آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: روش حذف پسورد بایوس لنوو e570

zahed

کاربر
2009-03-25
16
7
[/SIZE سلام خدمت اساتید محترم
لپتاپ lenovo thinkpad e570 آوروند که بایوس آن قفل هست .
ایسی بایوس winbond را پروگرام کردم با حجم ۸ مگ اما پسورد حذف نشد .

ای سی حافظه دیگری پیدا نکردم روی بورد .
درخواست راهنمایی دارم برای حذف پسورد .
ممنون

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام
این دستگاه ها گاهی یک آی سی امنیتی ایپرام دارن که باید پین های sda و scl قبل از درخواست پسورد شورت بشن تا بتونید وارد بایوس بشید و رمز رو عوض کنید.
گاهی هم روی بخش ec که مجتمع در آی سی آی او هست پسورد ذخیره میشه که باید پروگرام بشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahed

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
[/SIZE سلام خدمت اساتید محترم
لپتاپ lenovo thinkpad e570 آوروند که بایوس آن قفل هست .
ایسی بایوس winbond را پروگرام کردم با حجم ۸ مگ اما پسورد حذف نشد .

ای سی حافظه دیگری پیدا نکردم روی بورد .
درخواست راهنمایی دارم برای حذف پسورد .
ممنون

سلان
تصویر پشت و رو از مادربرد و حدالامکان فایل شماتیک یا فایل بردویو از همین برد قرار بدید تا بهتر راهنمایی شوید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: zahed

zahed

کاربر
2009-03-25
16
7
20220104_121737-1.jpg20220104_130502-1.jpgش]20220104_121746-1.jpg

متاسفانه برد ویو و شماتیک را نتونستم پیدا کنم ای سی بایوس را پروگرام کردم جواب نداد ای سی ایپیرام دیگری ندارد که با اتصال دو پایه مورد اشاره دوستمون بتونم رمز حذف کنم . فقط یک ای سی کنار بایوس هست که جایش خالیه

آخرین ویرایش:

zahed

کاربر
2009-03-25
16
7
سلام به اساتید بزرگوار
لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این مورد دارد راهنمایی کنید .

یاداوری کنم لپتاپ فقط یک ای سی ایپیرام ۸ مگ دارد که با پروگرام آن قفل سوپروایزر باز نشد .
ایپیرام دیگری ندارد که با اتصال دو پایه ۵ و ۶ بتوانم کاری کنم .
نمیدانم آیا با فایل ec موجود در سایتها باحجم چند صد کیلوبایت و از طریق کیبرد میتوان io را پروگرام کرد و آیا پسورد حذف میشود ؟

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
486
877
قم
سلام به اساتید بزرگوار
لطفا اگر کسی اطلاعاتی در این مورد دارد راهنمایی کنید .

یاداوری کنم لپتاپ فقط یک ای سی ایپیرام ۸ مگ دارد که با پروگرام آن قفل سوپروایزر باز نشد .
ایپیرام دیگری ندارد که با اتصال دو پایه ۵ و ۶ بتوانم کاری کنم .
نمیدانم آیا با فایل ec موجود در سایتها باحجم چند صد کیلوبایت و از طریق کیبرد میتوان io را پروگرام کرد و آیا پسورد حذف میشود ؟
سلام

لطفا بخش خصوصی را چک کنید و اینکه پروگرامرتان چیست ؟
آیا فایل قبلی لپ تاپ را دارید یعنی قبل از اینکه فایل روی آی سی رایت کنید بک آپ گرفتید ؟
اگر گرفتید بک آپ را برایم ارسال کنید !
اگر پروگرامرتان قابلیت پروگرام آی سی IO را داشته باشد پروگرام کنید و نتیجه را اعلام کنید .

zahed

کاربر
2009-03-25
16
7
سلام

لطفا بخش خصوصی را چک کنید و اینکه پروگرامرتان چیست ؟
آیا فایل قبلی لپ تاپ را دارید یعنی قبل از اینکه فایل روی آی سی رایت کنید بک آپ گرفتید ؟
اگر گرفتید بک آپ را برایم ارسال کنید !
اگر پروگرامرتان قابلیت پروگرام آی سی IO را داشته باشد پروگرام کنید و نتیجه را اعلام کنید .

سلام و تشکر از راهنمایی اساتید
مشکل حل شد .

این مشکل به روش patch کردن نرم افزار اصلی بایوس که کپی گرفته بودم حل شد . تو چند سایت خارجی دنبال حل مشکل گشتم . در نهایت با ارسال فایل به یکی از ممبر ها فایل pathch شده را تحویل گرفتم و با پروگرام آن مشکل حل شد . متاسفانه تا این لحظه خودم موفق نشدم فایل را پچ کنم اما با لپ تاپ های موجود دیگری که همین مشکل را دارند در حال تست هستم . روش کلی کار را حتما در سایت قرار میدهم تا دوستانی که نیاز دارند استفاده کنند

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: reza.93

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
سلام و تشکر از راهنمایی اساتید
مشکل حل شد .

این مشکل به روش patch کردن نرم افزار اصلی بایوس که کپی گرفته بودم حل شد . تو چند سایت خارجی دنبال حل مشکل گشتم . در نهایت با ارسال فایل به یکی از ممبر ها فایل pathch شده را تحویل گرفتم و با پروگرام آن مشکل حل شد . متاسفانه تا این لحظه خودم موفق نشدم فایل را پچ کنم اما با لپ تاپ های موجود دیگری که همین مشکل را دارند در حال تست هستم . روش کلی کار را حتما در سایت قرار میدهم تا دوستانی که نیاز دارند استفاده کنند

تشکر بابت اعلام نتیجه
احتمالا فایل بایوسی که پروگرام کردید هم پسورد داشته و این باعث شده به اشتباه بیفتید و در نهایت هم با پچ فایل اصلی خودتون دستگاه بدون پسورد شده

بالا