آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموشی پاور گرین 535b

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با سلام خدمت همکاران محترم پاور فوق برا تعمیر آوردن که خاموش هست و ولتاژ سبز و استندبای رو گرفتم که مقدار بین ۲.۵ و ۳ نوسان دارد، خازنهای ۱۰ میکرو مربوط به vcc ایسی و ۲۲۰۰میکرو بعد دیود شاتکی رو تعویض کردم اوکی نشد.

ی نکته که پایه vcc ایسی و خازن مربوطه بین ۱۱.۵ و ۱۰.۵ ولت نوسان داره. و اینکه دیودشاتکی استندبای دوطرف مقدار ۰/۹ نشون میده که خارج کردم و دیود اوکی بود و بازم همون مقدار رو نشون میده.

دوستان اگه تجربه تعمیر این مدل پاور رو دارن بهم کمک کنن تا بعد برم سراغ تعمیرش چون قطعات زیاد داره.

پیوست‌ها

• 2.8 مگابایت بازدیدها: 89
  • 2.9 مگابایت بازدیدها: 94

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
این مدلی رو خیلی کم تعمیر کردم ولی فعلا مسیر 5 ولت استندبای از سیم بنفش تا میرسه به دیود رو چک کنید خازنها هرچندتا بود رو تعویض کنید خود دیود اگر بیرون برد سالمه ولی داخل برد اینطوری نشون میده ایرادی نداره ولی اعتماد نداری تعویضش کن
به اگر درست نشد باید قطعات دوربر ایسی رو چک کنید مقاومتها رو نادیده نگیری چون تو رنج زدن احتمال خرابیشون هست ضمنا اون پایین برد کنار سیم بنفش یه خازن 10 ولت هست که احتمالا تعویض نکردید و مربوط به سیم بنفش هستش درسته؟اونو هم تعویض کنید
موفق باشید

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,868
32
مدار استندبای مشکل داره....ترانزیستورای بین هیت سینگ کوچیک رو تست کنید در صورت مشکل تعویض کنید

بالا