آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مدارات محافظ اتصال کوتاه خروجی آمپلیفایر

megamon

کاربر
2012-01-13
1
1
سلام :

دوست عزیز این فایلی که گذاشتین فرمتش pdf هست لطفا فایل corel رو بذارین .

با تشکر

javad1234

کاربر
2011-01-31
3
3
سلام قربان این نقشه ی مدار اتصال کوتاهی که دادین رو من ساختم و مدار کار نمیکنه فقط بوق میزنه . خیلی رو مدار کار کردم نتونستم عیبشو پیدا کنم البته توی مدار یک دیود 9.4 ولت بود که من بجاش 9.1 ولت گذاشتم و فکر میکنم در مدار شما اشتباها برعکس باشد اگر میشود نقشه را دوباره چک کنید در مدار اشتباه وجود دارد من نقشه را درست مونتاژ کردم ممنون میشیم.

javad1234

کاربر
2011-01-31
3
3
سلام دوست عزیز و خیلی ممنون از سایته خوبتون من این مدا اتصال کوتاه آمپلیفایر رو ساختم ولی مدار کار نمیکنه و فقط آژیر میکشه در مدار دیود زنر 9.4 ولت احتمال میدم برعکس باشه یعنی وجود داشتن اشتباه در مدار زیاده! چون مداری که ساختمو خیلی چک کردم ممنون میشم اگه یه نگاهه دوباره به مداره اصلی بندازین با تشکر از شما

javad1234

کاربر
2011-01-31
3
3
سلام قربان اگه لطف کنید یکباره دیگه یک نگاهی به مدار محافظ اتصال کوتاه بندازین و اگر عیبی دارد یعنی از قلم افتادگی دارد حلش کنید خیلی ممنوم میشم با تشکر

هادی صوت

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام . خدمت همگی بخصوص مدیر محترم سایت که صمیمانه ازشون تشکر می کنم . من با تعمیر یک دستگاه اکو نوا مواجه شدم که مدار محافظش برام جالب بود . آیا اگر بلندگوی مثلا سمت چپ قطع شود یعنی فیشش جدا شود و بلندگو به مدار وصل نباشد باید مدار هشدار دهد ؟ من پس از تعمیر آن را امتحان کردم به همین صورت عمل می کرد . ولی صاحب آن میگوید فرض بر اینکه ما یک بلندگو بخواهیم به آن وصل کنیم . چرا باید هشدار بدهد ؟ حال اگر کسی میتواند در این رابطه اطلاع دارد لطفا به من کمک کند . البته از ای سی lm324 نیز استفاده شده است همراه با رله برای قطع بلندگوها . با تشکر مجدد و پوزش از اطاله کلام .

دوست عزیز به این صورت نیست.احتمال داره فیش خروجی را عوض کرده باشن و مادگی میکروفن جایگزین کرده باشن که مادگی میکروفن وقتی که فیش بیرون باشه ورودی را به منفی مدار وصل میکنم تا نویز نداشته باشه .شما منفی خروجی را با مثبت است کن ببین اتصال کامل نشان میده یا نه .اگر اتصال بود فیش خروجی را عوض کنید .okمیشه.

Mortezashahryar

کاربر
2023-09-09
1
0
زاهدان
سلام وقت بخیر من یک امپلی فایر دارم فقط خروجی یکی از بلندگوها وقتی دوسیم بلندگو رو وصل میکنم یک حالت جرقه میزنه و صدارو ضعیف پخش میکنه ولی باقی خروجی ها این مشکلو ندارن چکش کردم مشکلی نداشه میشه راهنمایی کنید ببینم کجارو چک نکردم؟؟؟؟؟

هادی صوت

کاربر vip
vip
کاربر
سلام وقت بخیر.
دوست من شما هیچ اطلاعاتی در رابطه با مدار نوع مدار ندادید. مدار شما hifi است یا pablicadres 2 مدار شما از چندتا خروجی پشتیبانی میکنه 3مدار شما خروجی آیسی است یا ترانزیستور واگر ترانزیستوری است IGBTهست یا MOSFET لطف کنید یه عکس آپلود کنیددر خدت شما هستم .اما به اجمال عرض میکنم که همان اسپیکری که در خروجی دیگه صدای نرمال داره همان را وصل می کنید.صدا خراب است.اگر این تور باشد شما در خروجی اضافه بار دارید.مقدارولتاژ خروجی را اندازه بگیرید وباهم مقایسه کنید.نباید درحالت سکوت (بسته بودن مستر ولومهای )ولتاژبیشتر از 1/5ولت داشته باشید .با ولوم های بسته دستگاه را تست کنید وجواب سوال های بالا را لطف کنید در خدمت شماهستم.

آخرین ویرایش:

jahan_erf

کاربر
2023-09-09
26
23
تهران
سلام به همگی من شماتیک و طراحی برد پرتکشن را برایتان میگذارم این طراحی خودم است وچند سالی در دستگاه اکو استفاده شده من کارم ساخت اکو امپلی فایر بود

پیوست‌ها

• 221 کیلوبایت بازدیدها: 32

soltaneeia

کاربر
2014-11-02
47
25
سلام.من یک مدار محافظ امپ استریو برای امپهای ترانزیستوری لازم دارم که کاملا عملی وکامل باشد.یعنی محافظت از اتصال کوتاه خروجی وحفاظت از بلندگوها درمقابل جریان دی سی احتمالی طبقه خروجی امپ وهمچنین تاخیر در وصل وقطع بلندگو موقع روشن وخاموش کردن امپلیفایررا هم داشته باشد.چندین مدار دیدام اما از صحت عملکردشان مطمئن نیستم.ممنون.

بالا