آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نحوه تست برد پکیج

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
نحوه تست برد پکیج دیواری چطوریه
من یه برد تعمیر کردم الان در قسمت تست مشکل دارم
یعنی میخام بدونم که چطوری برد رو بدون نصب در پکیج تست کنم
چون نمیدونم درست کار میکنه یا نه
ببرم در پکیج نصب کنم و درست کار نکنه در اینصورت پیش مشتری خراب میشم
ممنون میشم راهنمایی کنید

Parsa2309

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2019-02-22
767
2,543
تهران -شانکهای
نحوه تست برد پکیج دیواری چطوریه
من یه برد تعمیر کردم الان در قسمت تست مشکل دارم
یعنی میخام بدونم که چطوری برد رو بدون نصب در پکیج تست کنم
چون نمیدونم درست کار میکنه یا نه
ببرم در پکیج نصب کنم و درست کار نکنه در اینصورت پیش مشتری خراب میشم
ممنون میشم راهنمایی کنید

با احترام
دوست عزیز ، تا جایی که میدونم نمیشه برد خالی رو چک کرد . تعمیرکاران مختص به برد پکیج ، از شبیه ساز استفاده میکنند . در اصل یه پکیج کامل با انواع سیمکشی مدلهای مختلف . اگه براتون مقدور نیست فقط برای تعویض رله کار قبول کنید .
سپاس

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
سلام دوست عزیز
اول از همه بهت پیشنهاد میکنم خیلی مراقب باشی و احتیاط کنی چون پکیج بسیار خطرناکه و... . ولی دلیل نمیشه که از پسش بر نیای.ثانیا نگفتی که چه مشکلی داشته و چیکار کردی؟؟!!

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amookhteh

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
اول از همه باید ورودی رو پیدا کنی و با لامپ تست ۱۰۰ وات بهش برق بدی.بعد یه سری ورودی داره یه سری خروجی داره که تو مدلای مختلف با هم فرق داره.دو تا ورودی ntc داره که میتونی با دو تا مقاومت ۱۰ کیلو اونا رو به جای سنسور های ntc مصرفی و گرمایشی شبیه سازی کنی.چند تا از پایه هارو باید دو به دو باهم جامپ کنی مثل جامپر ترموستات حد مثل پرشر هوا مثل پرشر آب و.....
بعد از اینا اگه راهش بندازی شروع به کار میکنه و جرقه زن روی برد شروع به کار میکنه.و میتونی خروجی هارو با لامپ ۱۰۰ وات تست بگیری.(یادت باشه که خروجی ها رو نمیشه با مولتی متر تست بگیره چون مطمئن نیست)یاد استاد غزال افتادم ماشالله چقدر متن رو با حوصله می نوشت و ارسال می کرد(از نظر حجمی).از همین جا آرزوی سلامتی برای ایشان و سایر اساتید رو دارم.
تشکر فراوان

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
مشکل برد اینه که پکیج روشن میشد ولی اب رو گرم نمیکرد و خطا میداد
گاهی اوقات صفحه مانیتورش کلا خاموش میشد ولی پکیج کار میکرد
نمیدونم مشکل دقیقش چیه و خطای خاصی هم نمیده تا از اون بشه فهمید
یه برد دیگه گذاتشیم داره کار میکنه
برا همین مطمئنم از برد هست
برا شبیه ساز چیکار باید کرد
چطوری میشه ساخت یا تهیه کرد و هزینه ساخت و یا تهیش چقدره

• Like

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
این چیزی که شما فرمودین تا جایی که من حدس میزنم مربوط میشه به تغذیه مدار،که فکر میکنم با تعویض خازن صافی مشکلش برطرف میشه.

• Like

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
اولین چیز برای شبیه سازی اینه که یه همچین نقشه ای رو برای خودت درست کنی.یعنی اینکه بدونی که این قطعات روی برد به کجا وصل میشن که مدل به مدل باهم فرق میکنه.(البته باید باهاشون آشنایی کامل هم داشته باشی)من یک مدل رو که فکر میکنم مربوط به پرلا باشه رو تقدیم می کنم شاید به کارت بیاد. 20220114_130505.jpg

Mahdi neda

کاربر vip
کاربر
2016-08-28
137
356
بابت دست خط ببخشید اصلا حواسم نبود:giggle:
سمت راستی ها مربوط به ۲۲۰ ولت میشه که فاز و نول پایین مربوط به ورودیه.
سمت چپ رو اگه دقت کرده باشی جاهایی که نوشتم ntc رو با یه مقاومت ۱۰ کیلو به هم وصل کردم،اینا مربوط به سنسور های آب گرم مصرفی و رادیاتور می باشه که اگه متصل نکنیم ارور میده و نمیشه شبیه سازی کرد.تو همه مدل ها باید باشه.
دو تا قسمت داره که باید جامپ بشه،مثل پایه ۴ و ۵ از قسمت چپ و بالا که اگه اشتباه نکرده باشم مربوط میشه به پرشر آب(در صورتی که به وصل نشه برد فکر میکنه که داخل سیستم آب نیست)
دو تا پایه بعدی که مربوط میشه به پرشر هوا هم ابتدا باید قطع باشه و فن که راه افتاد بای جامپ بشه که برد بفهمه فن سالمه و کار میکنه( میتونی یک گلید بزاری)
دو تا پایه بعدی مربوط به ترموستات حد میشه که در حالت سالم بودن باید اتصال داشته باشه یعنی باید جامپ کنی.
بقیشون هم روی نقشه مشخصه.
اکثرا اینهارو دارن.
اگه اشتباهی داشتم لطفا اساتید اصلاح کنن،هیچ موقع تایپ کردن رو دوست نداشتم خیلی سخته:72000000:

nima20-20

کاربر vip
کاربر
2007-03-18
156
110
خازن صافی کدوم میشه ؟
photo_۲۰۲۲-۰۲-۱۶_۱۶-۲۱-۲۲.jpg

عکس برد رو ارسال کردم

جناب Mahdi neda خیلی ممنون
ولی من میخام یه تخته یا جعبه تست درست کنم چیزی شبیه به این عکس که فرستادم
22.png