آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک Amiric تکشو

مشکل پاور کامپیوتر

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

ninja yakhi

کاربر
2009-11-03
3
6
سلام استاد عزیز من یک سری پاور دارم که وقتی سوئیچشون میکنم(سیم سیاه و سبز)فن یه درو میزنه و ایست میکنه میدونم که این در صورت اتصال خروجی ممکنه برا همین دیودهای خروجی رو چک کردم و اگه سوخته بود عوض کردم اما هنوز اون مشکل پابرجاست به خروجی دقت کردم همه چی تقریبا" سالمه خازنها و سلف ها وضعیت عادی دارند لطفا" منو راهنمایی کنین مشکل کار کجاست

sinaeslami

کاربر
2008-10-20
96
257
مشکل پاور و تصویر ندادن گرافیک

سلام
من یه پاور دارم که به هر سیستمی که وصلش میکنم سیستم تصویر نمیده
مشکلش از کجا هستش؟

یه پاور هم دارم که وقتی به مین وصل میکنمش چراغ مین روشن میشه ولی خود پاور و سیستم روشن نمیشه
سیم سبز و مشکی کابل 20 پین هم بهم اتصال میدم پاور روشن نمیشه
مشکل از کجا هستش؟

daneshco

کاربر
2007-06-07
3
4
من یه پاور دارم که یکی از خازن های سمت ورودی(330micro farad 220wv) باد کرده بود و حالا من هر خازن دیگه مثل خودش که تعویض میکنم سریع میسوزه و دوم اینکه من چطور میتونم فت های سمت هیت سینک اول رو تست کنم.ممنون میشم اگه از اساتید کسی بتونه راهنمائی کنه

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
من یه پاور دارم که یکی از خازن های سمت ورودی(330micro farad 220wv) باد کرده بود و حالا من هر خازن دیگه مثل خودش که تعویض میکنم سریع میسوزه و دوم اینکه من چطور میتونم فت های سمت هیت سینک اول رو تست کنم.ممنون میشم اگه از اساتید کسی بتونه راهنمائی کنه[/QUOTE ]

با سلام

دیود های یکسوساز 220ولت را چک کن سپس ییک سوال دارم ولی جسارت نباشه هاااا شما هنگام تعویض خازن به پلاریته آن توجه کرده اید؟:bs_iloveyou:

sinaeslami

کاربر
2008-10-20
96
257
سلام
یه پاور hi-tech 400w دارم که روشن میشه ولی سیستم تصویر نمیده
مشکلش از کجا هستش؟

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
سلام
من یه پاور دارم که به هر سیستمی که وصلش میکنم سیستم تصویر نمیده
مشکلش از کجا هستش؟

یه پاور هم دارم که وقتی به مین وصل میکنمش چراغ مین روشن میشه ولی خود پاور و سیستم روشن نمیشه
سیم سبز و مشکی کابل 20 پین هم بهم اتصال میدم پاور روشن نمیشه
مشکل از کجا هستش؟

با سلام
دوست عزیز شما
4 تا دیود پل رو عوض کن و خوب دقت بفرمائید که اگر خازنی هم باد کرده بود حتما تعویضشون کنی
موفق باشید

microbit

کاربر
2009-05-07
63
308
گیلان
www.azadshop.net
سلام استاد عزیز من یک سری پاور دارم که وقتی سوئیچشون میکنم(سیم سیاه و سبز)فن یه درو میزنه و ایست میکنه میدونم که این در صورت اتصال خروجی ممکنه برا همین دیودهای خروجی رو چک کردم و اگه سوخته بود عوض کردم اما هنوز اون مشکل پابرجاست به خروجی دقت کردم همه چی تقریبا" سالمه خازنها و سلف ها وضعیت عادی دارند لطفا" منو راهنمایی کنین مشکل کار کجاست

سلام
دوست عزیز ظاهرا یکی از قطعات در هنگام کار خرابی خودش رو نشون میده
بهترین راه اینه که با رعایت ایمنی کامل هنگامی که پاور به برق هست تمامی ورودی و خروجی هارو تست کتین... البته مراقب باشید که اهم متر رو نفرستید رو هوا.... چون باید برای قطعات مختلف توی رنجهای مختلف بزارید...
موفق باشید

shahab1542

کاربر vip
کاربر
2008-03-16
73
121
من یه پاور دارم که یکی از خازن های سمت ورودی(330micro farad 220wv) باد کرده بود و حالا من هر خازن دیگه مثل خودش که تعویض میکنم سریع میسوزه و دوم اینکه من چطور میتونم فت های سمت هیت سینک اول رو تست کنم.ممنون میشم اگه از اساتید کسی بتونه راهنمائی کنه
دوست عزیز در مورد سوال اولتون من هم یه وقتی همین مشکل برام پیش اومد یعنی هر دو تا خازن 200 ولت باد کرده بودن عوضشون کردم ولی یکیش بعد از چند دقیقه کار کردن می ترکید خلاصه تمام مسیر ورودی رو چک کردم همه چیز سالم بود بالاخره ایراد کارم رو فهمیدم .
خازن یکی دیگه پایه هاش بر عکس وصل کرده بودم ولی نمی دونم چرا یکی دیگه خازن می ترکید خلاصه با درست کردن پلاریته اون خازن همه چیز درست شد .
توصیه می کنم شما هم خازن هاتون رو یه چک مجدد کنید .
موفق باشید:eek:k:

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا