آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نقشه هویه هوای گرم Gordak 952

behroozf

کاربر
2020-09-09
1
1
با سلام و خسته نباشید....
من یه دستگاه gordak 952 خریدم هر سری که میام هویه قلمی و  روشنش کنم واسه بار اول ارور S_E روی نمایشگر میاد که باید دستگاه رو یکی دوبار روشن خاموش کنم یا اتصال هویه رو جدا کنم و وصل کنم تا درست شه...
چکارش باید کنم تا مشکل رفع شه؟
علت خرابی و نحوه رفع مشکل لطفا
سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
با سلام و خسته نباشید....
من یه دستگاه gordak 952 خریدم هر سری که میام هویه قلمی و  روشنش کنم واسه بار اول ارور S_E روی نمایشگر میاد که باید دستگاه رو یکی دوبار روشن خاموش کنم یا اتصال هویه رو جدا کنم و وصل کنم تا درست شه...
چکارش باید کنم تا مشکل رفع شه؟
علت خرابی و نحوه رفع مشکل لطفا
سپاس

درود

اگه آی سی میکرو داره ، با احتمال زیاد مشکل نرم افزاری داره .
اما میتونی صحت سخت افزار را باالگوریتم عیب یابی که تقدیم شده ، بررسی کنی.

سپاس

farhad1225

کاربر
2014-02-02
12
12
درود

الگوریتمی برای تعمیر را تقدیم کردم
و لذا اگرچه تحلیل مدارش بخاطرم نیست اما احتمالا ترایاک سوخته

سپاس
ممنون از پاسختون - جای دیگه هم سوال رو گذاشته بودم که لطف کردید پاسخ دادید - بله حق با شما بود و ترایاک سوخته - در ضمن میخواستم بدون به جای bta08 میشه از bta16 استفاده کرد یا نه ؟ ممنون

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
ممنون از پاسختون - جای دیگه هم سوال رو گذاشته بودم که لطف کردید پاسخ دادید - بله حق با شما بود و ترایاک سوخته - در ضمن میخواستم بدون به جای bta08 میشه از bta16 استفاده کرد یا نه ؟ ممنون

درود

bta16 قویتره

سپاس

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza_m72

farhad1225

کاربر
2014-02-02
12
12
درود

bta16 قویتره

سپاس

سلام استاد - دیروز هر دو قطعه ترایاک t1 , t2 رو برای اطمینان عوض کردم ولی مشکل همچنان باقیه و دما کمتر از 150 نمیره و همون مشکل وجود داره - حتی دو ترایاک رو دو بار با دو ترایاک نو جایگزین کردم و متاسفانه مشکل حل نشد -

• Like

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,768
سلام استاد - دیروز هر دو قطعه ترایاک t1 , t2 رو برای اطمینان عوض کردم ولی مشکل همچنان باقیه و دما کمتر از 150 نمیره و همون مشکل وجود داره - حتی دو ترایاک رو دو بار با دو ترایاک نو جایگزین کردم و متاسفانه مشکل حل نشد -

درود

من پست های قبل را دیدم مشکلی مطرح نفرمودی و نمیدونم مشکل شما چیه؟

و تعویض شانسی قطعات کار درستی نیست و اگه گفتم احتمالا ترایاکی سوخته ، مقصودم تعویض ترایاک ها نبود ، بلکه با تست مشخص میشه سالمه یا سوخته ؟

گویا در تاپیک تحلیل گرداک ، مشکل را مطرح کردید و اینجا هم پست هایی در خصوص آن ارسال میکنید که موجب گمراهی مخاطب میشه .
همونجا پیگیری کنید و تستی که اونجا گفتم انجام دهید .
ولی باید با استفاده از الگوریتم عیب یابی تعمیر کنید.

سپاس

آخرین ویرایش:

Mostafa0230

کاربر
2021-02-05
3
2
26
سلام هیتر هویه گرداک 952 دیجیتال دارم مشکلش اینه دما تا حدی میره بالا تا المنتش میسوزه .ترایاک هاشم همرو عوض کردم.دماسنجش هم سالمه .ولتاژ خروجی به هیتر 230ولت با مولتی متر نشون میده.کسی میدونه مشکلش کجاست؟

آخرین ویرایش:
  • Like
بالا