آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تغذیه هود

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام .مهندسان این تغذیه برد هود هست مشتری میگه لباسشویی اتصالی کرد این هود هم جرقه زد اتصالی پیدا کرد من اومدم فیوز نو انداختم میزنم لامپ تست از مقاومت وات بالا کنار فیوز جرقه بلند میشه خازن ها هم از لحاظ ظاهری سالمن دیودها و خازن ها رو مدار تست کردم سالمن فقط مقاومت وات بالا کنار فیوز که جرقه میزنه ۲۴۰کیلو نشون میده ولی ۱۰اهمه ...نمیدونم با تغییر همون مشکل برطرف میشه یا مشکل دگ هم داره باعث خراب شدن مقاومت میشه...
فقط نمیتونم بزنم برق ولتاژ گیری کنم کجا مشکل داره ممنون میشم راهنمایی کنین

پیوست‌ها

• 870 کیلوبایت بازدیدها: 145
  • 987 کیلوبایت بازدیدها: 152
  • 880.9 کیلوبایت بازدیدها: 152

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
465
قم
سلام .مهندسان این تغذیه برد هود هست مشتری میگه لباسشویی اتصالی کرد این هود هم جرقه زد اتصالی پیدا کرد من اومدم فیوز نو انداختم میزنم لامپ تست از مقاومت وات بالا کنار فیوز جرقه بلند میشه خازن ها هم از لحاظ ظاهری سالمن دیودها و خازن ها رو مدار تست کردم سالمن فقط مقاومت وات بالا کنار فیوز که جرقه میزنه ۲۴۰کیلو نشون میده ولی ۱۰اهمه ...نمیدونم با تغییر همون مشکل برطرف میشه یا مشکل دگ هم داره باعث خراب شدن مقاومت میشه...
فقط نمیتونم بزنم برق ولتاژ گیری کنم کجا مشکل داره ممنون میشم راهنمایی کنین

درود

مقاومت که مشخصه تعطیل شده . تعویض کنید . دیودهای بخش بالا رو هم تست بگیرید. مشکل دیگری بعید هست باشه.

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
952
با درود
مقاومت که مشخصا خرابه. تعویض کنید بعد با لامپ تست ، تست بگیرید
امکان داره که ایسی تغذیه هم خراب باشه اما تا مقاومت رو تعویض نکنید که مشخص نمیشه

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
درود

مقاومت که مشخصه تعطیل شده . تعویض کنید . دیودهای بخش بالا رو هم تست بگیرید. مشکل دیگری بعید هست باشه.

میترسم مقاومت دگ بزارم مشکل جا دگ باشه اون مقاومت هم تعطیل بشه...احتمال داره ایسی مشکل دار باشه.دیودها سالمن

جمشيدا

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-03-13
4,048
19,263
تهران - ساوه
سلام
برند هود و مدلش را بنویسید
شماره آی سی 8 پایه تغذیه را بنویسید
شما یه ولتاژ 5 ولت به کاتد دیود بعد از ترانس چاپر بدهید ببینید دستگاه روشن و عملکردش درست هست
تا قسمت گرم و اولیه را راه اندازی کنید

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام
شما یه ولتاژ 5 ولت به کاتد دیود بعد از ترانس چاپر بدهید ببینید دستگاه روشن و عملکردش درست هست
مهندس جان قبل شما ریسک کردم زدم به برق تا رگولاتور ۷۸۰۵ ولتاژ ۵ولت دارم ولی طرف چپ یه جا سوکتی داره نوشته ۱۲ولت هیچ ولتاژی ندارم.
متاسفانه مشتری قسمت تغذیه رو آورده..الان نمیدونم وقتی ب برق وصل باید رله ها کار کنم یا نه ...ولی اون ۵ولت می‌ره سوکت پنله...تا اونجا درسته

sky_man847

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-07-23
390
5,227
تبریز
سلام
مهندس جان قبل شما فیوز و و مقاومت عوض کردم ریسک کردم زدم به برق تا رگولاتور ۷۸۰۵ ولتاژ ۵ولت دارم ولی طرف چپ یه جا سوکتی داره نوشته ۱۲ولت هیچ ولتاژی ندارم.
متاسفانه مشتری قسمت تغذیه رو آورده..الان نمیدونم وقتی ب برق وصل باید رله ها کار کنم یا نه ...ولی اون ۵ولت می‌ره سوکت پنله...تا اونجا درسته

آخرین ویرایش:

amirgoogle

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-12-17
317
337
Fars.Iran
اگر رگلاتورتون نسوخته بوده ایسی صفحه نمایش سالمه احتمالا بدید تست کنن باید جواب بگیرید.

یاشکین

کاربر
2020-10-24
33
35
ایران
سلام
سلام مهندس- هود منزل رو باز کردم، دیدم ک فیوز دوآمپری شیشه ای سوخته- طبق عکس بورد ک خدمتتان ارسال میکنم، فیوز سر راه برق ۲۲۰ولت قرار داره و چندبار ک فیوز رو تعویض کردم، بعداز چندباری ک دکمه دورهای کند وتند رو ک میزنم، باز فیوز میسوزونه---قطعاتی مث رگولاتور ۵ولت و مقاومت وخازنها هم تست و ولتاژگیری شده همه سالم هستن--لطفا اگر امکان داره راهنمایی بفرمایید
ضمنا مدل هود-- بیمکث B2010u

بالا