آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبود آبگرم در پکیج ایران مدل E24FF

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
با سلام و وقت بخیر خدمت اساتید بزرگوار
، در پکیج ایران مدل فوق آب داغ در شوفاژ داریم ولی آب داغ مصرفی نداریم ، یعنی اصلا با باز کردن شیر آبگرم شعله دیگر روشن نمی شود ، البته مدتی بود گاهی در حین استفاده شعله خاموش و آب داغ ، سرد میشد ولی دوبار شعله روشن و آب داغ میشد ولی امروز دیگه با باز کردن اب داغ دیگه شعله روشن نمی شود ضمنا هیچ اروری هم نمی دهد ، لطفا راهنمائی بفرمائید

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
درود
در وضعیت تابستانه قرار بده ببین پمپ و شعله را با باز کردن آب گرم مصرفی شروع به کار میکند

درود بر شما مهندس عزیز ، البته من دیروز مبدل ثانویه را رسوب زدائی کردم و الان طبق فرمایش شما ولوم شوفاژ را گذاشتم روی صفر ، با باز کردن آب گرم ، پمپ و شعله روشن و کار میکند ولی هر از گاه وسط استفاده از آب گرم یک لحظه (۱۰ ثانیه )خاموش و دوباره روشن میشود و بعد از ۳ الی ۴ دقیقه ، دوباره خاموش و تکرار میشود در همین اثنا ، آب سرد و دوباره گرم میشود

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
فلوسویچ رو تست کنید که سالم باشه و اگر مشکل داشت تعویضش کنید.

درود بر شما دوست عزیز قطع به یقین اشکال از فلوسوئیچ یا فلو متر باید باشد که البته من تا بحال آنرا باز نکرده ام اگه لطف کنید نحوه باز کردن و تست آنرا بفرمائید سپاس گزارم ، قطعه مورد نظر همین هست دیگه ؟ Screenshot_20220225-113338_Gallery.jpgScreenshot_20220225-113318_Gallery.jpg

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
از عکس شما که خیلی متوجه نشدم. فلوسویچ باید دقیقا درورودی آب سرد مدار باشه.برای تست فلوسویچ می‌تونیداز تست بازر مولتی متر استفاده کنید. زمانی که شیر آب گرم باز میشه باید کانتکتهای فلوسویچ اتصال کوتاه بشن و با قطع آب گرم باید کانتکتهاش باز بشن. می تونید فیش برقش رو بکشید و با مولتی متر تست کنی. یعنی یک نفر شیر آب رو باز و بسته کنه و شما ببینید که فلوسویچ درست عمل می کنه یا نه

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
از عکس شما که خیلی متوجه نشدم. فلوسویچ باید دقیقا درورودی آب سرد مدار باشه.برای تست فلوسویچ می‌تونیداز تست بازر مولتی متر استفاده کنید. زمانی که شیر آب گرم باز میشه باید کانتکتهای فلوسویچ اتصال کوتاه بشن و با قطع آب گرم باید کانتکتهاش باز بشن. می تونید فیش برقش رو بکشید و با مولتی متر تست کنی. یعنی یک نفر شیر آب رو باز و بسته کنه و شما ببینید که فلوسویچ درست عمل می کنه یا نه

تصاویر گویا ترمشاهده فایل‌پیوست 183315

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ساخر

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500

20220225_124830.jpgScreenshot_20220225-131254_Gallery.jpg

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
532
دوست عزیزم این عکس هم چندان کمکی نمی کنه. شما شلنگ آب سرد ورودی به پکیج رو پیدا کنید. درست بعد از ورودی لوله آب سرد باید فلوسویچ باشه که معمولا به شکل یک استوانه مشکلی رنگ هست که از یک سمت به شلنگ آب ورودی وصل هست و از سمت دیگه به لوله آب داخل پکیج وصله و بهش معمولا دو تا سیم وصله. اون قطعه رو که پیدا کردید یک عکس واضح ازش بذارید.
به هر صورت وقتی پیداش کردید می تونید تستش کنید به روشی که در بالا عرض کردم یا اینکه می تونید شیر آب گرم رو باز کنید و دو تا سیم فلوسویچ رو به هم اتصال بدید و ببینید که بعد از چند دقیقه که فرمودید اون مشکل تکرار میشه یا نه. اگر مشکل قطع و وصل آب گرم تکرار شد نشون میده که فلوسویچ سالم بوده و مشکل از جای دیگه هست ولی اگه مشکل حل شد نشون میده که فلوسویچ یک مشکلی داره و باید تعویض بشه

کهندانی

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-07-16
341
500
دوست عزیزم این عکس هم چندان کمکی نمی کنه. شما شلنگ آب سرد ورودی به پکیج رو پیدا کنید. درست بعد از ورودی لوله آب سرد باید فلوسویچ باشه که معمولا به شکل یک استوانه مشکلی رنگ هست که از یک سمت به شلنگ آب ورودی وصل هست و از سمت دیگه به لوله آب داخل پکیج وصله و بهش معمولا دو تا سیم وصله. اون قطعه رو که پیدا کردید یک عکس واضح ازش بذارید.
به هر صورت وقتی پیداش کردید می تونید تستش کنید به روشی که در بالا عرض کردم یا اینکه می تونید شیر آب گرم رو باز کنید و دو تا سیم فلوسویچ رو به هم اتصال بدید و ببینید که بعد از چند دقیقه که فرمودید اون مشکل تکرار میشه یا نه. اگر مشکل قطع و وصل آب گرم تکرار شد نشون میده که فلوسویچ سالم بوده و مشکل از جای دیگه هست ولی اگه مشکل حل شد نشون میده که فلوسویچ یک مشکلی داره و باید تعویض بشه

سلام بزرگوار این قطعه ظاهرا فلو سوییچ نیست وقطعا فلو رگلاتور هست چون من هم دنبال قطعه استوانه مشکی بودم که همچین چیزی در مسیر ورودی آب به پکیج وجود نداره به هرحال فیش اون سه سیم داره آبی و سفید و قرمز که من آبی را بیرون به سفید اتصال دادم شیر رو باز کردند تا زمانی که دو سیم به هم متصل بود چراغ شعله روشن و آب داغ ، به محض اینکه اتصال را قطع کردم شعله خاموش و آب به سردی رفت ، لذا بنظر میرسد فلو رگلاتور خراب یا گرفتگی داره ، که باید بازش کنم

آخرین ویرایش:
بالا