آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

نقشه هویه هوای گرم Gordak 952

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام دوستان - من یک جورداک 952 دیجیتال دارم که خیلی کم از هیترش استفاده میکنم - چند وقته به مشکل خورده و وقتی هیتر رو روشن میکنم بادش تقریبن کم شده و مشکل دیگش اینکه وقتی کلید رو خاموش میکنم دما و یا بهتر بگم درجش روی پنجاه نمیاد و روی صد و پنجاه و اون حدود میمونه و خاموش نمیشه و باید دستگاه رو از برق بکشم تا خاموش بشه ! و اینکه وقتی کلید خاموش هست ولوم کم و زیاد هیتر و هوا کار میکنه و انگار کلن کلید باز روشن هست ! مشکل به نظرتون از کجاست راهنماییم کنید لطفن - ممنون

درود

الگوریتمی برای تعمیر را تقدیم کردم
و لذا اگرچه تحلیل مدارش بخاطرم نیست اما احتمالا ترایاک سوخته

سپاس

nanomass

کاربر
2019-07-30
5
6
28
سلام دوستان سنسور هویه گرداک ۹۵۲ کجاست ک من چکش کنم حداقل عللامت اختصاریشو بگین تا پیداش کنم
هویه هوای گرمشو نمیگم

mori220

کاربر
2009-01-19
77
215
تهران
سلام دوستان سنسور هویه گرداک ۹۵۲ کجاست ک من چکش کنم حداقل عللامت اختصاریشو بگین تا پیداش کنم
هویه هوای گرمشو نمیگم
دوست عزیز
سنسور دقیقا روی المنت هست
اگر دقت کنید سر المنت(لوله سفید رنگ از جنس چینی سرامیک ) دو تا سیم به هم اتصال شده مه همون سنسور یا ترموکوپل هست

nanomass

کاربر
2019-07-30
5
6
28
حتی وقتی هویه دستی رو هم از دستگاه جدا میکنم و دکمه روشن شدن هویه رو میزنم بازم اعداد بالا میرن بدون اینکه هویه روی دستگاه باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
حتی وقتی هویه دستی رو هم از دستگاه جدا میکنم و دکمه روشن شدن هویه رو میزنم بازم اعداد بالا میرن بدون اینکه هویه روی دستگاه باشه

درود

دستگاه هیتر دستگاه هوشمندی نیست که متوجه بشه بخشی از آنرا جدا کردید و قصد داری بنحو غیرعادی روشنش کنی که اجازه این کار را از شما سلب کنه و دستگاه را خاموش کنه .
لذا استفاده غیر عادی باید تحلیل بشه که در این شرایط باید چه عکس العملی نشون بده .
درواقع سیم کیلومتر اتومبیل را جدا کردی و میگی چرا باوجودیکه نمایشگر سرعت ، صفر کیلومتر نشون میده با این حال هر چقدر گاز میدم سرعت اتومبیل بالا میره ؟

سپاس

آخرین ویرایش:

re20za

کاربر
2012-05-15
4
5
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
کسی درمورد آیسی موجود روی بورد گرداک 952 دیجیتال اطلاعاتی داره؟
ایسی مربوط به قسمت نمایشگر و سگمنت ها
اگه شماتیک و بورد رو برسی کرده باشید ولوم و سنسور هیتر و هویه هردو به آیسی مربوطه وصله
احتمال داره که این آیسی 20پایه میکرو باشه؟؟
یا چیز دیگست؟؟
شماره هاشو کلا پاک کردن و حتی تو شماتیک ها هم ازش چیزی نیست.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fzi

hamid_gh

کاربر
2008-08-27
10
13
سلام
من یه هیتر 952a دارم که ترانزیستور Q1 سوخته طوری که نمیشه شمارش رو خوند اگر ممکنه بگین شمارش چنده مرسی

arash_hj23

کاربر vip
کاربر
2008-10-13
155
412
سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
کسی درمورد آیسی موجود روی بورد گرداک 952 دیجیتال اطلاعاتی داره؟
ایسی مربوط به قسمت نمایشگر و سگمنت ها
اگه شماتیک و بورد رو برسی کرده باشید ولوم و سنسور هیتر و هویه هردو به آیسی مربوطه وصله
احتمال داره که این آیسی 20پایه میکرو باشه؟؟
یا چیز دیگست؟؟
شماره هاشو کلا پاک کردن و حتی تو شماتیک ها هم ازش چیزی نیست.

سلام
ای سی برد نمایشگرتون دیپ هست یا smd ؟ چهارطرف پایه داره یا دوطرفش ؟ اگر عکس بزارین بهتر میتونم راهنمایی کنم . نمایشگرش کلا خاموش شده ؟

بالا