آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: خاموش شدن پکیج بوتان سری optima پس از بازکردن آب گرم

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام
پکیج بوتان سری اپتیما تمام قسمت ها به درستی کار میکننه .یعنی از زمانی که روشن و روی حالت زمستانه قرار دادم آب وارد شده جرقه زده میشود و شعله به خوبی روشن میشود و دما هم تا 60 بالا میره (وقتی ولوم میبرم آخر )
اما زمانی که آب گرم باز میشه چراغ قرمز میشه و با خاموش و روشن کردن پکیج عادی میشه. آیا این ایراد از برد هست یا یکی از سیستم های داخلی مشکل پیدا کرده؟

مهدی دادخواه

کاربر vip
کاربر
2017-03-12
114
103
سنسور گرمایش دچار مشگل شده است ،ترموستات دود قطع شده است ،شعله تشکیل نمی شود ،برد الکترونیکی مشگل دارد ،کلید حداق فشار آب ایراد دارد

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سنسور گرمایش دچار مشگل شده است ،ترموستات دود قطع شده است ،شعله تشکیل نمی شود ،برد الکترونیکی مشگل دارد ،کلید حداق فشار آب ایراد دارد

سلام ممنون
در زمان بازشدن شیر آب فشار افت نمیکنه؛ پرشر سوئیچ تست کردم و عملکرد درستی داره یعنی در فشار پایین قطع میکنه و در فشار نرمال کنتاکت ها به حالت وصل قرار میگیرن.
سنسور گرمایش یا ntc هم خارج پکیج تست شد با افزایش دما مقاومت کمتر میشه و با کاهش دما مقاومتش زیاد میشه
سنسور دود سوکتش وصل بوده اما تستش نکردم البته بهش شک نداشتم چون فکر کنم ربطی به این قسمت نداشته باشه تا جایی که بنده اطلاع دارم اما حتما چک میکنم.
یک چیز دیگری که وجود داره گرمایش پکیج کم شده یعنی در بالاترین حالت دما از ۶۰ بالاتر نیست .

yousefi

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2007-04-23
333
505
اذربایجان شرقی
با سلام. اگر در مصرفی درست کارکنه و در زمستانی با صدای قطع و وصل رله فن قرمز بشه ایراد از برد میباشد

Elec.ehsan

کاربر vip
کاربر
سلام ممنون
در زمان بازشدن شیر آب فشار افت نمیکنه؛ پرشر سوئیچ تست کردم و عملکرد درستی داره یعنی در فشار پایین قطع میکنه و در فشار نرمال کنتاکت ها به حالت وصل قرار میگیرن.
سنسور گرمایش یا ntc هم خارج پکیج تست شد با افزایش دما مقاومت کمتر میشه و با کاهش دما مقاومتش زیاد میشه
سنسور دود سوکتش وصل بوده اما تستش نکردم البته بهش شک نداشتم چون فکر کنم ربطی به این قسمت نداشته باشه تا جایی که بنده اطلاع دارم اما حتما چک میکنم.
یک چیز دیگری که وجود داره گرمایش پکیج کم شده یعنی در بالاترین حالت دما از ۶۰ بالاتر نیست .

سلام. اگه وقتی آب باز میشه جرقه زن ی لحظه فعالشه و قرمزشه عیب قطعا از برده. اگه سریع قرمزشه همونطورکه دوستون فرمود از سنسور دود هم میشه . برا احتیاط کلید سلکتور و ولوم تنظیم دما را هم با اسپری خشک وبعد چرب سرویس کن

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام امروز برای بررسی کامل رفتم
تقریبا بیشتر قطعات تست کر‌دم. وقتی محفظه روی شعله برداشته میشه پکیج درست کار میکنه وقتی محفظه قرار میدم باز هم غیر عادی میشه. البته تا زمانیکه آب باز نشده و محفظه هم برداشته نشده عادی کار میکنه حتی چندین روز.
سنسور دود تست بوق انجام دادم . اتوونت هم سالمه فن هم گیرپاژ نداره . دیگه گیر کردم

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
با سلام. اگر در مصرفی درست کارکنه و در زمستانی با صدای قطع و وصل رله فن قرمز بشه ایراد از برد میباشد

در حالت زمستانی تا وقتی شیر آب گرم باز نشه عادی کار میکنه همین که شیر آب باز میشه چراغ قرمز میشه و باید روشن خاموش‌ بشه تا عادی بشه.

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
33.jpg
در این حالت وقتی محفظه جلویی باز هست عملکرد درستی داره

222.jpg
این هم تصویر پرشر هوا که فقط یک شلنگ به سمت ونتوری رفته آیا عادیه؟ نباید دوتا برای ورود و خروج باشه؟

11.jpg
این هم تصویر برد سری Optima

Amin.no

کاربر vip
vip
کاربر
2016-03-29
239
287
گیلان
سلام مجدد
برد بعد از 6 ساعت با همین محفظه باز عملکرد کاملا درستی داره به محض قرار دادن محفظه و باز شدن شیر آب مصرفی دوباره چراغ قرمز ثابت میشه. اتوونت را جدا کردم و محفظه رو بستم باز هم عملکرد درستی داره.
دو تا از همکاران گفتند یکی‌ از قاپک های بالا حذف شود مشکل حل میگردد. اما اگر نیاز نبوده پس چرا شرکت قرار داده؟
ضمنا پکیج در محیط داخلی نصب شده و خطراتی را خواهد داشت.

بالا