آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: تعویض دوعدد از شش عدد خازن برد تغذیه اینورتر

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
با سلام خدمت اساتید محترم
دستگاهی هست که تو امپر بالا مثلا بالای 150 امپر صدای دستگاه تغییر میکنه زمان جوشکاری. انگار زور میزنه. ولتاژ 295 موجوده و ظرفیت خازنها خوبه به جز دو تا اخری که از 470 به 410 میکرو فاراد نزول کردن. ایا امکان داره همین دوتا از شش عدد رو با خازن 680 میکرو که موجود دارم تعویض کنم.؟ مشکلی پیش نمیاد؟ و مشکل زور زدنه حل میشه؟
ممنون میشم راهنماییم کنین.

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
سلام فن قبلی ac بود که خراب شد و فن dc با تغذیه جدا گذاشتم.البته تغذیه سویچینگ نیست و از ترانس یک امپر و رگولاتور که داشتم استفاده کردم.استاد کلا موضوع تعویض خازن 470 با 680 که بانک خازنی رو به اندازه تقریبا 400 میکرو زیادتر میکنه خوبه یا نه و ضرر داره ؟ و اگه فن همین باشه واسه دستگاه ضرر داره؟

آخرین ویرایش:

amer007

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
962
3,235
IRAN IN MY HEART
سلام فن قبلی ac بود که خراب شد و فن dc با تغذیه جدا گذاشتم.البته تغذیه سویچینگ نیست و از ترانس یک امپر و رگولاتور که داشتم استفاده کردم.استاد کلا موضوع تعویض خازن 470 با 680 که بانک خازنی رو به اندازه تقریبا 400 میکرو زیادتر میکنه خوبه یا نه و ضرر داره ؟ و اگه فن همین باشه واسه دستگاه ضرر داره؟

با درود
جایگزین کردن خازن ۶۸۰ بجای ۴۷۰ ایرادی نداره، بنده یه بار دقیقا همینکار کردم و دستگاه مدتهاست داره کار میکنه، فن ۲۲۰ ولتی راحتر تو بازار گیر میاد؟
اگر چنانچه شدت باد فن مناسب هست ، ایرادی نداره ٪♧

سلام ایا کم شدن ظرفیت خازنها باعث سوختن پل دیود میشه موردی دارم که هی پل دیود میسوزنه خازنها از 470 به 430 تغییر ظرفیت داده بودن که هر چهار تا را عوض کردم با این حال گفتم شاید اساتید عزیز نظری در این مورد محبت کنن ممنون

بالا