آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

راهنمایی برای جایگزین کردن برد لامپ ال ای دی ۵۰وات پارس شهاب

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود ممنونم استاد محسن گرامی پس نتیجه میگیریم که کار میکنه فقط میخواستم بدونم که چرا ۴ولت کم کردم لامپ موقعی که سرده وتازه میخوام روشنش کنم با چشمک وکمی تاخیر روشن میشه ولی ۴ ولت رو که کم نکرده بودم سریع روشن میشد ایا این تاخیر در روشن شدن به ال ای دیها اسیب میزنه یا خیر سپاسگزارم

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-01-20
305
363
زاهدان
بادرود ممنونم استاد محسن گرامی پس نتیجه میگیریم که کار میکنه فقط میخواستم بدونم که چرا ۴ولت کم کردم لامپ موقعی که سرده وتازه میخوام روشنش کنم با چشمک وکمی تاخیر روشن میشه ولی ۴ ولت رو که کم نکرده بودم سریع روشن میشد ایا این تاخیر در روشن شدن به ال ای دیها اسیب میزنه یا خیر سپاسگزارم

چجوری 4 ولت کم کردی؟ یه مقاومت بالتر گذاشتی درست؟ خب کار مقاومت چیه؟کم کردنه جریان دوسته عزیز تو این لامپها اونفدریکه جریانه مهمه ولتاژ مهم نیست . خب در نتیجه جلوی جریانی که باید میرسیده به ال ای دی ها رو گرفتی.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
باتشکر از دوست عزیز فرمایشات شما درست ولی جواب سوالمو نگرفتم متاسفانه عرض کردم چرا لامپ موقع روشن شدن با چشمک روشن میشه موقعی که مثلا ۱ساعت به برق وصل نیست وبعد به برق میزنیش اینجوری میشه ولی اگه روشن باشه مثلا ۱۰ دقیقه خاموشش کنی دوباره روشن کنی از چشمک اولیه خبری نیست سپاس از لطف شما

HS13&86

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2021-03-31
707
1,377
استان گلستان

سلام و درود،
خیر مشکلی پیش نمیاد.

• Like

abbas_1m

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-01-20
305
363
زاهدان
باتشکر از دوست عزیز فرمایشات شما درست ولی جواب سوالمو نگرفتم متاسفانه عرض کردم چرا لامپ موقع روشن شدن با چشمک روشن میشه موقعی که مثلا ۱ساعت به برق وصل نیست وبعد به برق میزنیش اینجوری میشه ولی اگه روشن باشه مثلا ۱۰ دقیقه خاموشش کنی دوباره روشن کنی از چشمک اولیه خبری نیست سپاس از لطف شما
اون دیگه بخاطر خازنهای الکترولیتی هست. باگرم شدن ظرفیت زیاد میکنن(بعصی از خازنهای نامرغوب)

• Like

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
933
8,840
استان مرکزی-اراک
سلام مجدد.
شما اون کاری که من کرده بودم رو انجام دادی؟از نتیجه چیزی نگفتی آخه...
واسه منم با تاخیر کمی روشن میشه حدودا یک ثانیه بعد از وصل کلید ،چون توان این تغذیه در ظاهر از تغذیه خود لامپ ضعیف تر نشون میده به مقاومت های نمونه گیر و... دست نزدم.
جالب هم اینجاست دمای بدنه لامپ بعد از ساعتها کار کرد کمی گرم میشه در مقایسه با تغذیه خودش انگار لامپ همش پنج دقیقه روشن بوده...
البته این رو هم بگم من خازن 400 ولت 63 میکرو تغذیه خود لامپ رو با تغذیه ضعیف تر موازی کردم که ریپل کمتری هم داشته باشه تغذیه خود لامپ یه خازن 400 ولت 4.7 میکروفاراد داشت.

آخرین ویرایش:
  • Like

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
بادرود وعرض ادب خدمت استاد محسن گرامی وممنون ازاینکه بنده حقیر رو همراهی میفرمایید خدمت جنابعالی عرض کنم این لامپ پارس شهاب ۵۰وات که ایسی درایورش معیوبه نمونه سالم مشابه متاسفانه ندارم که ببینم خروجیش چند ولته درحالت سالم ونو وبه خاطر همین یه برد سالم از لامپ ایران زمین که اونم ۵۰ وات هست وال ای دیهاش سوخته رو جایگزین لامپ پارس شهاب ۵۰ وات نمودم درحالت فابریک برد ایران زمین که مقاومتها دستکاری نشده بود ال ای دیها پر نور روشن شدند وولتاژ خروجی رو گرفتم ۱۳۰ ولت بود وموقع روشن شدن چشمک نمیزد وسریع روشن میشد خودم گفتم با تغییر مقاومتهای موازی وگذاشتن اهم بالاتر از اسیب رسیدن به ال ای دیها جلوگیری کنم وبعد تغییر مقاومتها ولتاژ خروجی ۴ ولت کاهش پیدا کرد ونور ال ای دیها اندکی کمتر شد ولی دراین حالت لامپ با چشمک وتاخیر روشن میشه ویه خورده ازار دهندست به نظر جنابعالی دوباره مقاومتها رو بزارم سرجاش ویا جایی از مدار رو تغییر بدم وایا با چشمک روشن بشه مدار بعد مدتی اسیب خواهد دید یا خیر بازم از لطف شما سپاسگزارم

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,027
2,825
31
بادرود وعرض ادب خدمت استاد محسن گرامی وممنون ازاینکه بنده حقیر رو همراهی میفرمایید خدمت جنابعالی عرض کنم این لامپ پارس شهاب ۵۰وات که ایسی درایورش معیوبه نمونه سالم مشابه متاسفانه ندارم که ببینم خروجیش چند ولته درحالت سالم ونو وبه خاطر همین یه برد سالم از لامپ ایران زمین که اونم ۵۰ وات هست وال ای دیهاش سوخته رو جایگزین لامپ پارس شهاب ۵۰ وات نمودم درحالت فابریک برد ایران زمین که مقاومتها دستکاری نشده بود ال ای دیها پر نور روشن شدند وولتاژ خروجی رو گرفتم ۱۳۰ ولت بود وموقع روشن شدن چشمک نمیزد وسریع روشن میشد خودم گفتم با تغییر مقاومتهای موازی وگذاشتن اهم بالاتر از اسیب رسیدن به ال ای دیها جلوگیری کنم وبعد تغییر مقاومتها ولتاژ خروجی ۴ ولت کاهش پیدا کرد ونور ال ای دیها اندکی کمتر شد ولی دراین حالت لامپ با چشمک وتاخیر روشن میشه ویه خورده ازار دهندست به نظر جنابعالی دوباره مقاومتها رو بزارم سرجاش ویا جایی از مدار رو تغییر بدم وایا با چشمک روشن بشه مدار بعد مدتی اسیب خواهد دید یا خیر بازم از لطف شما سپاسگزارم
با احترام خدمت استاد غزال عزیز تغییر مقاومت آیسی درایور از روش ایشون هست و بنده و بقیه دوستان در غالب شاگرد از الطاف استاد بهره می جویم
و نتیجه سئوال شما
مقاومت معادل پین cs رو محاسبه کن مثلا 0.5 اهم هست...1 اهم بزار اگه 3.3 بزاری پنل توسط تغییرات مقاومت cs چشمکزن میشه

آخرین ویرایش:
  • Like

moein6

کاربر vip
کاربر
2018-11-08
82
108
شمال
درود بر استاد غزال گرامی وارزوی سلامتی وطول عمر برای استاد غزال عزیز وهمچنین برای شما وسایر دوستان عزیز سایت ممنونم ازلطف شما که همیشه یاروهمراه ما هستیدخیلی مخلصیم پس با این توضیحاتی که جنابعالی فرمودید کمی مقاومت معادل رو باید کاهش بدم تا از چشمک اولیه خلاص بشم چون احتمالا مقاومت معادل رو زیاد بردم بالا که اینجوری میشه ممنونم از لطف شما

آخرین ویرایش:
بالا