آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: عملکرد نادرست تنظیم دمای آب گرمایش در پکیج ariston egis

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام. پکیج نام برده شده بعد از ریختن آب روی بردش کلا عملکردش بهم ریخت و بردشو برای من آوردن. تغذیه و بلوک فن روی برد مشکل داشت که رفعش کردم و فقط یه مشکل مونده ازش که هنوز نتیجه ای نگرفتم. وقتی برد رو میندازم روی پکبج همه چیز کاملا درست کار میکنه. مثلا روی آب مصرفی کاملا درست کار میکنه و آب رو تا دمای درخواستی (حداکثر تا دمای 60 درجه) میاره و به خوبی شعله رو هم کم و زیاد میکنه. و با چرخوندن ولوم سمت راست به خوبه دمای درخواستی آب مصرفی رو تنظیم میکنه و نمایش هم میده. اما مشکلش روی سیستم گرمایش هست که کلا نمیشه درخواست بیشتر از دمای چهل درجه بهش داد. یعنی وقتی ولوم تنظیم دمای گرمایش رو میچرخونم حداکثر ال ای دی دمای چهل روشن میشه (یعنی نهایت دمایی که الان میشه بهش درخواست داد 40 درجه هست) و بیشتر نمیشه. عملکرد سنسور مدار گرمایش (ntc گرمایش) کاملا درسته و دمارو درست گزارش میده و برد هم درست نمایش میده. پتاسیومتر تنظیم دمای گرمایش هم سالمه و ولتاژ روش هم کاملا درسته. دوستان نظری دارن در مورد این مشکل ؟

https://mega.nz/file/UEUXlKyY#rWp6hZUhvahdCTmVsr5R9mvSzl0Q_mpukim0pzlMhiQ

solimani

کاربر
2013-03-10
164
210
گرگان
سلام دوست عزیز اگر از سلامت ntc گرمایش مطمئن هستی احتمال داره دستگاه روی مد گرمایش از کف رفته باشه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: omid-kh

omid-kh

کاربر
2021-01-08
32
21
سلام دوست عزیز اگر از سلامت ntc گرمایش مطمئن هستی احتمال داره دستگاه روی مد گرمایش از کف رفته باشه

سلام ممنون از پاسخ شما. واقعیتش نتونستم گیر بیارم که این دستگاه چطوری میره رو مد گرمایش از کف یا چطوری خارج میشه از اون مد که بتونم امتحانش کنم. اگر شما اطلاع دارین که مثلا با چه تنظیماتی دستگاه وارد مد گرمایش از کف میشه ممنون میشم منو راهنمایی کنین تا امتحانش کنم.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: solimani
بالا