آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل اینورتر سه فاز صبا

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام دوستان

یه سه فاز صبا اومده ترانس خطیش بد جور سوخته و هیچ اطلاعاتی روش نزده دوستان اگر اطلاعاتی از این ترانس دارید ممنون میشم راهنمایی کنید راهش بندازم توضیح اینکه ۴ تا سیم از یه سمت ترانس در آوردن که فک کنم سیم های قرمز و مشکی ورودیه و سیم‌های زرد و قهوه‌ای خروجی باشن البته شاید اشتباه میکنم
سپاس
IMG_۲۰۲۱۱۲۲۵_۱۳۳۵۵۹.jpg
IMG_۲۰۲۱۱۲۲۵_۱۵۰۴۴۲.jpg
IMG_۲۰۲۱۱۲۲۵_۱۳۳۶۳۱.jpg

آخرین ویرایش:

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
دو تا سیم زرد و مشکی طبق عکس ورودی برق هستش که در دو مدل 220 ولت تکفاز و یا 380 ولت دوفاز از طرف شرکت سازنده رو دستگاهها بسته میشده و خروجی هم دو تا سیم قرمز و قهوه ای طبق عکس که ولتاز 24 ولت برد فرمان و نمایشگر را تامین میکنه
قیمت این ترانس تو اصفهان و خود شرکت صبا که موجود داره حدود پانصدهزارتومانه که خیلی گرونه و بهترین کار اینه که ترانس را باز کرده و طبق نقشه خودش با همون تعداد دور اولیه و ثانویه و قطر سیم اولیه و ثانویه سیم پیچی بشه

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
درود جناب اقای فضیلتی عزیز
ترانس بدجور سوخته تعداد دور اولیه و ثانویه سخت مشخص بشه اگر شما اصفهان تشریف دارید ممنون میشم راهنمایی کنید از کجا تهیه کنم هزینه مهم نیست راستی آقای فضیلتی در مورد رنگ سیم بندی ورودی و خروجی مطمئن هستین نمیشه با تغذیه جداگانه راه اندازی کنم ممنون میشم راهنمایی کنید
سپاس

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
خروجی ترانس 24 ولت برد فرمان را تامین میکنه
میتونی از یه ترانس 24 ولت 5 آمپر معمولی هم استفاده کنی فقط باید تغذیه ترانس یعنی ورودی برق را مطمئن بشی چند ولته اگر دوفاز یعنی 380 ولته باید به 220 تبدیلش کنی

امیر سجاد

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2018-07-10
1,217
4,301
ایران
سلام
با اجازه استاد فضیلتی
با مشخص شدن ولتاژ اولیه 220 ولت یا 380 ولت و ولتاژ ثانویه 24 ولت و جریان ثانویه 5 آمپر میتونی تعداد دور اولیه و ثانویه و قطر سیم ها را محاسبه کنی.
متشکرم

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
خروجی ترانس 24 ولت برد فرمان را تامین میکنه
میتونی از یه ترانس 24 ولت 5 آمپر معمولی هم استفاده کنی فقط باید تغذیه ترانس یعنی ورودی برق را مطمئن بشی چند ولته اگر دوفاز یعنی 380 ولته باید به 220 تبدیلش کنی

درود
خیلی ممنون داداش این ترانسی که سوخته هیچ حالا چه دو فاز بوده چه تک فاز با یه ترانس ۲۴ ولتی حداقل ۵ آمپر تک فاز پس میشه راه اندازی کنم
اگر میشد با تغذیه سوچینگ ۵ آمپر عالی بود اگر شدنیه و کسی انجام داده که روی مدارش کارش کار کنم وگرنه همون ترانس 24 ولت 5 آمپر بدم بپیچن
سپاس

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
992
زاهدان
سلام
با اجازه استاد فضیلتی
با مشخص شدن ولتاژ اولیه 220 ولت یا 380 ولت و ولتاژ ثانویه 24 ولت و جریان ثانویه 5 آمپر میتونی تعداد دور اولیه و ثانویه و قطر سیم ها را محاسبه کنی.
متشکرم

سلام امیر جان
چون کار سیم پیچی انجام نمیدم میدم همکارا بپیچین البته اگه با تغذیه سوچینگ میشد راه اندازی کنم که دیگه عالی میشد

fazilatii

کاربر
2010-10-20
142
450
اصفهان
با هر چی که 24 ولت را تامین کنه و بتونه برد فرمان و بقیه مدارات مربوطه را روشن کنه میشه راه اندازیش کرد به شرطی که قیمتش به صرفه باشه و ارزون تر از ترانس 24 ولت 5 آمپر باشه

بالا