آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: تعمیر مولتی متر یا اهم متر دیجیتالی

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
عکستون که باز نشد ولی به هر حال اگر مقاومت سوخته ای دارید عوض کنید. اگر فیوز ورودی داره فیوز رو هم چک کنید که نسوخته باشه.از سالم بودن باتری هم اطمینان حاصل کنید.
در نهایت اگر بعد از تعویض مقاومت‌های سوخته دیدید که کار نمی کنه احتمال داره که آی سی قیری سوخته باشه که عملا تعویضش هیچ صرفه اقتصادی نداره و خرید مولتی متر نو به صرفه تر هست.

آخرین ویرایش:

heical

کاربر
2011-05-13
306
531
به جای مقاومتهای اس ام دی اگر موجود ندارید می تونید از مقاومت های معمولی هم استفاده کنید. ترجیحا از مقاومت های ۱ درصد استفاده کنید که خطاش کم باشه.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aliimcz10

میثم.ف

کاربر
2019-01-02
63
100
24
سلام خسته نباشید معمولن از ایسی قیری هستش که بغول دوست خوبمان قابل تعمیر نیست با وصل کردن باتری روی ایسی با دستتون روش بگیر ببین داغ نمیکنه احتمالن داغ میشه که نشونه خرابیشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

mohammadjana

کاربر
2021-11-14
63
31
سلام خسته نباشید معمولن از ایسی قیری هستش که بغول دوست خوبمان قابل تعمیر نیست با وصل کردن باتری روی ایسی با دستتون روش بگیر ببین داغ نمیکنه احتمالن داغ میشه که نشونه خرابیشه

سلام منظورتون از آیسی کدام قطعه اش هست چون من آیسی نمیبینم من یادم رفت بگم که روشن میده سلکتور رو برروی هر حالتی بچرخونم برا چند صدم ثانیه چندتا عدد نشون میده و بعدش میشه عدد منفی یک و همینطور بوق ممتد میزنه با مولتی متر مقاومتهای اس ام دیش رو چک کردم دو سه تاش عدد نشون نمیدهند یه دو تا اون کرم رنگها که نمیدونم خازنن یا دیود هم چه رو تست دیود چه رو تست مقاومت عدد نشون نمیدهند ولی بقیه نشون میدهند عکس بردش رو میزارم یکم پیداست با ماژیک اوناییکه عدد نشون نمیدادن رو علامت زدم آیا امکانش هست با تعویض اینا درست بشود
https://photos.app.goo.gl/WGzp23NzkUz5Lpy4A

بالا