آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: جوش ندادن دستگاه جوش اینورتر

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
در ضمن کاری به آی سی TOP243 نداشته باش و دستکاریش نکن
اون قسمت مربوط به تولید برق 24 ولت دستگاهه که سالمه

اوکی کاری به اون ندارم فقط شمارشو دادم اگر سالم بود و ۲۴ را داشت irfها میتونه مشکل از کجا باشه.... فردا تست میکنم میگم نتیجه را.. ممنون از دوستان خوب

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
سلام دیود دوبل سالمن .ای جی بی تی هام سالم هستن زیر چسب سیلیکون هم تو عکس گذاشتم چه ایسی بود .راستش من دنبال ایسی سیگنال ۳۵۲۵ گشتم ولی انگار نداره
مشاهده فایل‌پیوست 180009

ای سی سیگنال روی برد کنترل که قسمت جلویی پنل دستگاه قرار داره هست
شما ولتاژ ای ار آف زد ها رو نسبت به گراند دستگاه اندازه گیری کنید در حالت دی سی اگه حدود ۸ ولت روی بدنه فلزی اونها ولتاژ بود یعنی دستگاه سیگنال داره اگه پانزده ولت بود سیگنال نداری و باید شماره ای سی رو مشخص کنید تا ولتاژ پایه های ای سی رو اندازه گیری کنید خود ای ار آف زد ها رو هم تست کنید.

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
ای سی سیگنال روی برد کنترل که قسمت جلویی پنل دستگاه قرار داره هست
شما ولتاژ ای ار آف زد ها رو نسبت به گراند دستگاه اندازه گیری کنید در حالت دی سی اگه حدود ۸ ولت روی بدنه فلزی اونها ولتاژ بود یعنی دستگاه سیگنال داره اگه پانزده ولت بود سیگنال نداری و باید شماره ای سی رو مشخص کنید تا ولتاژ پایه های ای سی رو اندازه گیری کنید خود ای ار آف زد ها رو هم تست کنید.

از گراند به پایه های irfz24ها ولتاژ به پایه اطراف ۱۵ ولت هست به بدنشون ۱۵ ولت

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Poomm

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
ایسی سیگنالش uc3846هست پایه ۱۲ با ۱۴ گرفتم صفر سیکنال خروجی نداره پایه ۱۲با ۱۳ را گرفتم ۱۵ ولت vcc داره.منتظرم

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
ولتاژ پایه ۲ و ۱۱ و ۱۴ رو نسبت به گراند اندازه گیری کنید .
برد کنترل رو با دقت برسی کنید شاید سوختگی داشته باشه همچنین حرارت ای سی ها رو هم چک کنید . ترموسویچ رو تست کنید ببینید سالم هست یا نه و مشخص کنید از نوع کنتاکت باز هست یا بسته. آیا دستگاه با ولتاژ متقارن کار می‌کنه.
یک آی سی ۸ پایه روی برد هست شمارش چیه ؟
ماسفت های irfz24 و 9z24 رو تست کنید .

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
پایه شات دان هم جدا کردم راه نیوفتاد..ترمو سویچ درسته.پایه دو ۵ ولت با گراند میده هیچ سوختگی نمیبینم .کلافم کرد

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
روی برد سیگنال دو تا ایسی tlo84c دارم که ۱۴ پایه هستن یه امپ 33914 پایه و ایسی سیگنال دیگه چیزی ندارم روی برد پایین کنار سوکت ورودی برد بالا ایسی ۸ پایه به شماره ۹۱۱۵a

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
روی برد سیگنال دو تا ایسی tlo84c دارم که ۱۴ پایه هستن یه امپ 33914 پایه و ایسی سیگنال دیگه چیزی ندارم روی برد پایین کنار سوکت ورودی برد بالا ایسی ۸ پایه به شماره ۹۱۱۵a

نگفتید دستگاه با تغذیه دوبل کار می کنه یا تک مشخص کنید که ولتاژ منفی میخاد یا نه و دستگاه رو برای ولتاژ گیری با تغذیه جدا گانه راه اندازی کنید تغذیه جداگانه چند مزایا داره از خسارات احتمالی جلوگیری میکنه . اگه در بخش قدرت دستگاه ایرادی وجود داشته باشه و دستور پروتکت داده باشه با تغذیه خارجی پروتکت نمیکنه و عیب تا حدودی تفکیک میشه.

بالا