستگی دارد که با چه مایعی محلول شود اساسا محلول اب برای مایع سازی گرافیت مناسب نیست مگر در شرایط خاص !! که جای بحث خوددارد اما اگر در کلید های ( مثل کنترل های تلویزیون و امثالهم ) با گرافیت بصورت جامد با ترکیب نسبت اهن زیاد ( معمولا نسبت ترکیب گرافیت در جعبه ورق فلزی که معمولا کیلویی در بازار بفروش میرسد درج شده است و از فروشنده بخواهید تا براتون مشخص کند )و با حلال هایی مثل تینر فوری و خالص که غلظت ان هم باید مناسب باشد در چنین مواقعی قبلا محلی را که باید گرافیت بزنید با محلول فوق و با سرعت که لاستیک نرم نشود کاملا شسته و چربی زدایی کنید .
در کل کار با گرافیت نیاز به مهارت کافی و اطلاعات علمی مورد نیاز هست که متاسفانه در بازار ایران فروشندگان و مصرف کنندگان فاقد این اطلاعات هستند بخصوص که تقلب در بازار حرف اول را میزند.
موفق باشید .

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
336
Fars.Iran
سلام ممنون از شما دیگه همه نکات رو گفتن دوستان به نظرم مدل fld خیلی ضعیفه و اینکه حتما باید در یخچال نگهدارید تا عمر محصول زیاد بشه .
مارک آلفا توی جعبه باریک هست و لاک گرافیت و نقره داره من تا الان راضی هستم ازش

آخرین ویرایش:

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
درود بر شما//دوستان اگر واسه استفاده در کنترل تلویزیون میخوان من چندین مورد تست کردم هیچ کدام دوام ندارن و بعد از یکی دو روز استفاده کلا خراب میشن و یا میچسبن روی مدار کنترل ///من برای ترمیم دکمه های کنترل [hide]از کنترلهایی که دارم و نو هستن ولی دیگه مصرف نمیشن استفاده میکنم به این صورت که لاستیکی یا یا همون دکمه های معیوب را برای مدت یکی دو ساعت داخل محلول پودر لباسشویی با اب گرم میزارم تا حسابی چربی هاش شسته بشه بعد کربن دکمه های معیوب را میبرم و کربن کنترلهای نو که گفتم قبلا میبرم و به جای اون ها چسب میکنم و حدود 24ساعت باید بزارید خشک بشه بعد میشه عین کنترل نو ///از چسب سیلیکون شیشه مشکی رنگ که برای چسبوندن شیشه ماشین استفاده میشه استفاده کنیداستفاده کنید[/hide]

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
اگر هم برای استفاده در مدار یا جای دیگه میخواهید استفاده کنید که جریان ازش عبور میکنه حتما از چسب نقره استفاده کنید /مارک مکانیک من استفاده میکنم خیلی عالی هستش

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,944
درود بر شما//دوستان اگر واسه استفاده در کنترل تلویزیون میخوان من چندین مورد تست کردم هیچ کدام دوام ندارن و بعد از یکی دو روز استفاده کلا خراب میشن و یا میچسبن روی مدار کنترل ///من برای ترمیم دکمه های کنترل hidden content may not be quoted

سلام وعرض ادب از چسب المنیومی استفاده کنید برای کنترل ها رولی هست قیمت ش زیاد نیست خودم استفاده می کنم رضایت بخشه

پیوست‌ها

• 138.7 کیلوبایت بازدیدها: 184
آخرین ویرایش:

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
درود به استاد عزیز
استاد اتفاقا من چند سال پیش تحقیق کردم راجب رنگ رسانا و تو گوگل سرچ زدم و دیدم پودر گرافیت را تو کیسه های 30 کیلویی به بالا میفروشن ولی مقدار 30 کیلو برای کار من خیلی زیاد بود کمتر هم پرسجو کردم یک کیلو هم پیدا کردم ولی نمیدونستم با چی باید ترکیب کنم که برای تعمیر کنترول و کارای دیگه به کارم بیاد و فروشنده گفت چون حالت پودره اگه در حال ساخت تنفس کنیم برای ریه خیلی خطر داره پودرو دنبالشو نگرفتم ولی تو پاساژ توکل یکی از مقازه دارا حالت خمیر داشت مقداری خریدم بردم و هرچی پرسجو کردم کسی نمیدونست چطور با چی مخلوط کنم چند سالی اونم موند خشک شد ولی با رنگ و تینر فوری قاطی کردم نشد
با سلام :
گرافیت یک نوع سنگ اهن هستش که بخاطر داشتن اهن تقریبا رسانا محسوب میشه (دارای مقاومت به نسبت حجمش میباشد ) همچنین دارای سنگ هم میباشد (ترکیبی از اهن و سنگ )که سنگ خاصیت شکنندگی دارد لذا در محل مصرف ان باید دقت کافی مبذول دارید و معمولا در محل های قابل ارتجاع مصرف ندارد بخصوص غلظت ان بالا باشد .
گرافیت اصل ! یک ماده جامد هست و بستگی دارد که با چه مایعی محلول شود اساسا محلول اب برای مایع سازی گرافیت مناسب نیست مگر در شرایط خاص !! که جای بحث خوددارد اما اگر در کلید های ( مثل کنترل های تلویزیون و امثالهم ) با گرافیت بصورت جامد با ترکیب نسبت اهن زیاد ( معمولا نسبت ترکیب گرافیت در جعبه ورق فلزی که معمولا کیلویی در بازار بفروش میرسد درج شده است و از فروشنده بخواهید تا براتون مشخص کند )و با حلال هایی مثل تینر فوری و خالص که غلظت ان هم باید مناسب باشد در چنین مواقعی قبلا محلی را که باید گرافیت بزنید با محلول فوق و با سرعت که لاستیک نرم نشود کاملا شسته و چربی زدایی کنید .
در کل کار با گرافیت نیاز به مهارت کافی و اطلاعات علمی مورد نیاز هست که متاسفانه در بازار ایران فروشندگان و مصرف کنندگان فاقد این اطلاعات هستند بخصوص که تقلب در بازار حرف اول را میزند.
موفق باشید .

reza_m72

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-06-27
301
1,849
فردیس
سلام وعرض ادب از چسب المنیومی استفاده کنید برای کنترل ها رولی هست قیمت ش زیاد نیست خودم استفاده می کنم رضایت بخشه
درود
ممنون از تجربتون بله درست میفرماید[hide] قدیما با المینیوم ورقه سیگار این کارو میکردیم به قطعات کوچیک میبریدیم و بعد از تمیز کردن پلاستیک ژله ای کنترو با تینر فوری و بعد کشیدن اون روی کاغذ تمیز که میشد با چسب میچسبوندیم دوستان گل یه تجربه بهتر بهتون بگم دکمههایی که مصرف زیاد دارن زود خراب میشن مثل خاموش روشن و ولوم ها و کانال من اگر تعداد زیاد باشه از کرافیتهای که ورق هستن استفاده میکنم و اونا را میچسبونم { برای تلفن پاناسونیک} یا بهتر از اونا کنترولهای نازک که برای فلش خور کردن ضبت ماشین و شبیه اونا که قیمتی هم ندارن ورقه رو که نوشته ها و گرافیت به اون چسبیده را میکنم و یه دونه از دکمها را قیچی کرده و با نوار چسب شیشهای به برد میچسبونم البته بیشتر برای روشن خاموش که مصرف زیادی داره
امیدوارم بدردتون خورده باشه [/hide]

بالا