آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: جوش ندادن دستگاه جوش اینورتر

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
نگفتید دستگاه با تغذیه دوبل کار می کنه یا تک مشخص کنید که ولتاژ منفی میخاد یا نه و دستگاه رو برای ولتاژ گیری با تغذیه جدا گانه راه اندازی کنید تغذیه جداگانه چند مزایا داره از خسارات احتمالی جلوگیری میکنه . اگه در بخش قدرت دستگاه ایرادی وجود داشته باشه و دستور پروتکت داده باشه با تغذیه خارجی پروتکت نمیکنه و عیب تا حدودی تفکیک میشه.

باشه تست میکنم با تغدیه خارجی ولی irfz24ها درایو نمیشن علت نداشتن سیگنال ایا میتنه تیسی سیگنال ساز خراب باشه.. میشه پروتکت را برداشت؟

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
باشه تست میکنم با تغدیه خارجی ولی irfz24ها درایو نمیشن علت نداشتن سیگنال ایا میتنه تیسی سیگنال ساز خراب باشه.. میشه پروتکت را برداشت؟

تیسی سیگنال ساز چیه ؟ سیگنال رو ای سی ۳۸۴۶ میسازه از طریق irfz ها تقویت میشه و وصل میشه به اولیه ترانس پالس خروجی های ترانس پالس هم از طریق خازن و مقاومت گیت امیتر. Igbt ها رو درایو می‌کنه
تغذیه دوبله دستگاه

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
865
تهران
تیسی سیگنال ساز چیه ؟ سیگنال رو ای سی ۳۸۴۶ میسازه از طریق irfz ها تقویت میشه و وصل میشه به اولیه ترانس پالس خروجی های ترانس پالس هم از طریق خازن و مقاومت گیت امیتر. Igbt ها رو درایو می‌کنه
تغذیه دوبله دستگاه
بله تغذیه دوبله واقعا وقتمو گرفت ولی جواب نداد گفتم اممان داره ایسی ۳۸۴۶ خراب باشه که سیگنالی نمی‌سازد چون تمام ولتاژام درسته پلتاژ شات دان هم در حد صفر هست پس علت خاموبش بودن ایسی ۳۸۴۶ نمیتونه پروتکت باشه بنظرت خود ایسی خراب نیست؟؟

Poomm

کاربر
2018-06-27
378
1,371
تهران
بله تغذیه دوبله واقعا وقتمو گرفت ولی جواب نداد گفتم اممان داره ایسی ۳۸۴۶ خراب باشه که سیگنالی نمی‌سازد چون تمام ولتاژام درسته پلتاژ شات دان هم در حد صفر هست پس علت خاموبش بودن ایسی ۳۸۴۶ نمیتونه پروتکت باشه بنظرت خود ایسی خراب نیست؟؟

ای سی های آپ امپ رو تست کنید روش تست شون رو استاد غزال کاملآ توضیح دادن خرابی آپ امپ ها هم می تونه سیگنال رو قطع کنه . فکر نکنم uc3846 خراب باشه نقشه ای که دوستمون معرفی کردن اگر اشتباه نکنم با دستگاه شما تفاوت داره

محیاجان

کاربر
2019-12-11
437
991
زاهدان
درود دوست عزیز
دوستان بخوبی راهنمایی کردند ولی چون تعداد پست ها زیاد و همچنین گزارشات جنابعالی ناقص سر در گم شدید
عزیزم وقتی همه ولتاژها صحیح است ولی خروجی ندارید یعنی اینکه IGBTها درایور نمیشن که مسئول درایور IGBTها همون ۴ تا irfz هستن
۱- هر ۴ تا irfz رو تست کن سالم باشند پایه ها نسبت به هم اتصال کوتاه نباشن
۲- ولتاژ پایه درین یا همون پایه وسط irfz ها رو نسبت به گراند اعلام کن
۳- ولتاژ پایه گیت هر ۴ تا irfz رو نسبت به گراند اعلام کن
۴- یه زحمتی بکش چند تا خازن الکترولیت کوچیک تو همون قسمت است تست کن اصلا ولتاژ دارند که احتمالا روی یکی ولتاژ نمیاد
موارد بالا رو با دقت تست کن و اعلام نتیجه تا عزیزان و اساتید بهتر راهنماییتون کنند
سپاس

alireza1370@

کاربر vip
کاربر
2020-06-28
9
5
بالا