آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن all in one ایسوس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
با سلام یک دستگاه all in one مارک asus برام اوردن به گفته مشتری در حال تماشای فیلم بودن یدفه برقها رفته بعد از اینکه برق امده دیگه دستگاه روشن نشده در واقع حتی لامپ ۷ای پاورشم خاموشه هیچ عکس العملی نداره .ادراپتورشم تست کردن ۱۹.۳ ولت میده روی مدارم همین ولتاژ را میده .هیچ اثری از سوختگی و قطعه خراب خاصی پیدا نکردم اساتید بنظرتون از کجا شروع کنم ایا میتونه مشکل از بایوس و نرم افزار ش باشه یا پردازنده دچار ایراد شده باشه .تینم عکسش . ممنون.
IMG_20211215_184123.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
ابتدا در حالت استندبای چک کنید سلفهای مربوط به 3.3 و 5 ولت ولتاژ صحیح دارند.
شماره فنی مادربرد رو هم اعلام بفرمایید.مدل دستگاه و...........

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: behi0021

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام
ابتدا در حالت استندبای چک کنید سلفهای مربوط به 3.3 و 5 ولت ولتاژ صحیح دارند.
شماره فنی مادربرد رو هم اعلام بفرمایید.مدل دستگاه و...........

سلام ولتاژ ۵ ولتو دارم ولی ۳.۳‌ندیم روی خازن کنار ورودی سوکت اداپتور هم ۱۹.۳ ولت دارم هیچ اثری از سوختگی نمیبینم حتی پاور چراغش روشن نمیشه ممنون میشم اگر این موردو داشتی راهنمایی بدی

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
دوست عزیز حتی زحمت خوندن کامل جواب رو به خودتون نمیدین......نوشتم شماره فنی برد و مشخصات دستگاه رو ارسال کنید...................

• Like

yousef55

کاربر vip
کاربر
2009-07-17
123
268
کنار آی سی بزرگ مدار، از خازن ها ولتاژ گیری کنید، اگر اصلا ولتاژ نداشتید، مشکل مدار پاور، اگر ولتاژ داشت، راه های دیگه از جمله بایوس رو امتحان کنید

• Like

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
کنار آی سی بزرگ مدار، از خازن ها ولتاژ گیری کنید، اگر اصلا ولتاژ نداشتید، مشکل مدار پاور، اگر ولتاژ داشت، راه های دیگه از جمله بایوس رو امتحان کنید

ولتاژ هارو گذاشتم بچه ها مین بردو میگه ۱۰ تومن .کمک کنید
احتمال خرابی رگلاتور Dc to Dcمیتونه باشه ایا. چون ۳.۳ و ۱.۷ ندارم باتری بایوس را در بیارم مجدد جا بزنم تاثیری داره

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
اگر نمیتونید شماره مادربرد رو روی برد پیدا کنید باید مادربرد رو دربیارید و زیرش رو نگاه کنید.عکس نامفهوم هست و اگر شماره برد ندید تا از رو نقشه راهنمایی نشید میتونید به توصیه های فله ای عمل کنید.
داداش همینطوری هی کمک میخاید مدل دستگاه رو نمیدید آخه حداقل.................................چند تا دیگه پست بزارم تا شما مدل مادربرد و مدل قید شده پشت دستگاه رو بدید؟
ولتاژ 1.7 رو کجا باید داشته باشیم؟؟؟!!!!!!
شما بعنوان تعمیر کار وقتی نمیدونید مدل دستگاه رو چطور بخونید بهتره دستگاه را باز نکنید.10 میلیون که میفرمایید ممکنه هزینه یادگیری شما برای مشتری باشه که باید اون پرداختش کنه

آخرین ویرایش:
  • Like

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام
اگر نمیتونید شماره مادربرد رو روی برد پیدا کنید باید مادربرد رو دربیارید و زیرش رو نگاه کنید.عکس نامفهوم هست و اگر شماره برد ندید تا از رو نقشه راهنمایی نشید میتونید به توصیه های فله ای عمل کنید.
داداش همینطوری هی کمک میخاید مدل دستگاه رو نمیدید آخه حداقل.................................چند تا دیگه پست بزارم تا شما مدل مادربرد و مدل قید شده پشت دستگاه رو بدید؟
ولتاژ 1.7 رو کجا باید داشته باشیم؟؟؟!!!!!!
شما بعنوان تعمیر کار وقتی نمیدونید مدل دستگاه رو چطور بخونید بهتره دستگاه را باز نکنید.10 میلیون که میفرمایید ممکنه هزینه یادگیری شما برای مشتری باشه که باید اون پرداختش کنه

سلام دوست عزیز من شاید تو این دستگاه تجربه کافی ندارم اینم برا دوستم بود باز کردم وگرنه من تو زمینه کار خودم کلی به دوستان کمک میکنم نه مثل شما عشق تحقیر داشته باشم شما صد مدل شماره و پارت تما م لوازم از سی پی یو ،وب کم هارد رو بهت بدم باز جواب کار را انداز نمیدی خدایا روا مدار ....
در ضمن مشکل از ایسی رگلاتور ۸ پایه سویچینگ زیر سوکت ورودی پاور بود فقط خروجی ۵ ولت داشت با تعویضش ۳.۳ هم امد چراغ های پاور جلو روشن شد تا قبلش روی بایوس ولتاژ نداشتیم الان دارم .پنل روشن میشه فقط ویندوز بالا نمیاد که فکر کنم نرم افزار ی باشه اونم حل میکنم .از شمام ممنون که منت گذاشتین و تحقیر کردنو خوب بلدین در ضمن برای شما که ادعا دارید ما تو قسمت یو اس بی ولتاژ ۱.۷ داریم

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
هر کسی در رشته ای مهارت داره.پستای بالا رو بخونید شما تو زمینه تعمیرات لپتاب و پی سی مهارتی ندارید.این که واقعیت رو مستقیم و رک گفتن رو بلدم و اهل تملق و راهنمایی الکی نیستم رو شما به تحقیر کردن آدمها تعبیر میکنید مشکلی نیست.
واین که مهارتی تو این زمینه ندارید مهم نیست بنده هم توی خیلی از زمینه ها مهارتی ندارم و عیبی نیست.امکان داره در رشته ای بهترین باشی ولی تو شاخه دیگه نیاز به همفکری داشته باشید.
بنده به 100 مدل پارت نامبر سی پی یو وب کم شما نیازی ندارم.به پارت مادربرد شما نیاز داشتم که بتونم بهتون راهنمایی درست بکنم ولی شما ظاهرا دنبال این بودید که مستقیم بگم برین فلان قطعه رو عوض کنید درست میشه که اون هم شرمنده معذورم.
در ضمن استاندارد تغذیه پورت یو اس بی در تمام دنیا برای نوع usb2 usb3 پنج ولت هست که اگر نمدونید این موضوع رو ......یا اگر میدونید و اشتباه نوشتید 1.7 نشون میده پست ایجاد شده خودتون رو یکبار نخوندید
در ضمن پست شماره 7 رو طور دیگه ای نوشته بودید و ویرایش کردید و خرابی رگلاتور رو اضافه کردید ...............................

آخرین ویرایش:
بالا