آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: موتور یخچال

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31
بزرگوار اگه سیم پیچ استارت مشکل داشته باشه هرچقدر بیشتر از موتور کار بکشید بیشتر خرابش می کنید. اگر هم قطعات متحرک کمپرسور مشکل داشته باشه و باعث فشار روی سیم پیچ شده باشع باز هم هرچقدر بیشتر کار کنه ممکنه سیم پیچتون هم به مشکل بخوره. بنابراین بهترین کار اینه که جلوی خرابی بیشتر رو بگیرید و بدیدش برای تعمیر تا خرجتون خیلی بیشتر از اینی که هست نشه

سپاسگزارم ولی تعمیرکار میگفت تعمیر نمیکنن برو یک کمپرسور نو بخر ولی واقعا حیفه این موتور اصل ایتالیاست

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,234
IRAN IN MY HEART
درود
بنده چون خودم تعمیرکار سیستم‌های برودتی هستم، با تعمیر کار هم عقيده ام، یعنی چنانچه کمپرسور نیاز به شکافتن داره ارزش نداره، وبهترین کار جایگزین کردن کمپرسور نو هست،.
بنده دقیقا نمیتونم بگم مشکل چیه؟ شايد رله استارت خرابه،.
برای استارت مستقیم ما فاز رو میدیم به پایه C نول رو هم به R وصل کرده و یه لحظه با سیم s رو به نول میزنیم تا کمپرسور استارت بخوره، و یحتمل تعمیر کار همینکارو انجام داده ٪

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سپاسگزارم ولی تعمیرکار میگفت تعمیر نمیکنن برو یک کمپرسور نو بخر ولی واقعا حیفه این موتور اصل ایتالیاست

به نظرم نمیشه با قطعیت این رو گفت. به هر صورت کمپرسور قابل تعمیر هست. اگر سیم پیچ مشکل داشته باشه که به راحتی سیم پیچی میشه ولی اگه بخش های مکانیکی باشه باید دید که مشکلش از کجاست. در صورت نیاز با تعویض قطعات با استوک سالم قابل تعمیر هست.

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31
به نظرم نمیشه با قطعیت این رو گفت. به هر صورت کمپرسور قابل تعمیر هست. اگر سیم پیچ مشکل داشته باشه که به راحتی سیم پیچی میشه ولی اگه بخش های مکانیکی باشه باید دید که مشکلش از کجاست. در صورت نیاز با تعویض قطعات با استوک سالم قابل تعمیر هست.

متشکر از راهنماییتان

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31

سلام آیا میتونم با تست با اهمتر بفهمم سیم پیچهاش مشکل داره یا نه چون فکر کنم مشکل از سیم پیچچها است که آمپرزیاد میکشه بعد از مقداری گرم شدن و کار کردن؟!

heical

کاربر
2011-05-13
306
530
سلام آیا میتونم با تست با اهمتر بفهمم سیم پیچهاش مشکل داره یا نه چون فکر کنم مشکل از سیم پیچچها است که آمپرزیاد میکشه بعد از مقداری گرم شدن و کار کردن؟!
با اهم متر شما می تونید اولا اتصال بدنه سیمپیچ ها را چک کنید. هیچ کدوم از سیمپیچ ها نباید به بدنه راه بدن. در ثانی می تونید مقاومت اهمی دوسر سیمپیچ ها رو اندازه بگیرید؛ باید مقاومتی در حد چند اهم باشه؛ اگه مقاومت خیلی بالا بود نشانه قطعی سیمپیچ هست و اگه خیلی پایین بود نشانه اتصال کوتاه سیمپیچ ها به همدیگه هست

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31
با اهم متر شما می تونید اولا اتصال بدنه سیمپیچ ها را چک کنید. هیچ کدوم از سیمپیچ ها نباید به بدنه راه بدن. در ثانی می تونید مقاومت اهمی دوسر سیمپیچ ها رو اندازه بگیرید؛ باید مقاومتی در حد چند اهم باشه؛ اگه مقاومت خیلی بالا بود نشانه قطعی سیمپیچ هست و اگه خیلی پایین بود نشانه اتصال کوتاه سیمپیچ ها به همدیگه هست

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: heical
بالا