آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدار منطقه ياب

aref819

کاربر
2011-06-05
13
157
با تشکر از دوستان که توضیحی درباره مدار دادن

خوب با این حساب این مدار یه فرکانس را میفرسته و اگر در محدوده فرکانس ارسالی فلزی باشه این امواج را منعکس میکنه و دستگاه در حالت گیرندگی این امواج را دریافت میکنه و آشکار میکنه

خوب چند تا سوال

اول - فرکانس ارسالی چقدره یا محدوده اینگونه مدارات از چه فرکانسی استفاده میکنن ؟

دوم - اینکه خروجی یه آی سی میتونه محدود قابل توجهی را پوشش بده که بشه گفت یه منطفه را پوشش داده !؟

درباره گیرندگیش هم فکر کنم مثله رادیو عمل میکنه یعنی یه فرکانس مبنا که توسط 2206 (به عنوان تیونر) و موج دریافتی

gps210

کاربر
2013-04-07
5
6
سلام علیکم
انشاءالله صحیح است نه ایشالا
چون یک کلمه قرآنی هست ، و باید صحیح تلفظ شود عرض کردم
یه وقت جسارت نشه

gps210

کاربر
2013-04-07
5
6
اگر به این امیدها بشینی 10 ماه که چیزی نیست،بعد از 1400 سال دیگه هم باز همین اوضاع را خواهی داشت.
تو این 10 ماه چه کاری انجام دادی؟
چند تا جستجو در اینترنت داشتی؟
از نوشته های روی عکسها در جستجو چه استفاده ای کردی؟
چند صفحه مثلا انگلیسی در این باره مطالعه کردی؟
منتظری کسی بیاید به تو راست بگوید؟
این در فرهنگ ما ریشه کرده.همت کن وگرنه این 1400 سال ها همینطور ادامه خواهد داشت.
من که به "هندوانه یاب قرمز" رسیدم.
ولی تو خودت باید بگردی ، شاید...
سلام علیکم اقا اسماعیل
این مسئله چه ربطی به 1400 سال داره ( البته اگه منظورتون اسلامه )
چونکه در قرآن و اسلام بسیار سفارش به تلاش و کوشش برای کسب رزق و روزی و کسب علم و البته کمک به یکدیگر شده !
پس اگه ما خودمون اسلام رو رعایت نمیکنیم ، دیگه گلایه چیه ؟
موفق باشید

نرگس70

کاربر
2013-06-12
37
170
31
باسلام لطفا بیشتر توضیح دهیددرمورد این مدار باتشکر

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
با درود .با توجه به این که روی این ردیاب جستجوی عناصری مثل طلا نقره و مس و برنج و الماس نوشته شده همانطور که آقای SYBOT به طور کامل در مورد کارکرد قطعات توضیح داده اند متاسفانه طبق تجربه ای که از ساخت این دستگاه به دست آوردم نتیجه مطلوبی ندارد و طبق گفته اکثر دوستانی که با این سیستم کارکرده اند حساسیت آن نسبت به آب از همه چیز بیشتر است .

با تشکر

mehrdad1971s

کاربر
2013-06-09
97
228
تهران
با تشکر از دوستان که توضیحی درباره مدار دادن

خوب با این حساب این مدار یه فرکانس را میفرسته و اگر در محدوده فرکانس ارسالی فلزی باشه این امواج را منعکس میکنه و دستگاه در حالت گیرندگی این امواج را دریافت میکنه و آشکار میکنه

خوب چند تا سوال

اول - فرکانس ارسالی چقدره یا محدوده اینگونه مدارات از چه فرکانسی استفاده میکنن ؟

دوم - اینکه خروجی یه آی سی میتونه محدود قابل توجهی را پوشش بده که بشه گفت یه منطفه را پوشش داده !؟

درباره گیرندگیش هم فکر کنم مثله رادیو عمل میکنه یعنی یه فرکانس مبنا که توسط 2206 (به عنوان تیونر) و موج دریافتی
دوست عزیز سیستمی که شما فرمودید اساس ساخت رادار هستش که کلا در بحثی جدا از این سیستم ردیابی هست و اما اول اینکه فرکانس خروجی این دستگاه حدود 14 کیلو هرتز هستش که مستقیما از پایه 2 آیسی به آنتن وسطی متصل شده و ما بقی 4 آنتن به شاسی وصل شده اند . و همانطور که در شماتیک مدار ملاحظه میفرمایید برای هر عنصر فرکانسی را انتخواب کرده اند مثالا طلا را حدود 5 کیلو که بنا به ادعای سازنده و طراح جهت آنتن به سوی فرکانس سلکت شده میرود و جهت آن را مشخص مینماید . دوما خروجی دستگاه که چه عرض کنم شما میتوانید با نزدیک کردن یک رادیو معمولی به انتن قدرت فرکانس خروجی را حدودا تخمین بزنید که البته متوجه قدرت و پوشش منطقه خواهید شد . و اما در مورد گیرندگی که شما میفرمایید 2206 یک سیگنال ژنراتور و مولد موج میباشد و گیرنده بودن آن معنایی ندارد.

با سپاس

bina

کاربر
2008-11-08
11
16
سلام دوستان
6466 عزیز لطفا بحثی که در مورد افزایش کارایی این مدار فرمودین رو کامل کنین.
دوستانی که اهل فن هستن لطفا راهنمایی کنن.
یاحق
:wink:

bad-boy

کاربر
2013-01-11
82
171
زیر اسمون خدا
سلام دوست عزیز لطفا شماره پایه های ای سی ها را درشماتیک مدار مشخص کنید من میخوام بسازمش اما پایه های ای سی ها شماره گذاری نشده بازم تشکر

بالا