آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مدار فلزياب PD 3200 با عمق کاوش 6 متر

s23a

کاربر
2012-11-05
4
6
اقا دمتون گرم ...نقشه زير رودادي لينكا خرابه ..دمت گرم دوباره بگذار ...ليست قطعات ونقشه ي شماتيك فني روبرام بفرست...اقايي كن دمت بدجور نياز دارم.

mojtabam67

کاربر
2010-09-01
1
1
سلام دوستان این فایل های PD3200 را دانلود کردم اما فایل پروتیوس اون باز نمی شه و ارور میده ممنون میشم اگه کسی داره کامل و بدون فقص اون را برام ارسال کنه به ایمیل زیر

mojtaba_m1367@hotmail.com

ممنون میشم اگه کمک کنید چون بهش نیاز دارم
تشکر از همه دوستان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: DPS12

zarhoon

کاربر
2013-07-14
2
5
سلام .اکر کسی واقعا از این مدار 3200 نتیجه خوبی کرفته لطفا بدون بلوف بکه عمقش جقدره با جه لوپی وباجه فلزی ایا روی طلا تست شده

mahdi8866

کاربر
2008-11-22
166
349
سلام
ببخشید دیر جواب دادم بخاطر بیماری بعضی وقتها نمیتونم سر بزنم
pd3200 فلزیاب خوبیه و بردش قابل قبوله اما نه با اطلعات سیمپیچ گفته شده و غیره که به تنظیمات مربوطه
این فلزیاب بردش به این صورته که
سکه 25 تومانی رو در 35 الی 45 سانتی میزنه حتی سازندش تا 50 سانتی در بهترین شرایطش میزنه یا مثلا با لوپ 1متر در 1متر من خودم تستی که گرفتم به این صورته
که فلز 20 در 20 سانت مس رو از 180 تا 210 سانت میگیره یا پیت حلبی 17 کیلویی رو از 240 تا 270 میگیره البته با کمی تغییرات که گفتم باید در سیمپیچ و چند تادونه از قطعات داده شه و نکته بعدی اینه که خیلی ها این فلزیاب رو میسازن ولی به طلا حساس نیست باز به سیمپیچ مربوطه میشه وغیره اما نکته بعدی در pd3200 در منوهاش از اصطلاحات دیگه ای استفاده میشه که خیلی ها نمیدونن مثلا smp0 همون delay هست که در حال عادی رو 45 هست بخاطر همینه که خیلیها این فلزیابو ساختن ولی برد خوبی نداشتن وحتی اصلا طلا رو نمیزده پس برد فلزیاب به سیمپیچ وsmp0 و سنس طلا هم همین طور به سمپیچ و smp0 و موارد محدود دیگه مربوط میشه
نکته مهم دیگه نوع pcb این فلزیاب هست که دو لایه هست وحتما باید از همین pcb دولایه ای که خود سازنده طراحی کرده استفاده شه وگرنه مشکل نویز بوجود میاد
بعدی تغذیه فلزیاب که اکثرا 12 ولت استفاده میکنن که با این ولتاژ فلزیاب راندمان وقدرت خوبی نداره وباید 15 الی 18 ولت داده شه اونهم با رگولاتور تثبیت کننده
از ویژهگیهای مهم این فلزیاب تنظیم اتوماتیک قدرت دستگاه با سیم پیچ های مختلف هست که به یه اپ امپ و ایسی 74hc123 مربوطه میشه
از ویژه گی های مهم دیگه 4 گزینه استاتیک و 4گزینه دینامیک هست که در هر فلزیابی بکار برده نشده در pd3200 این گزینه ها بهنام fix1 -4 برای استاتیک وmove1-4 برای دینامیک هست کا ر این منو اینه که اولا در حالت استاتیک یا fix فلزیاب در حالت ساکن عمل میکنه که اکثر فلزیابها در حالت عادی به این روش عمل میکنن و با تنظیم گزینه 1 تا 4 هم دقت و برد فلزیاب تغییر پیدا میکنه اگر عدد رو 1 باشه برد بالا و دقت و ثبات پایینه و اگر ععد رو بالا ببریم که اخرش عدد 4 هست در این حالت دقت وثبات بالا وعالی ولی برد پایینه اما در دینامیک یا move روش عملکرد در حال پویا یا حرکتی میباشد که کمتر فلزیابی چنین کارایی رو داره که خیلی مهمه کارش به این معنی هست که در این حالت میتونیم اگر سطح فاصله سیمپیچ رو رعایت نکنیم خودش اتوماتیک بالانس شه یا اگر اشغال یا همون ذرات کثیف و املاح روکه در خاک هستن اتوماتیک حذف میکنه که این خیلی مهم هست در صورتی که ما همیشه باید ازین گزینه استفاده کنیم چون در حال حرکتیم و همینطور صداها و سیگنالهای اضافی رو اتوماتیک حذف کنه وبا دقت بالاو سردرگمیه کمی به جستجو ادامه بدیم ولی اکثرا فلزیاب ها با نداشتن این کارایی فقط از گزینه بالایی یا همون استاتیک یا ساکن کار میکنند , شماره عدد در دینامیک هم مثل روش فوق که گفته شد از عدد 1 تا 4 هست و بغیر از تغییر دقت و ثبات و برد فقط فرقشون اینه که اگه در move عدد کمتر باشه سرعت بالانس یا صفر کردن اتوماتیک سریعتر هست

در ضمن اگه خواستید بسازید ورژن شماره قدیمی رو که اسم pdf اش اینه رو بسازید pd3200_hardware تومدار این مدار اپ امپ lm324 استفاده شده ولی در مدار جدید از tl074 یا در مدار قدیم در قسمت شارژرش از ne555 استفاده شده ولی در جدیدش از mc34063 استفاده شده گرچه قسمت شارژرش کار نمیکنه بخاطر دمو بودن فایل هگز ولی گفتم که متوجه بشید
اگر خواستید بسازید اول مدارشو ببینید و پس از قطعی شدن ساخت بگید که بگم اون چندتا قطعه رو که باید تغییر کنه رو بخرید وهمینطور نوع سیم مسی برای سیمپیچ

آخرین ویرایش:

reza.1286

کاربر
2013-10-03
2
3
دوست عزیز خسته نباشید.
تشکر میکنم بابت مطالب مفیدتون و همینطور از باقی دوستان. با توجه به تعاریف شما از این مدار تصمیم گرفتم مدارو بسازم فقط اینکه فایلهایی که از اینجا گرفتم مربوط به ورزن جدیده, فایل ورزن قدیم که فرمودین رو چطور میتونم تهیه کنم؟ ممنون بابت راهنمایی.

بالا