آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: درخواست آموزش راه اندازی موتور Ac(پنکه)

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه
پاسخ : راه اندازی موتور Ac(پنکه)

سلام سپاس
خوندم درباره ی آشکار ساز عبور از صفر اما من نمیخوام ازش استفاده کنم
نمیدونم منظور شما از کنترل دقیق موتور چقدر هست اما من فقط میخوام سه تا دور مختلف برای پنکه درست کنم .این کارو قبلا واسه موتور هایی که سه تا دورداشتن انجام دادم
اما این موتوری ک الان دارم تک دوره مدار خودش با bt134 و moc3020 , یه مقاومت 330اهم موتور رو راه اندازی کرده بود.
درود بر شما

لطفا در خصوص مدار آشکارساز عبور از صفر و طریقه اتصال آن به میکرو اطلاعات لازم را کسب کنید.
فرمودید با ولوم هم قصد کنترل دور را دارید پس باید مقدار پایه وسط را با adc میکرو بخوانید.
اگر قصد استفاده ایزوله از مدار را دارید ، اپتو ترایاکی انتخاب کنید که دارای مدار داخلی آشکارساز عبور از صفر نباشد.

اگر در ابتدا یک بستر سخت افزاری مناسب را فراهم کنید ، نوشتن برنامه ساده تر می گردد.

نمیدونم

کاربر
2018-05-03
44
57

درست میفرمایین ، من فکر کردم درباره اون طرح کلی که فرستادم میگید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950

اما این موتوری ک الان دارم تک دوره مدار خودش با bt134 و moc3020 , یه مقاومت 330اهم موتور رو راه اندازی کرده بود.
با سلام تشریف ببرید یه مغازه الکتریکی یه دیمر (دیمر الکترونیکی پنکه سقفی نه اون قدیمیا ) بخرید کارتون راه میفته .
یا میتونید یه ماژولش رو بخرید و سر راه فاز یا نول ببندید

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه

ممنونم از توجهون.
بیشتر علاقه دارم یاد بگیرم وگرنه واسه راه انداختن کارم راه حل دارم.
با سلام تشریف ببرید یه مغازه الکتریکی یه دیمر (دیمر الکترونیکی پنکه سقفی نه اون قدیمیا ) بخرید کارتون راه میفته .
یا میتونید یه ماژولش رو بخرید و سر راه فاز یا نول ببندید

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950

ممنونم از توجهون.
بیشتر علاقه دارم یاد بگیرم وگرنه واسه راه انداختن کارم راه حل دارم.
با سلام دوباه.
بعله پس اینطور
دوران دبیرستان یه معلم داشتیم که میگفت اگر بخوای یه کتاب بنویسی باید صدها کتاب بخونی
شما هم اگر میخواید بردی رو طراحی کنی ابتدا باید 10 مدل برد مشابه رو ببینی و کمی تحلیل کنید تا بتونید طراحی کنید
داخل نت سرچ کنید مدار هایی با میکرو به رایگان وجود داره حتی به فارسی البته بیشتر به زبان c بعد شما میتونید بسته
به نیاز خودتون سخت افزار رو اصلاح و بعد برنامه رو بنویسید
موفق باشید
راستی اون برنامه ی برنامه چای ساز چی شد موفق شدید مشکل رو حل کنید؟

آخرین ویرایش:

3r4n

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2015-08-11
305
209
25
گیلان/آستانه اشرفیه

با سلام دوباه.
بعله پس اینطور
دوران دبیرستان یه معلم داشتیم که میگفت اگر بخوای یه کتاب بنویسی باید صدها کتاب بخونی
شما هم اگر میخواید بردی رو طراحی کنی ابتدا باید 10 مدل برد مشابه رو ببینی و کمی تحلیل کنید تا بتونید طراحی کنید
داخل نت سرچ کنید مدار هایی با میکرو به رایگان وجود داره حتی به فارسی البته بیشتر به زبان c بعد شما میتونید بسته
به نیاز خودتون سخت افزار رو اصلاح و بعد برنامه رو بنویسید
موفق باشید
راستی اون برنامه ی برنامه چای ساز چی شد موفق شدید مشکل رو حل کنید؟
سلام خسته نباشد.بله مشکلش روبا گذاشتن خازن بین adc و زمین تقریبا حل کردم ودارم ادامه کاراشو انجام میدم.
درست میفرمایید اما من چیزی پیدار نکردم یه مورد پیدا کردم با بیسیک نوشته شده بود که اونم از مدار اشکار ساز عبور از صفر استفاده شده بود.

بالا