آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: چشمک زدن چراغ مانیتور ال جی مدل l1752s

esyco

کاربر vip
کاربر
2017-11-09
29
21
باسلام مانیتور ال جی مدل فوق یک عدد خازن ۳۵ ولت ۴۷۰ میکرو باد کرده بود تعویض شد ولی ابتدا چشمک میزد دیر بالا میومد بعضی وقتام فقط چشمک میزد خازنهای خروجی که شامل یه ۳۵ ولت ۴۷۰ میکرو و دوتا ۱۶ ولت عوض کردم ولی اینبار دیگه بالا نمیاد و گاهی اوقات چراغ پاور چشمک میزنه و بک لایت هم یه چشمک ولی تصویر ندارم خلاصه با تعویض خازنها بهتر نشد هیچ بدترم شد خروجی پاور با مولتی متر دوتا ۲۲ ولت و دوتا ۵ ولت دارم طبق اعداد مندرج در روی برد ولی به این مشکل خوردم

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,945
به نظر بنده شما خازن خط5 ولت رو با خازن مطمعن عوض کن ممکنه خازنها مشکل داشته باشه ولتاژ خروجی ریبل دار بشود که با اسیلوسکوپ قابل تشخیص هست شما گفتید همین خازنها رو عوض کردید بدتر شده .برای تست همان قبلی ها رو جا بزن ببین وضعیت قبل برمی گردد موفق باشید و اینکه قسمت اولیه هم خازنهای ظرفیت پایین داره رو هم عوض کن

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
باسلام مانیتور ال جی مدل فوق یک عدد خازن ۳۵ ولت ۴۷۰ میکرو باد کرده بود تعویض شد ولی ابتدا چشمک میزد دیر بالا میومد بعضی وقتام فقط چشمک میزد خازنهای خروجی که شامل یه ۳۵ ولت ۴۷۰ میکرو و دوتا ۱۶ ولت عوض کردم ولی اینبار دیگه بالا نمیاد و گاهی اوقات چراغ پاور چشمک میزنه و بک لایت هم یه چشمک ولی تصویر ندارم خلاصه با تعویض خازنها بهتر نشد هیچ بدترم شد خروجی پاور با مولتی متر دوتا ۲۲ ولت و دوتا ۵ ولت دارم طبق اعداد مندرج در روی برد ولی به این مشکل خوردم
در ادامه راهنمایی دوستمون هم این مورد را اضافه کنم بنظرم مشکل همون خازنی هست
بهتر خازن های قسمت اولیه تغذیه هم تعویض شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon

esyco

کاربر vip
کاربر
2017-11-09
29
21
باسلام مجدد
خازن ها تعویض شد ابتدا ولتاژ درست میده بعد از چند ثانیه ولتاژ بالا میرفت و بعد کلا خروجی قطع میشد . آی سی رگلاتور tl431 تعویض کردم ولتاژ ثابت موند ولی مانیتور هنوز هم روشن نمیشه فقط گاهی اوقات چراغ پاور چشمک میزنه!
آی سی laf0001 با اسکوپ تست کردم که تصاویر و پیوست کردم ببینید احتمال داره مشکل از این آی سی باشه؟ 100 (1).png100 (7).png

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Shami

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,441
تو همین نزدیکی ها
باسلام مجدد
خازن ها تعویض شد ابتدا ولتاژ درست میده بعد از چند ثانیه ولتاژ بالا میرفت و بعد کلا خروجی قطع میشد . آی سی رگلاتور tl431 تعویض کردم ولتاژ ثابت موند ولی مانیتور هنوز هم روشن نمیشه فقط گاهی اوقات چراغ پاور چشمک میزنه!
آی سی laf0001 با اسکوپ تست کردم که تصاویر و پیوست کردم ببینید احتمال داره مشکل از این آی سی باشه؟مشاهده فایل‌پیوست 180811مشاهده فایل‌پیوست 180812
ای سی شماره laf0001 متوجه نشدم برا کدوم قسمت هست
منتهی اگر ولتاژ الان ثابت و فیکس هست بهتر تمرکز خود را روی برد ماین بزاری ولتاژهای 3.3 و 1.8 بگیری
نرم افزار هم چک کنی

esyco

کاربر vip
کاربر
2017-11-09
29
21
سلام یه توضیح دیگه که دوستان بتونن بهتر کمک کنن اینکه بک لایت مانیتور هم موقع روشن کردن روشن نمیشه و فقط چشمک لحظه ای میزنه

esyco

کاربر vip
کاربر
2017-11-09
29
21
سلام مجدد خدمت دوستان
خازن ۰/۴ میکرو ۵۰ ولت کنار آی سی و تعویض کردم مانیتور راه افتاد

بالا