آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: نصب اسپیسر فلزی بدون سوراخکاری

Parviz_roohi

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-19
27
14
33
سلام به دوستان و اساتید محترم.... میخوام اسپیسر فلزی رو داخل دستگاه رو بدنه نصب کنم البته نباید سوراخ کنم و از زیر پیچش کنم... البته نا گفته نماند با نقطه جوش،
جوش کردم ولی جواب نمیده زود میشکنه یا با دوتا تکون از جاش در میاد... با دستگاه های جوش قوی هم نمیشه چون
فلز بدنه داغ میکنه یا سیاه میکنه یا سوراخ میکنه...
دوستان میتونین راهنماییم کنین چه طوری میتونم این کارو
انجام بدم..

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,826
iRanTK.iR
سلام به دوستان و اساتید محترم.... میخوام اسپیسر فلزی رو داخل دستگاه رو بدنه نصب کنم البته نباید سوراخ کنم و از زیر پیچش کنم... البته نا گفته نماند با نقطه جوش،
جوش کردم ولی جواب نمیده زود میشکنه یا با دوتا تکون از جاش در میاد... با دستگاه های جوش قوی هم نمیشه چون
فلز بدنه داغ میکنه یا سیاه میکنه یا سوراخ میکنه...
دوستان میتونین راهنماییم کنین چه طوری میتونم این کارو
انجام بدم..

درود بر شما

در دستگاه های گیرنده دیجیتال بنده اسپیسرهای فلزی رو با یک هویه 60 واتی خیلی راحت به بدنه دستگاه لحیم می کنم و خیلی هم محکم میشه ...

اگر امکان لحیم کاری نیست ، ابتدا مقداری کمی از چسب MDF یا همون چسب 123 استفاده کنید تا اسپیسر ثابت بشه ، بعد دور و برش چسب دوقلو یا چسب هل بزنید و اجازه بدید تا خشک بشه ...

Parviz_roohi

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-19
27
14
33
داداش گلم ممنونم از راهنماییت... ولی همچین کاری رو بنده
به هیچ وجه نمیتونم انجام بدم... حالا باز تو تلویزیون، گیرنده، رسیور یا حتی دستگاه های آمپلی ایرانی و چینی باشه باز یه حرفیه... ولی بازم از نظر زیبایی و تمیز کاری
بنده زیر سوال میرم و اینکه چون این کارو برای پاور میکسر آلمانی قرار هستش انجام بدم به هیچ وجه تاکید می‌کنم به هیچ وجه نمیتونم همچین کاری بکنم...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,826
iRanTK.iR
داداش گلم ممنونم از راهنماییت... ولی همچین کاری رو بنده
به هیچ وجه نمیتونم انجام بدم... حالا باز تو تلویزیون، گیرنده، رسیور یا حتی دستگاه های آمپلی ایرانی و چینی باشه باز یه حرفیه... ولی بازم از نظر زیبایی و تمیز کاری
بنده زیر سوال میرم و اینکه چون این کارو برای پاور میکسر آلمانی قرار هستش انجام بدم به هیچ وجه تاکید می‌کنم به هیچ وجه نمیتونم همچین کاری بکنم...

درود مجدد

قربان ، یا باید سوراخ کنید یا لحیم کنید یا چسب بزنید .

یک راه دیگه که به ذهنم میرسه این هست که روی یک ورقه مسی اسپیسر رو پیچ کرده یا لحیم کنید بعد ورقه مسی رو با چسب سیلیکون به قسمت مورد نظر بچسبونید ، این طوری بعدا هم میشه بدون مشکل جداش کرد و ظاهر کار هم خراب نمیشه ...

Parviz_roohi

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-19
27
14
33
درود مجدد

قربان ، یا باید سوراخ کنید یا لحیم کنید یا چسب بزنید .

یک راه دیگه که به ذهنم میرسه این هست که روی یک ورقه مسی اسپیسر رو پیچ کرده یا لحیم کنید بعد ورقه مسی رو با چسب سیلیکون به قسمت مورد نظر بچسبونید ، این طوری بعدا هم میشه بدون مشکل جداش کرد و ظاهر کار هم خراب نمیشه ...

استاد حرف شما کاملا صحیح و متین هستش... این راه حل هم که دادین بدم نیست ولی با عرض شرمندگی اینم نمیشه
آخه عرض کردم این نوع دستگاه ها موقع خرید و فروش باز
میشه تا درون دستگاه بررسی بشه و این موارد باعث افت قیمت دستگاه میشه که فروشنده باز از چشم بنده میبینه...
یه سوال بنده چطوری میتونم عکس بفرستم (آپلود) کنم اینجا تا شما تو تصویر ببینین شاید بهتر بتونین راهنماییم
کنید...
یه نمونه بهتون

• Like

shadies

VIP+ افتخاری
کاربر
2008-03-24
821
2,355
باران های نقره ای
شما میتونید از یک ورق کوچک اضافه ، استفاده کنید
اسپیسر را به ورق مربع شکل متناسب با کار خود از کف پیچ کنید وبعد ورق را با نقطه جوش یا چسب از کف که دید نداره محکم کنید البته اگر عکس قرار بدید بهتر میشه هم فکری کرد

Parviz_roohi

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-19
27
14
33
شما میتونید از یک ورق کوچک اضافه ، استفاده کنید
اسپیسر را به ورق مربع شکل متناسب با کار خود از کف پیچ کنید وبعد ورق را با نقطه جوش یا چسب از کف که دید نداره محکم کنید البته اگر عکس قرار بدید بهتر میشه هم فکری کرد

IMG_20211006_125325.jpgIMG_20211006_131307.jpgIMG_20211006_131427.jpgIMG_20211006_131430.jpg

مهندس جان عکس هارو فرستادم... ببین تونستم درست بفرستم.... شما نمونه کارو ببین بعدش لطفا راهنمایی کن
یه قسمتی رو هم تو عکس با ماژیک دایره کشیدم دقیقا همون نقطه از داخل دستگاه اسپیسر زدن میتونید خودتون ببینید از زیر هیچ چیزی معلوم نیست... بنده میخوام همچین کاری انجام بدم... لطفا راهنمایی کنید ??????

Parviz_roohi

کاربر vip
vip
کاربر
2021-09-19
27
14
33
مهندس جان خودتون مشاهده بکنید تو عکس یه مدار سوئیچینگ هستش واسه پاور میکسر... البته این همون دستگاه مورد نظر نیست... منظور بنده مشاهده نحوه نصب اسپیسر بود.... تو بقیه دستگاه های صوتی( البته ناگفته نماند دستگاه هایی که اصلی هستن مثلا آلمانی و ایتالیایی این شکلی میزنن اسپیسر) ولی تو همین شکل از دستگاه ها که ساخت چین و تایوان یا..... کف دستگاه سوراخ هستش و
اسپیسر با پیچ نصب شده....
مهندس جان اینجا مشتری دستگاه های اصلی میخواد بفرسته واسه تعمییر یا ارتقا پیچ های روی دستگاه و باز میکنه و پیچ معمولی میبنده، میزاره که مبادا یه موقع تو تعمیرگاه
یه پیچ گم بشه یا تغییر کنه قیافه پیچ حالا شما فکر کنم
متوجه حساسیت موضوع و کار شدین... حداقل الان با این توضیحات خیلی بهتر میتونین راهنماییم کنین

• Like

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,826
iRanTK.iR
درود

اونها اسپیسرهای فابریک کارخانه هستند .

مسلما قبل از فرایند رنگ آمیزی روی کار قرار گرفتند .

شما یا باید جوش بدید یا چسب بزنید یا سوراخ کنید ، راه دیگه ای نداره ، مثل فابریکش هم در نمیاد .

اگر سطح فلزی که قرار هست اسپیسر روی اون نصب بشه قابلیت لحیم خوردن داشته باشه و قطرش هم زیاد باشه ، میتونید یک سوراخ داخلش ایجاد کنید طوری که از اون سمت مته خارج نشه ، بعد اسپیسر رو در سوراخ گذاشته و داخلشو قلع اندود کنید تا اسپیسر ثابت بشه ، بعد از لحیم کاری هم میتونید اطرافشو سنباده یا سوهان کنید تا یکدست بشه ، البته اگر قلع به اندازه باشه به اونها هم احتیاجی نیست ، پشت قسمتی هم که لحیم می کنید یک دستمال خیس بگذارید تا رنگ آسیب نبینه ، این تنها راهی هست که به ذهنم میرسه ...

بالا