آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تعمیر مولتی مترdt830d

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31
سلام خدمت اساتید بنده نیاز به راهنمایی دارم مولتی متری دارم بخاطر قیمتش کسی تعمیر نمیکنه خواستم راهنمایی از اساتید محترم بگیرم خودم تعمیرش بکنم حالا عکس بردش رو میزارم اگه باز بشه
https://photos.app.goo.gl/Qi68UtsTHd41sMyU6
دوستان من اشتباهی پراپ قرمز رو روی جای اول که مربوط به ده آمپر هست گذاشتم و به دیمر وصل کردم که برق آی سی رو ببینم درست کم و زیاد میکنه که یه صدای مولتی متر داد و بعد از اون روی هر حالتی مولتی متر رو بزارم فقط بوق میزنه و عدد منفی یک رو نشون میدع البته وقتی سلکتور رو میچرخونم رو حالت اندازه گیری دی سی و آ سی برا چند صدم ثانیه اعداد دیگه ای نشون میده ولی دوباره منفی یک میشه سمت راست بالا وقتی انگشتم رو روی مقاومتها و فکر کنم دومی خازنه رنک صورتی کم رنگه میزارم بوق قطع میشه همون خازنه و یکی دو تا مقاومتها با مولتی متر دیکه که تست کردم عددی نشون نمیدهند نه رو تست دیود نه رو تست مقاومت بنظرتون اون چیه خازن یا دیود دومی از بالا سمت راست آیا میتونم مقاومت و خازن معمولی بزارم اصلا با تعویض اینا درست میشه؟

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
338
Fars.Iran
سلام به شما قاعدتا نباید چنین مشکلی پیش بیاد چون روی حالت امپر سنج شما اتصال کوتاه میکنید بین پرابتون اگر اینجور شده احتمالا ایسی اصلیه چون از برد مولتی مترتون معلومه هیچ گونه تجهیز حفاظتی نداره پس احتمال 99 درصد ایسی اصلیه و وقت خودتون هم صرف این مولتی متر نکنید.

بالا