آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوختن led جلوی هندا به علت نداشتن باتری

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
با سلام و تبریک سال نو
متورم به علت نداشتن باتری اول رله سوزوند
چنتا رله عوض کردم خواستم یه اتومات راهنما بسازم که دوستان کمکی نکردن
الان خود led سوخت ????
الان چند ولت باید بجاشون بزارم
و اون سبزها چی هستن
screenshot_20220320-192851_gallery_73a3.jpg

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
315
مشهد
درود بر شما.دلیل سوختن چراغ نداشتن باطری هست.باطری ولتاژ تغذیه کل موتور رو روی12ولت تثبیت نگه میداره،وقتی شما با سرعت در حال موتور سواری هستید،دور موتور بالاس و ولتاژ به بالای100ولت هم میرسه و اگه باطری داشته باشه ولتاژ رو نمیذاره بیشتر بشه.قبلا در موتورهای ایژ یگ رله چند کنتاکت دیده بودم که هر چی دور موتور بیشتر میشد کنتاکت های رله نوبتی فعال میشد ،آخر هم نفهمیدم واسه چیه.من یک بار از خازن الکترولیت با ظرفیت بالا استفاده کردم ولی موتور رو فروختم و نمیدونم عمر کارش چقدر بود ولی جواب گرفتم

چهارسو

کاربر vip
vip
کاربر
2021-01-11
277
315
مشهد
درود بر شما.دلیل سوختن چراغ نداشتن باطری هست.باطری ولتاژ تغذیه کل موتور رو روی12ولت تثبیت نگه میداره،وقتی شما با سرعت در حال موتور سواری هستید،دور موتور بالاس و ولتاژ به بالای100ولت هم میرسه و اگه باطری داشته باشه ولتاژ رو نمیذاره بیشتر بشه.قبلا در موتورهای ایژ یگ رله چند کنتاکت دیده بودم که هر چی دور موتور بیشتر میشد کنتاکت های رله نوبتی فعال میشد ،آخر هم نفهمیدم واسه چیه.من یک بار از خازن الکترولیت با ظرفیت بالا استفاده کردم ولی موتور رو فروختم و نمیدونم عمر کارش چقدر بود ولی جواب گرفتم.حازن4700میکرو25ولت

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
با سلام و تبریک سال نو
متورم به علت نداشتن باتری اول رله سوزوند
چنتا رله عوض کردم خواستم یه اتومات راهنما بسازم که دوستان کمکی نکردن
الان خود led سوخت ????
الان چند ولت باید بجاشون بزارم
و اون سبزها چی هستن
screenshot_20220320-192851_gallery_73a3.jpg

الان این دیود ها رو چند ولت بخرم بکارم جاشون؟؟ دایره قرمزا سوختن دایره سبز ها نمیدونم چی هستن

morteza khod

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-08-01
2,218
4,229
الان این دیود ها رو چند ولت بخرم بکارم جاشون؟؟ دایره قرمزا سوختن دایره سبز ها نمیدونم چی هستن

سلام ال ای دی احتمالا ۳ولتی باشه باید ببینید در مدار به چه صورت چیدمان شده.اون دایره قرمز هم ال ای دی هست بیشتر تزئینی هستند یا با کلید چراغ کوچک روشن میشوند.

ali hoshmand

کاربر vip
کاربر
2014-01-27
221
268
ولتاژ سیم زرد که از بوبین برای روشنایی میاد کمترین و بیشترین حالت چند ولت هست و ترانزیستور چرا نمیتونه تثبیتش کنه بدون باتری

electrocom

کاربر
2016-11-26
76
72
مشهد
ولتاژ سیم زرد که از بوبین برای روشنایی میاد کمترین و بیشترین حالت چند ولت هست و ترانزیستور چرا نمیتونه تثبیتش کنه بدون باتری

برقی که از بوبین میاد هم نوسان زیادی داره هم شبیه به dc نیست
و اگه باطری تزارین قطعا لامپهاتونو میسوزونه. باطری هم برق رو کاملا dc میکنه و هم روی رنج 11 الی 13 نگه میداره. شما اگه ترتنزیستور هم قرار بدی به احتمال قوی بدلیل نوسانات و نوع برق میسوزه

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
477
1,423
سلام موتور هندا 125 معمولی هست ؟

بالا