آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل ۱۲ ولت استندبای پاور مینی کیس

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با سلام خدمت همکاران محترم ، ی پاور مینی کیس برام اومده که اول کار روی خازن صافی ۳۱۵ ولت داشت و ولتاژ استندبای سیم بنفش بین ۱ ولت و ۱۰ ولت نوسان داره، همه قطعات رو چک کردم.روی پایه vcc آیسی اولیه که مربوط به pfc هست بجای ۱۴ ولت ۳.۵ ولت میاد ، مسیر رو چک کردم هیچ قطعه معیوبی نبود.وقتی برد عمودی مربوط به آیسی pfc رو خارج میکنم به اون پایه مربوط به vcc ۱۱ ولت میاد ،
قسمت اولیه رو لحیم سردی گرفتم ، ی لحظه پاور روشن شد و فن کار کرد و روی خازن ولتاژ ۳۶۰ ولت شد.فیلم رو هم گذاشتم.
ممنون میشم کمک کنین.

پیوست‌ها

• 2 مگابایت بازدیدها: 105
  • 2.2 مگابایت بازدیدها: 148

Uranus7905

کاربر vip
کاربر
2014-06-16
241
1,695
با سلام خدمت همکاران محترم ، ی پاور مینی کیس برام اومده که اول کار روی خازن صافی ۳۱۵ ولت داشت و ولتاژ استندبای سیم بنفش بین ۱ ولت و ۱۰ ولت نوسان داره، همه قطعات رو چک کردم.روی پایه vcc آیسی اولیه که مربوط به pfc هست بجای ۱۴ ولت ۳.۵ ولت میاد ، مسیر رو چک کردم هیچ قطعه معیوبی نبود.وقتی برد عمودی مربوط به آیسی pfc رو خارج میکنم به اون پایه مربوط به vcc ۱۱ ولت میاد ،
قسمت اولیه رو لحیم سردی گرفتم ، ی لحظه پاور روشن شد و فن کار کرد و روی خازن ولتاژ ۳۶۰ ولت شد.فیلم رو هم گذاشتم.
ممنون میشم کمک کنین.
[hide]با سلام خرابی این مدل پاور ها و پاور گود ندادن بیشتر زیر سر اون خازن بزرگه هستش که بدون تغییر شکل ظاهری خراب میشه ی تست بززن[/hide]

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
hidden content may not be quoted

تست کردم ، حتی با ی خازن دیگه تعویض کردم، ولی مشکل پابرجاست.
اول کار پاور کلا روشن نمیشد و ولتاژ نوسان داشت ولی بعد لحیم کاری مجدد قسمت اولیه ، ورودی بعد پل دیود که خواستم مقاومتها رو دوباره لحیم تازه کنم ، پاور الان روشن میشه و در حالت نوسانی به محض اتصال برق ، فن پاور کار میکنه ، توی فیلم هم مشخصه و ولتاژ نوسانی هم مشخصه.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
475
950
اول ببینید چه المانی ولتاژ استاندبای رو میسازه ماسفت یا ایسی یا هر دو باهم بعد از شناساسی در هر صورت یک یا چند خازن کوچک 50 ولتی نزدیک این قسمت هست بدون تست تعویض کنید اکثر مشکلات استندبای از کاهش ، افزایش و ... بسته به خرابی این خازن هاست

mahmood13a65

کاربر vip
کاربر
2020-10-07
223
152
37
خوی
با تعویض دیود 1n5822 مشکل حل شد و پاور کارکرد خیلی خوبی داره.
فقط نمیدونم چرا به محض اتصال برق خودکار روشن میشه.شایدم کارکرد این مدل ها اینطوریه ولی من در جریانش نیستم.حتی مسیر خروجی سیم سبز رو تست کردم اتصالی نداره.

بالا