آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: راهنمای خرید مولتی متر

sector

کاربر vip
کاربر
2010-01-13
18
8
شاهوار
باسلام خدمت همکاران عزیز.
اساتید بین این چند مولتی متر که خدمتتون عرض میکنم پیشنهاد شما کدومه برای خرید؟
یا اگر گذینه دیگه ای مدنظر شماس بفرمایید.

مولتی متر دیجیتال پروسکیت MT-1280
مولتی متر یونیتی UT890D
مولتی متر زویی ZT-X
مولتی متر وکتور VC97

منتظر راهنمایی شما عزیزان هستم

zizu.zmr

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2011-09-30
225
464
قم
درود بر شما

یه زمانی برای خرید مولتی متر خیلی وسواس به خرج دادم اما بعد از مدتی به یه نتیجه رسیدم اونم الگوی صحیح استفاده از مولتی متر مهم هست تا اینکه بیشتر بخوایم دنبال برند یا مدل خاصی باشیم

از بین مواردی که ذکر کردید یکی سال اخیر رو از VC97 استفاده کردم. قبل از اون از مدل 8251 مستک استفاده کردم که واقعا عالی بود از نظر کیفیت ساخت و قابلیت هایی که داشت. اما مستک رو با تمام کیفیتی که داشت چند بار سوتی در حین انجام کار با مولتی متر به فنا دادم. بالاخره هرچقدرم یه جنس مرغوب و با کیفیت باشه تابع استفاده انسان هست و در صورت خطا در استفاده قطعا صدمه میبینه.

مثل اینکه روی تست حالات خاص به اشتباه ولتاژ رو اندازه گیری کردن. یا استفاده ناصحیح در تست جریان

بهرحال به نظرم محصولات پروسکیت و مستک خیلی خوب هستند. ویکتور رو هم همونطور که گفتم یکسالی هست دارم و سعی کردم دیگه سوتی ندم و خیلی خوب جواب داده تا الان

و نکته نهایی که میخوام از نظر تجربه عرض کنم این هست که اخیرا به این نتیجه رسیدم استفاده از مولتی مترهایی که فاقد سلکتور هستند استفاده بشه بهتره. واقعا استهلاک استفاده از سلکتور بسیار زیاده و به مرور زمان در استفاده بیش از حد ترک های مسی روی برد از بین میره.

موفق باشید.

bardia.t

مدیریت بازارچه
مدیر تالار
2009-07-15
4,773
25,692
درود بر شما ///دوست گرامی مولتی متر های چینی کم و بیش اون دقتی که باید داشته باشن ندارن و من قبلا فکر میکردم که مولتی متر ارزون قیمت میخرم که اگر حین کار به فنا رفت زیاد ضرر نکنم چند سالی هم به همین منوال سالی یکی دوتا میخرید تا اینکه یک روز مغازه یکی از همکارا بودم یدونه مولتی متر هیوکی داشت وقتی چند ساعتی باهاش کار کردم واقعا حال کردم و رفتم یدونه خریدم .اون موقع 800 هزار تومن بود الان فک کنم 7تومن باشه ..و برای کارهای دم دستی هم یدونه سانوا ساخت ژاپن خریدم که اون هم واقعا محشره و اصلا مارکهای ژاپنی را نباید با مارکهای اشغال چینی مقایسه کرد ...البته نظر من مارکهای ژاپنی هستش حالا اگر نمیخواهید خیلی زیاد هزینه کنید میتونید مارک سانوا بخرید هم کیفیت فوقالعاده بالایی داره هم دقت بالا داره قیمت هم فک کنم حدود 1500 تا 1700 باشه

بالا