آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: راهنمایی در مورد ایسی nuvoton در لبتاپ Dell به دلیل قطعی کیبورد

r_sal

کاربر
2011-11-03
65
50
با سلام خدمت استاتید و دوستان عزیز
لب تاپی رو برای من اوردن که طبق تصویر این ایسی رو کلا اتصال کوتاه کرده بوده تعمیر کار قبلی دلیلشو نمیدونم ولی به مشتری گفته بوده به هیچ وجه به برق نزنید که خطرناکه و به دلبل ابخوردگی اینجوری شده حالا ما با انصافش کاری نداریم
من ایسی رو که هم پایه هاش کج شده بود و هم اتصال کوتاه بود اوکی کردم سیستم روشن میشه و ویندوز روش نصب شد ولی بعد از آپدیت و چند دقیقه کار کردن کیبورد و موس از کار میافته و فقط با USB میشه کیبورد وصل کرد این آیسی برای چیه و مشکل از این هستش باید تعویض کنم ؟
npce781ba0dx پارت نامبر ایسی

reza.93

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2015-03-13
478
1,429
لب تاپی رو برای من اوردن که طبق تصویر این ایسی رو کلا اتصال کوتاه کرده بوده تعمیر کار قبلی دلیلشو نمیدونم ولی به مشتری گفته بوده به هیچ وجه به برق نزنید که خطرناکه و به دلبل ابخوردگی اینجوری شده حالا ما با انصافش کاری نداریم
من ایسی رو که هم پایه هاش کج شده بود و هم اتصال کوتاه بود اوکی کردم سیستم روشن میشه و ویندوز روش نصب شد ولی بعد از آپدیت و چند دقیقه کار کردن کیبورد و موس از کار میافته و فقط با USB میشه کیبورد وصل کرد این آیسی برای چیه و مشکل از این هستش باید تعویض کنم ؟

سلام
این آی سی I/O هست وظایف زیادی داره یکیش کنترل کیبورد و ماوس هست.
بنظر میرسه تعمیرکار قبلی قطعه رو جا به جا کرده و یدونه معیوب گذاشته و گرنه هیچ دلیل نداره که این بلا رو سر I/O بیارن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: r_sal

karimjavvy

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
کاربر
2012-06-19
487
879
قم

سلام
اگر درایورهای لپ تاپ نصب شده باشه نباید همچین ایرادی داشته باشه ، منتهی از آنجایی که شما فرمودید اتصالی ایجاد شده باید کل مدار رو خوب چک کنید چون این قطعه ای که در عکس نشانمان دادید طبق فرمایش دوستمون IO هست و دقیقا هم مربوط میشه به کار کرد کیبرد و موس و ... حالا باید دید چه موقع این اتفاق می افته و چک کنید سرعت فن نرمال هست یا نه چون ربطی به IO داره و در نهایت یکی نو بخرید از این قطعه راحت تر هستید تا اینکه با دردسرهای عجیب IO بخواهید مواجه شوید ولی قبل از قرار دادن IO جدید حتما مدار رو بررسی کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: r_sal

r_sal

کاربر
2011-11-03
65
50
ممنون از دوستانی که وقت گذاشتند
ایا نیاز به پروگرم کردن داره ؟

r_sal

کاربر
2011-11-03
65
50
توی این لیست نیست یعنی نیاز نداره پروگرام بشه ؟فقط ایسی رو بخرم جایگزین کنم ؟

r_sal

کاربر
2011-11-03
65
50
ممنون از دوستانی که لطف کردن کمک کردن این چیست مربوط به وایفای رو فراموش کرده بودم بزنم

از بعد اتصال هم وایفای درست شد و هم کیبورد و موس خود لبتاپ
:whistle0::yes:

بالا