آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: درخواست معرفی دیود زنر سوخته در پاور Green GP330a

تعمیر110

کاربر vip
کاربر
2021-05-07
5
1
44
سلام دوستان . قسمت گرم برد پاور Green GP330a نزدیک خازن های اصلی یه دیود زنر داره کسی میدونه کدش یا ولتاژش چیه ؟

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30
بیشتر از یدونه دیود زنره، دقیقا کدومشونه؟
معمولا مافست یا ترانزیستور راه انداز مافست هم همراه زنر میسوزه

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
زنر مافست مدار 5ولت استندبای 14 ولته

اقا از کجا بدونم دیود های پاور زنر یا سیگنال ۴۱۴۸؟؟شمارهاشون خونده نمیشن؟دوتا دیود کلا توی برد هست که علامت زنر داره ولی یکی وسط ترانزیستور های ریز ترانس وسط هست که روش نوشته ۲و زیرش هم ۲۴ نوشته ولی علامت زنر نداره اما ولتی که نشون میده تست دیود از دیود های معمولی بیشتره و از ۷۰۰به بالا هستش البته توی تست سالمه مشکل منم الان استارت نشدن پاور دارم و تک تکون خوردن فن هیت دوم هم در اوردم بازم اینجوریه اما بعضی وقتا روشن میشد وقتی خازن های اطراف ترانس های عوض کردم چند لحظه روشن شد دوباره خاموش شد چند دفعه همینجوری شد الانم تک دور میخوره والا همچی هم سالمه دیگه از چی میتونه باشه؟از ترانس ها هم میتونه باشه؟اگه اره چکار کنم با تست بوق که درستن ترانس ها؟دیگه چی میتونه نیم سوز باشه نشون نده؟به غیر از خازن های ۱۰۰۰ میکرو خروجی بقیه اکثرا با اینکه سالم بود تعویض کردم حتی عدسی ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nima.mhq

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
سلام . عزیز اون دیود زنر کنار خازن بزرگ ۱۲ ولت هست . و اول اطراف ترانس بزرگه رو نگاه کن یدونه مقاومت ۱۲۰ یا ۱۰۰ اهم ببین سوخته یا ترکیده پیدا نمی کنی ؟ لحیم سردی رو هم چک کن و دیگه این که خازن های خروجی که ظرفیت بالا هم دارن رو ممکنه تست بگیری و سالم نشون بده ولی با. ESR متر وقتی اندازه گیری کنی میبینی که مقاومت داخلی بالایی پیدا کردن و باعث مشکل میشن و بدرد کار کردن تو ی فرکانس بالا دگ نمیخورن حتی اگه خازن سنج سالم تشخیص بده . مقاومت داخلی خازن ها اگه حتی یک اهم شده باشه دگ کار نمیکنه
موفق باشی

nima.mhq

کاربر
2017-03-13
173
295
43
خراسان رضوی ..
اون مقاومت ۱۰۰ یا ۱۲۰ توی کنارو لبه برد و تقریبا وسط ظلع مربع برد بین دوتا هیت سینک باید باشه .

ghessi71

کاربر
2018-11-20
65
46
31
اون مقاومت ۱۰۰ یا ۱۲۰ توی کنارو لبه برد و تقریبا وسط ظلع مربع برد بین دوتا هیت سینک باید باشه .

نه همشون سالمن تک تک قطعات تست گرفتم خازن های اطراف هیت ها تا خازن کنا سیم سبز همه با این که مولتی متر درست نشون میداد عوض کردم فقط خازن های ۱۰۰۰ میکرو عوض نکردم ولی سالم بودن
دیود ها اونا رو هم دیود های سیگنال ده تاشو عوض کردم با حال سالم بودن بقیه دیود ها هم سالمن دیگه والا نمیدونم مگر دیودی نشتی داشته باشه نشون نده هیت دیود ها رو هم در اوردم بدون هیت هم تست گرفتم حتی عوضشون هم کردم
وقتی روشن هم میشد همه ولتاژ ها اوکی بودن کلا ترانس بزرگ در اوردم بهم ریختم ولی سالم بودش الکی خرابش کردم

آخرین ویرایش:

FercHeliX

کاربر vip
کاربر
2015-11-07
122
56
یه نیم میخوره یعنب قسمت سرد شرتی داری که داره پروتکت میکنه تا روشن میکنی خاموش میکنه ... ببین کچا شرتی دارت سیمها رو دونه دونه با هم تست کن ببین رو کدوم خط شرتی هست یجا تو قسمت سرد حتما شرت زده.

POOYANTAEMIR

کاربر vip
کاربر
2019-03-29
33
30
اقا از کجا بدونم دیود های پاور زنر یا سیگنال ۴۱۴۸؟؟شمارهاشون خونده نمیشن؟دوتا دیود کلا توی برد هست که علامت زنر داره ولی یکی وسط ترانزیستور های ریز ترانس وسط هست که روش نوشته ۲و زیرش هم ۲۴ نوشته ولی علامت زنر نداره اما ولتی که نشون میده تست دیود از دیود های معمولی بیشتره و از ۷۰۰به بالا هستش البته توی تست سالمه مشکل منم الان استارت نشدن پاور دارم و تک تکون خوردن فن هیت دوم هم در اوردم بازم اینجوریه اما بعضی وقتا روشن میشد وقتی خازن های اطراف ترانس های عوض کردم چند لحظه روشن شد دوباره خاموش شد چند دفعه همینجوری شد الانم تک دور میخوره والا همچی هم سالمه دیگه از چی میتونه باشه؟از ترانس ها هم میتونه باشه؟اگه اره چکار کنم با تست بوق که درستن ترانس ها؟دیگه چی میتونه نیم سوز باشه نشون نده؟به غیر از خازن های ۱۰۰۰ میکرو خروجی بقیه اکثرا با اینکه سالم بود تعویض کردم حتی عدسی ها

سریعترین و راحتترین راه تشخیص نوع دیود همون چک کردن علامت اختصاریه روی برد هست، ولتاژ شکستش رو هم روی زنری که از پاور مشابه سالم در اورده بودم تست گرفتم، لطفا عکس بذارید و محل قطعه رو مشخص کنید تا مشخص بشه درباره قطعاتی که فرمودین صحبت کرد

بالا