آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای سوت شدید از محل جوشکاری در دستگاه جوش ZINSER ARC200

مجید سلمان

کاربر vip
کاربر
2020-10-01
6
3
با سلام خدمت دوستان و اساتید گرامی
یک دستگاه زینسر 200 داریم که ولتاژ خروجی 85 ولت هست. قطعات و اتصلات همه چک شدند سالم هستند. ولتاژهای تغذیه 24 و 14.5 و -15 برقراره.
فقط موقع دجوشکاری صداسی سوت شدید هنگام جوشکاری از نقطه جوشکاری تولید میشه و جوش هم نمی دهد فقط الکترود پودر میشه.
لطفاً راهنمایی کنید
6 تا خازن ها 2 تا رله ها 4 تا آی جی بی تی ها و 8 تا دیود ها چک شده اند و سالم هستند.

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
به احتمال زیاد دستگاه ضربه خورده و باعث شکستگی ترانس های برد دیوی دستگاه شده
اول باید ترانس برد دیودی را از رو برد خارج کنی و بعد چسب زرد رنگ دور تا دورش را باز کنی و پس از بررسی کامل هسته فریت قطعات شکسته شده را با چسب پاتکس بهم چسبانده و دوباره با نوارچسب نخ دار دور تا دور ترانس بسته و محکم بشه و پس از یکروز و خشک شدن کامل چسب روی برد لحیم بشه

مجید سلمان

کاربر vip
کاربر
2020-10-01
6
3
سلام ممنون از راهنمایی و لطف شما استاد بزرگوار
فرموده های شما را انجام می دهم و نتیجه را اعلام می کنم.
با سپاس

abzar_rafiei

کاربر
2023-09-18
2
2
کرج
به احتمال زیاد دستگاه ضربه خورده و باعث شکستگی ترانس های برد دیوی دستگاه شده
اول باید ترانس برد دیودی را از رو برد خارج کنی و بعد چسب زرد رنگ دور تا دورش را باز کنی و پس از بررسی کامل هسته فریت قطعات شکسته شده را با چسب پاتکس بهم چسبانده و دوباره با نوارچسب نخ دار دور تا دور ترانس بسته و محکم بشه و پس از یکروز و خشک شدن کامل چسب روی برد لحیم بشه
سلام عرض ادب یه اینورتر تک برد با مشکل سوت کشیدن در نقطه جوشکاری دارم ترانس سالمه ظاهرا فقط برد سوختگی داشته کنار شنت خیلی بد تعمیر شده انگار اتصال ضعیفه ممکنه با تعمیر اصولی مشکل حل بشه یعنی از ضعیف بودن اتصال یا قلع مردگی

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
سلام
دو حالت داره اول شکستگی هسته فریت ترانس و دوم سوختگی سیمهای خروجی ترانس که باعث صدای سوت میشه
حالت دوم احتمالش زیادتره چون برد سوختگی داشته پس معلوم جوشکار خیلی به دستگاه فشار میاورده

abzar_rafiei

کاربر
2023-09-18
2
2
کرج
سلام عرض ادب یه اینورتر تک برد با مشکل سوت کشیدن در نقطه جوشکاری دارم ترانس سالمه ظاهرا فقط برد سوختگی داشته کنار شنت خیلی بد تعمیر شده انگار اتصال ضعیفه ممکنه با تعمیر اصولی مشکل حل بشه یعنی از ضعیف بودن اتصال یا قلع مردگی
مشکل حل شد با پایین آوردن فرکانس، دستکاری شده بود

بالا