آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تلفن تکنیکال در نمایشگر

mojtaba00

کاربر
2012-01-02
236
938
38
خراسان رضوی مشهد
با سلام خدمت همکاران عزیز تلفن تکینکال اوردن که وقتی به خط میزنی صفحه نمایشگر پرنگ میشه بعد کلا بوق یک سره میشه و صفحه نمایش هم میره قطعات رو همه رو چک کردم همه درست فقط که دیو نزدیک فلت که به السیدی میره از روی کار ازاد میکنم همه چیز درست میشه ولی دیگه باطری میخوای بزاری صفحه روشن نمیشه کسی به این ایراد بر خورده؟ دیو هم با خط قرمز مشخص کردم

photo_2022-03-02_13-51-19.jpg

photo_2022-03-02_13-51-07.jpg

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
درود بر شما.دوست عزیز اول از هر چیز باید مدار قطع کن درست کار کنه.شما فرمودید بعد از وصل خط بوق یکسره میزنه.پس دنبال ترانزیستور a92 یا a94 یا 5401 اطراف کلید هوک بگرد.احتمال نشتی این ترانزیستورها بسیار بالاست.در نهایت مقاومتهای بایاس این ترانزیستورها که معمولا کم اهم یا نهایتا ۱ کیلو هست و زنر متصل به این ترانزیستورها که معمولا ۱۸ ولت هست.به نظرم تا مشکل قطع کن حل نشه تصمیم گیری در مورد بقیه کار سخت میشه.موفق باشید

mojtaba00

کاربر
2012-01-02
236
938
38
خراسان رضوی مشهد
درود بر شما.دوست عزیز اول از هر چیز باید مدار قطع کن درست کار کنه.شما فرمودید بعد از وصل خط بوق یکسره میزنه.پس دنبال ترانزیستور a92 یا a94 یا 5401 اطراف کلید هوک بگرد.احتمال نشتی این ترانزیستورها بسیار بالاست.در نهایت مقاومتهای بایاس این ترانزیستورها که معمولا کم اهم یا نهایتا ۱ کیلو هست و زنر متصل به این ترانزیستورها که معمولا ۱۸ ولت هست.به نظرم تا مشکل قطع کن حل نشه تصمیم گیری در مورد بقیه کار سخت میشه.موفق باشید

با سلام موقعی که دیود ی که توی عکس مشخص کردم وصله تلفن بوقش یک سره میشه . نمایشگر قاطی میشه ولی وقتی دیود رو از مدار جدا میکنم تلفن درست میشه دیود رو هم عوض کردم و لی مشکل پابرجاست

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
با سلام موقعی که دیود ی که توی عکس مشخص کردم وصله تلفن بوقش یک سره میشه . نمایشگر قاطی میشه ولی وقتی دیود رو از مدار جدا میکنم تلفن درست میشه دیود رو هم عوض کردم و لی مشکل پابرجاست

درود.لطفا بفرمائید تلفن قطع و وصل میشود؟

smm9297

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2015-02-11
586
1,058
اره وقتی که زنر وصل هست کلید کار نمیکنه ولی وقتی زنر رو جدا میکنی کلید قطع و وصل میشه و مشکلی نداره
درود.ببینید زنر اتصال نشده؟در هر صورت باید تو حالتی که قبلا تلفن کار میکرده کلید قطع کن درست عمل کنه.تا قطع کن درست کار نکنه هیچکدوم از عملکردهای تلفن درست نخواهد بود.به نظرم تلفن رو به حالت اول برگردونید و مواردی که قبلا عرض کردم رو چک بفرمائید

بالا