آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: درخواست آموزش راه اندازی موتور Ac(پنکه)

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
سلام دوستان وقت بخیر
من میخوام دور یک موتور پنکه رو کنترل کنم با استفاده از میکرو زبان برنامه نویسی که ازش استفاده میکنم بیسیک هست(خیلی هم وارد نیستم در حد ابتدایی)
فقط نمیدونم چطور باید این کارو انجام بدم خیلی جستجو کردم
فقط نمیخوام چیز اضافه ایی داسته باشه یک میکرو و ترایاک و اپتودیاک

یه برد پنکه هست ک این کارو انجام میده با همین قطعاتی ک گفتم
میخوام نمونشو بسازم
دوستان اگه لطف کنند راهنمایی کنن ممنون میشم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: amer007

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57
پاسخ : راه اندازی موتور Ac(پنکه)

سلام
برد پنکه ها معمولا کار ساده ای دارن و برنامه نویسی سختی نداره فقط قراره چندتا پایه صفر ویک بشن مثلا واسه دور تند فلان پایه یک بشه تا تریاک مربوط به سیم پیچ دور تند راه بیفته و به سیم پیچ برق بده همین!نهایتا یه تایمر اضافه میکنن که اونم کار شاخی نیست
https://s4.uupload.ir/files/3r4_gv5q.png
شما دست بکار بشید شروع کنید طرح اولیه و برنامه رو انجام بدید بفرستید با هم بررسی میکنیم
واسه شروع یه طرح ابتدایی از اتصال به میکرو فرستادم که دکمه یا ولوم و اینا هم باید اضافه بشه

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه

سلام وقت بخیر متشکرم
موتور بنکه من تک دوره بامدار کنترل میشد مثل بقیه سه دور یا چهار دور نیست
طرحی که فرستادید دقیقا منم همین کارو میخوام انجام بدم
ولوم کلید رو خودم اضافه میکنم
ممنون میشم اگه بتونید یه نمونه برنامه باهمین مدار با یک دور ثابت برام بفرستید.

سلام
برد پنکه ها معمولا کار ساده ای دارن و برنامه نویسی سختی نداره فقط قراره چندتا پایه صفر ویک بشن مثلا واسه دور تند فلان پایه یک بشه تا تریاک مربوط به سیم پیچ دور تند راه بیفته و به سیم پیچ برق بده همین!نهایتا یه تایمر اضافه میکنن که اونم کار شاخی نیست
https://s4.uupload.ir/files/3r4_gv5q.png
شما دست بکار بشید شروع کنید طرح اولیه و برنامه رو انجام بدید بفرستید با هم بررسی میکنیم
واسه شروع یه طرح ابتدایی از اتصال به میکرو فرستادم که دکمه یا ولوم و اینا هم باید اضافه بشه

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57

کاش خودتون شروع میکردین یکم برنامه رو مینوشتین چیز خاصی نداره ها! فعلا خودتون دست بکار بشید شرمنده من چند تا سایت دیگه هم هستم زیاد وقت ندارم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: HS13&86

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه

اخه من اصلا نمیدونم باید از کجا شروع کنم یا با چه چیزی ابتودیاکو کنترل کنم

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57

با صفر و یک شدن پایه میکرو!!!که به اپتو وصله

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر

درود بر شما

لطفا در خصوص مدار آشکارساز عبور از صفر و طریقه اتصال آن به میکرو اطلاعات لازم را کسب کنید.
فرمودید با ولوم هم قصد کنترل دور را دارید پس باید مقدار پایه وسط را با adc میکرو بخوانید.
اگر قصد استفاده ایزوله از مدار را دارید ، اپتو ترایاکی انتخاب کنید که دارای مدار داخلی آشکارساز عبور از صفر نباشد.

اگر در ابتدا یک بستر سخت افزاری مناسب را فراهم کنید ، نوشتن برنامه ساده تر می گردد.

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57

کاری به آشکار ساز و اینا نداره ها!111 این یه مثال کلی و ابتدایی بود اون اپتو تریاک رو همینطوری گذاشتم چون پروتئوسم فقط از اون نوع توی کتابخونه هاش بود

mehdi kardouni

VIP+ افتخاری
کاربر

کاری به آشکار ساز و اینا نداره ها!111 این یه مثال کلی و ابتدایی بود اون اپتو تریاک رو همینطوری گذاشتم چون پروتئوسم فقط از اون نوع توی کتابخونه هاش بود

درود

دوست عزیزم ، بنده برای پاسخگویی به این پست فقط سوال پرسشگر و پاسخ خودم را مد نظر قرار دادم و در این میان هیچ نقشه ای را لحاظ نکردم . (راستش نقشه ارسالی شما را ندیدم)
استارتر تایپیک برای اینکه بتواند کنترل دقیقی بر زاویه آتش ترایاک داشته باشد ، حتما نیازمند مداری برای شناسایی نقطه صفر موج سینوسی هستند . در غیر این صورت هم کارشان راه می افتد اما صاحب یک مدار مولد اسپایک هم خواهند شد که چه برای مصرف کننده این مدار (موتور) و چه سایر مصرف کننده های متصل به شبکه دردسر ساز است

بالا