آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: نبود نور در lcd dell n5010

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
ممنون از زحمت شما امتحان میکنم و اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
تو کانکتور و مسیر crt یا همون vga سیگنالهای بک لایت وجود نداره ( بک لایت اون مسیر توسط دستگاه دیگری کنترل و راه اندازی میشه ) و میتونه تصویر تو vga بدون هیچ مشکلی وجود داشته باشه ( چون اشاره کردین تو LED تصویر بدون بک لایت موجوده

لازمه تصویر و سیگنالهای اون مسیر ( VGA ) شامل : R . G . B , و هوریزانتال سینک و ورتیکال سینک و 5 ولت و SMBUS و گراند میباشد

بنابراین باحتمال قوی شما نیاز به ریبال دارید تا این مشکل برطرف بشه ( چون تو ریسولد مشکل پیش اومده مجدد ممکنه بیشتر مشکل ایجاد بشه )
استاد بنده هم به عرایض شما واقفم.هدف این بود که ایشون متوجه بشه ریبال یا ریسولدشون درست نبوده.ایشون فرمودن که تصویر داریم ولی بکلایت نداریم در صورتیکه درست نبوده.شما وقتی تو خروجی VGA تصویر ندارید مسلما توی ال سی دی هم ندارید.اولین پرسش بجای این همه سوال تست خروجی VGA میباید باشه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
استاد بنده هم به عرایض شما واقفم.هدف این بود که ایشون متوجه بشه ریبال یا ریسولدشون درست نبوده.ایشون فرمودن که تصویر داریم ولی بکلایت نداریم در صورتیکه درست نبوده.شما وقتی تو خروجی VGA تصویر ندارید مسلما توی ال سی دی هم ندارید.اولین پرسش بجای این همه سوال تست خروجی VGA میباید باشه

خداقوت جناب مصفی با صفا

مثل اینکه شما تایپک اول (یک ) رو بخوبی مطالعه نکردید . در تایپک یک همونطور که تو تصویر مشخصه اشاره شده تصویر بدون بک لایت دارند

ضمن اینکه در خیلی از موارد میتونه اشکال در چیپ ( آن هم در 5010 ) به نحوی پیش بیاد که در یکی از خروجی ها تصویر داشته باشیم ولی در یکی نداشته باشیم

1.PNG

موفق باشید

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
تست فلت انجام شدسالم بود
پایه 8 1.6v
پایه 9 و 10 بدون ولتاژ
البته ترانزیستورمربوط به این دو پایه فکرکنم q5402باشه که خارجش کرردم از مدار و متاسفانه وقتی میزارم روی جای خودش به شدت داغ میکنه و ولتاژ رو قطع میکرد که با خارج کردن اون از مدار . مدار شروع به کار میکند الان ممنون میشم بفرایید آیا امکانش هست پایه d رابه s مستقیم با یک تکه سیم وصل کنم؟

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
دقیق میفرمایید استاد عزیز بله فقط مشکل بک لایت داریم در تصویر البته در خروجی های دیگر هم تصویر نداریم به نظر شما اینتلی کنم چون احتملا همون چیپ گرافیک مشکل دارد. چون در ابتدا و قبل از ریسولد کردن من تصویر مخوش را داشتم اما الان بک لایت روشن نمیکنه

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
تست فلت انجام شدسالم بود
پایه 8 1.6v
پایه 9 و 10 بدون ولتاژ
البته ترانزیستورمربوط به این دو پایه فکرکنم q5402باشه که خارجش کرردم از مدار و متاسفانه وقتی میزارم روی جای خودش به شدت داغ میکنه و ولتاژ رو قطع میکرد که با خارج کردن اون از مدار . مدار شروع به کار میکند الان ممنون میشم بفرایید آیا امکانش هست پایه d رابه s مستقیم با یک تکه سیم وصل کنم؟

نه اون یک موس فت دوبل هست و دو مسیر رو با دارای شرایط عادی و بدون اشکال سوئیچ میکنه

بخاطر ریسولد و اشکالات ناشی از اون باعث شده امکان عیب یابی اصولی از بین بره ( سیستم از حالت استاندارد خارج شده حتی شورتی یک پین (کم تاثیر )زیر چیپ میتونه کل مدار رو تاحت تاثیر و تغییر قرار بده ) .لذا به هیچ عنوان ادامه اعلام نظر برای اساتید وجود نداره
چون کار زیر دست خودتون هست بنابراین فقط خودتون با این شرایط میتونید عیب یابی کنید در غیر اینصورت استفاده از نظرات دیگران حتی میتونه بهتون آسیب بزنه

همونطور که قبلا هم گفتم بهترین کار الان میتونه ریبال باشه

موفق باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aram.gh

Aram.gh

کاربر
2021-10-24
98
29
ممنون از زحمات شما کلا چیپ رو برمیدارم و اینتلی میکنم . اعلام نتیجه خواهم کرد در صورت تصویر دادن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
خداقوت جناب مصفی با صفا

مثل اینکه شما تایپک اول (یک ) رو بخوبی مطالعه نکردید . در تایپک یک همونطور که تو تصویر مشخصه اشاره شده تصویر بدون بک لایت دارند

ضمن اینکه در خیلی از موارد میتونه اشکال در چیپ ( آن هم در 5010 ) به نحوی پیش بیاد که در یکی از خروجی ها تصویر داشته باشیم ولی در یکی نداشته باشیم

مشاهده فایل‌پیوست 181114

موفق باشید
استاد اگر به تاپیک های بعد نگاه کنید میگه در هیچ خروجی تصویر نداریم.حتما تجربه شما بیشتره که 5010 دیدین که توی خروجی vga تصوویر نداشته باشه ولی توی lcd تصویر داشته باشه اونم بدون بکلایت.
از شما خواهش میکنم روی تاپیک خودتون تمرکز کنید و روی تاپیک خودتون و سوال کننده نظر بدین ممنون میشم.

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,843
TEHRAN
استاد اگر به تاپیک های بعد نگاه کنید میگه در هیچ خروجی تصویر نداریم.حتما تجربه شما بیشتره که 5010 دیدین که توی خروجی vga تصوویر نداشته باشه ولی توی lcd تصویر داشته باشه اونم بدون بکلایت.
از شما خواهش میکنم روی تاپیک خودتون تمرکز کنید و روی تاپیک خودتون و سوال کننده نظر بدین ممنون میشم.

چشم آقا mosaffa

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa
بالا