آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش نزدن اینورتر آی جی بی تی دار مدل R-INV 200 و ولتاژ صفر دوسر انبر و اتصال

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
چون ولتاژ بین مینی ماسفت و رگولاتور با خارج کردن ترانس و سیم رابط بین برد وسط ۱۵ ولت شده بود و به گفته ی اساتید ۸ ولت باید باشه .
با تعویض برد فرمان و تست کردن میخواستم امتحان کنم ولی آی سی که مشخص کردم Lm324 هست . که در بردهای آی جی بی تی tl084cn هست.
این مدل آی سی میتونه جایگزین tl084cn باشه یا نه ؟ یا اینکه دو مدار فرمان مختلف هست ؟ یا میشه جایگزین کرد . با تشکر
۲۰۲۲۰۳۱۲_۱۷۱۹۵۱.jpg

آخرین ویرایش:

majid266

کاربر vip
کاربر
درود
شما از نحوه ی کار این دستگاه ها هیچگونه اطلاعی ندارید،صرفا چون چند تا تست قطعات بلدید،دستگاه رو جهت تعمیر میپذیرید؟
کار درستی نیست.این دستگاه الان حدود ۷ میلیون تومنه،با کوچکترین اشتباه شما،دستگاه منهدم میشود.زمانی که این دستگاه روشنه،با چه جراتی ولتاژ کلکتور-امیتر آی جی بی تی ها رو ولتاژگیری میکنید؟لطفا دستگاه رو ببندید و به صاحب اون تحویل دهید.
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: arstan

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
درود
شما از نحوه ی کار این دستگاه ها هیچگونه اطلاعی ندارید،صرفا چون چند تا تست قطعات بلدید،دستگاه رو جهت تعمیر میپذیرید؟
کار درستی نیست.این دستگاه الان حدود ۷ میلیون تومنه،با کوچکترین اشتباه شما،دستگاه منهدم میشود.زمانی که این دستگاه روشنه،با چه جراتی ولتاژ کلکتور-امیتر آی جی بی تی ها رو ولتاژگیری میکنید؟لطفا دستگاه رو ببندید و به صاحب اون تحویل دهید.
سپاس

سلام .
راستش این تست ها افراد باتجربه چندین ساله راهنمایی کردن . جمله ی شما خطاب به تمام استادان است که میفرمایید .
اگه تمامی مطالب این سایت رو نگاه کنید .همشون درخواست های اساتید است که می‌گویند. فلان فیش را جدا کن و ... وبعد ولتاژ فلان جا را عنوان کن . وقتی اساتید باتجربه از مایی که هیچی نمیدونیم کاری را خواسته باشند انجام و نتیجه رو اعلام می‌کنیم.
البته این پست رو نمیگم .
اگر هم اشتباه گفتن و شما هم مقداری ادب و تربیت و چیز بلد بودین با جمله ی بهتر میگفتین این کار باعث خرابی دستگاه میشه و راه تعمیر را میگفتین . به نظر میرسه با این جملاتی که گفتین برای خودتون زمانی اتفاق افتاده یا اینکه شما هم از جایی یا کسی شنیده اید و میفرمایید . قبول دارم که حرف شما درسته و از این به بعد ما هم برای کسانی که این اشتباه را بکنند با لحنی مودبانه خواهیم گفت . در آخر فکر نکنم با این جملات بی ادبانه کمکی برای من باشید . بهتره راهنمایی کنید و مشکل را حل کنید
با تشکر

آخرین ویرایش:

esmaeil007

کاربر
2020-07-28
6
16
30
سلام
اون آی سی تفاوتی نداره که ۳۲۴ باشه یا ۰۸۴ بهرحال کار میکنه...
با توجه به مشکلی که در ابتدای پست گفتید چندین حالت ایجاد میشه ولی برای کم شدن حالت های احتمالی شما ابتدا همه چیز رو به حالت اولیه برگردونید
سپس دوتا سیمی که از برد درایور(بردی که مابین igbtها هستش)روی برد اصلی لحیم شده رو در بیارید.حالا دستگاه رو روشن کنید و ولتاژ همون دو نقطه رو بگیرید باید یک ولتاژ حدود ۱۵ تا ۳۰ ولت داشته باشید.
اگر این ولتاژ نبود با همین شرایط دو سر ولتمتر را روی پایه های ۴ و پایه ۱۱ آی سی ۳۲۴ روی برد اصلی نه برد کنترل قرار بدید باید ۳۰ ولت رو نشون بده.
اگر این ولتاژ رو داشت که مشکل از برد کنترل هست که کلاک نداره و اگر کمتر بود مثلا۱۵ ولت تغذیه دوبل دستگاه مشکل داره که میتونی ۷۸۱۵ و ۷۹۱۵ رو چک کنی
در کل مشکل خیلی پیچیده ای نیست مراحلی که گفتم رو طی کنید و فیدبکش رو اعلام کنید...
موفق باشید

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
سلام
یکی از مینی ماسفت ها مشکل داشت و با تعویض مینی ماسفت خراب و برد فرمان ولتاژ ۸.۵ ولت سینک رگولاتور با مینی ماسفت ها درست شد و بعد از وصل کردن ترانس برد افقی و برد وسط مشکل حل شد و به صورت عادی جوش زده و به مشتری تحویل داده شد . با تشکر

majid266

کاربر vip
کاربر
با درود
همینه که میگم شما تنها تست برخی قطعات رو میدونید و از نحوه ی کارکرد دستگاه مطلع نیستید،فکر میکنید با دوتاعکس از دستگاه و یه نوشته ی چند خطی و قرار دادن اون در این سایت،قادر به تعمیر دستگاههای مردم خواهید بود.
بنده رو متهم به بی ادبی کردید،در کلام من،کجا کلامی بی ادبانه به کار برده شده؟من هشدار دادم به شما ،کجا توهین کردم!!!
شما اگر میدانستید که آی جی بی تی در برد رکتیفایر با چه فرکانسی در حال سوییچ کردن هست،و اگر میدانستید با همین فرکانس قطع و وصل،چه ولتاژی رو روی کلکتور امیتر قطع و وصل میکند،هرگز ولتاژ این دو پایه را نمیگرفتید.خصوصا ولتاژ درین-سورس ماسفتِ مربوط به تغذیه ی برد چاپر.پس لطفا نه تهمت بزنید و نه گارد بگیرید.
سپاسگزارم

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
980
2,681
با درود
همینه که میگم شما تنها تست برخی قطعات رو میدونید و از نحوه ی کارکرد دستگاه مطلع نیستید،فکر میکنید با دوتاعکس از دستگاه و یه نوشته ی چند خطی و قرار دادن اون در این سایت،قادر به تعمیر دستگاههای مردم خواهید بود.
بنده رو متهم به بی ادبی کردید،در کلام من،کجا کلامی بی ادبانه به کار برده شده؟من هشدار دادم به شما ،کجا توهین کردم!!!
شما اگر میدانستید که آی جی بی تی در برد رکتیفایر با چه فرکانسی در حال سوییچ کردن هست،و اگر میدانستید با همین فرکانس قطع و وصل،چه ولتاژی رو روی کلکتور امیتر قطع و وصل میکند،هرگز ولتاژ این دو پایه را نمیگرفتید.خصوصا ولتاژ درین-سورس ماسفتِ مربوط به تغذیه ی برد چاپر.پس لطفا نه تهمت بزنید و نه گارد بگیرید.
سپاسگزارم
سلام
جمله ی شما که توهین بود و هست .
اگر هم شما قصد کمک برای درست کردن دستگاه داشتین . با لحنی ساده تر میگفتید که اشتباه است . ( اگر انجمن را مطالعه کرده باشید بعضی از شگردهای اساتید را خواهید دید هر چند خطر ناک ولی تجربه ی شخصی خودشان است )
البته فقط در این انجمن عضو نیستم و در گروه های دیگه هم عضو هستم و خوشبختانه نتیجه را از گروه های دیگه گرفتم و چون در این گروه هم پست را آغاز کردم . قصدم پایان دادن به پست و نتیجه را گفتن بود تا پست نیمه تمام نماند .
اگر دقت کنید در این پست هیچ راهنمایی از اساتید ندیدم .
از این بابت هم ناراحتی ندارم .
ولی اولین باری است که یکی از اعضا به اینصورت جمله های مثل چیزی بلد نیستید یا تحویل مشتری بدید می بینم .
هر چند چیزی نمی‌دانیم ولی دستگاه درست و با رضایت مشتری تحویل داده شده . اولین دستگاهی هم نیست که درست شده .
همینکه بدون هیچ اطلاعی و ندانستن و راهنمایی اساتید محترم و البته با ادب و با خراب نکردن دستگاه مشتری رضایت داشته باشد . کافی است .
بهتر است شما که در این ۸ سال که عضو شدین و فقط ۵۰ مورد مطلب نوشتین به جای ایراد گرفتن راهنمایی کنید تا مورد تشکر قرار بگیرید .

آخرین ویرایش:
بالا