آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

درخواست: درخواست کمک و راهنمایی جهت خرید اسیلوسکوپ

poya22

مدیر بخش های دوربین مداربسته و پروگرامرهای متفرقه
مدیر تالار
2011-07-25
1,216
2,976
باسلام به همکار عزیز اقای ایرانی
بنده یکی از همکاران تعمیراتی تجهیزات حفاظتی وکامپیوتر ولپ تاپ هستم وسر کارهای حفاظتی چندین بار با شما در ارتباط بوده ام مهندس بنده به خاطر رشته تحصیلیم وهمچنین تسلت به تجهیزات ازمایشگاهی وشناخت وتحلیل مدارات وهمچنین تجربه چند ساله تعمیراتی خودم سعی در انجام تعمیرات اصولی دارم وبه همین دلیل سعی کرده ام تا انجا که امکان دار تجهیزات مد نظر خود را تهیه کنم ولی به دلایل مالی نتوانستم اسکوپ دیجیتال بگیرم البته چند نمونه کارت اسکوپ بودن ولی چون بعد از تحقیق فهمیدم به درد کار من نمی خورد از خرید انها منصرف شدم وبه دلیل دور بودن از تهران ویک سری دلایل دیگر نمی توانستم به انجا سر بزنم یک عدد اسکوپ انالوگ نو (البته نو بودنش به این دلیل بود که سالها در مغازه یکی از فروشندگان قطعات وتجهیزات الکترونیکی شهرمان بود واز ان استفاده نشده بود)از شهر خودمان تهیه کردم وبه این دلیل که سالها با اسکوپ انالوگ کار کردم واشنایی با ان دارم خواستم ببینم به نظر شما ایا در انجام کارهای تعمیراتی سیستم های حفاظتی چقدر می توان روی ان حساب کرد چون به دلایل مشکلات مالی در حال حاظر توان خرید هیچ کدام از مارک های دیجیتال را ندارم البته جزوه برنامه های اینده ام هست ولی الان نه به دلیل این که در شهر خودم تنها کسی هستم که به صورت حرفه ای روی تعمیرات سیستم های حفاظتی فعالیت می کنم برای تشخیص عیوب مشکل سی پیو سعی در استفاده از این دستگاه رادارم البته در سایر تعمیراتم نیز از ان استفاده می کنم ولی برای تعمیرات سیستم هاای حفاظتی خواستم نظر شما را بپرسم فرکانس کاری ان نیز 20مگ است

خواهش میکنم درخدمت هستم .
همان ۲۰ مگ که دارید کافی است من هم از سال ۶۲ یک اسکوپ ۲۰ مگ گرفتم شما می توانید ۹۹.۹ درصد دستگاها و برد ها را تعمیر کنید کار کرد راحتی هم دارد چون ورودی دستگاه برای شما کم هست گفتم ۹۹.۹ درصد ولی برای من که در ماه حدود ۴۰۰ دستگاه وبرد می اید ۸۵ درصد را میتوانستم با همان ۲۰ مگ تعمیر کنم پس نیاز مبرم نیست که حتما دیجیتال بگیرید دیجیتال برای یک سری کارهای خاص در مدار بسته کارایی دارد .من و شما که طراح الکترونیک نیستیم که بخواهیم بطور مثال یک محاسبه ۱۰ میکرو سگندی داشته باشیم یا مقایسه دقیق داشته باشیم پس همان ۲۰ مگ کافی است .من هم که گرفتم بخاطر این بود که اسکوپ من داشت اذیت میکرد و تمام کلیدها و سلکتورها جرم گرفته بود که فعلا درستش کردم و نگران بودم خراب شود و دلار هم داشت بالا میرفت گفتم هر طوری شده باید دیجیتال بگیرم .من با همان ۲۰ مگ از سال ۶۴ همه چی تعمیر میکردم تی وی ویدو و ۳۰ سال دوربین های حرفه ای فیلم برداری سونی و پاناسونیک تعمیر میکردم و نقشه همه را هم داشتم و جیگ های خیلی گران قیمت برای تنظیمات و پروگرام لازم داشت که همه را داشتم که خیلی خیلی سختتر و پیچیده تر از مدار بسته بود .مدار بسته در مقابل دوربینهای حرفه ای اسباب بازی است .در حال حاضر هم ۵ سالی هست دوربین را کنار گذاشتم و فقط dvr تعمیر میکنم وهمچنین نرم افزاری که خیلی خیلی علاقه مند شدم و در امدش هم خیلی خیلی بهتر از دوربین هست .
برای cpu هم باید نقشه و دیتا شیت انها را داشته باشید که تهیه انها برای شما خیلی سخت است و خیلی هم حوصله میخواهد.شما باید بصورت ازمون و خطا کار کنید تا تجربه کسب کنید .در ضمن من هر چی بیشتر روی cpu کار میکنم تازه میفهمم که هیچی بلد نیستم هر چی اطلاعات ادم بالا میرود تازه میفهمد که خیلی عقب است

javamobira

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-22
387
985
همدان کوی ولیعصر
خواهش میکنم درخدمت هستم .
همان ۲۰ مگ که دارید کافی است من هم از سال ۶۲ یک اسکوپ ۲۰ مگ گرفتم شما می توانید ۹۹.۹ درصد دستگاها و برد ها را تعمیر کنید کار کرد راحتی هم دارد چون ورودی دستگاه برای شما کم هست گفتم ۹۹.۹ درصد ولی برای من که در ماه حدود ۴۰۰ دستگاه وبرد می اید ۸۵ درصد را میتوانستم با همان ۲۰ مگ تعمیر کنم پس نیاز مبرم نیست که حتما دیجیتال بگیرید دیجیتال برای یک سری کارهای خاص در مدار بسته کارایی دارد .من و شما که طراح الکترونیک نیستیم که بخواهیم بطور مثال یک محاسبه ۱۰ میکرو سگندی داشته باشیم یا مقایسه دقیق داشته باشیم پس همان ۲۰ مگ کافی است .من هم که گرفتم بخاطر این بود که اسکوپ من داشت اذیت میکرد و تمام کلیدها و سلکتورها جرم گرفته بود که فعلا درستش کردم و نگران بودم خراب شود و دلار هم داشت بالا میرفت گفتم هر طوری شده باید دیجیتال بگیرم .من با همان ۲۰ مگ از سال ۶۴ همه چی تعمیر میکردم تی وی ویدو و ۳۰ سال دوربین های حرفه ای فیلم برداری سونی و پاناسونیک تعمیر میکردم و نقشه همه را هم داشتم و جیگ های خیلی گران قیمت برای تنظیمات و پروگرام لازم داشت که همه را داشتم که خیلی خیلی سختتر و پیچیده تر از مدار بسته بود .مدار بسته در مقابل دوربینهای حرفه ای اسباب بازی است .در حال حاضر هم ۵ سالی هست دوربین را کنار گذاشتم و فقط dvr تعمیر میکنم وهمچنین نرم افزاری که خیلی خیلی علاقه مند شدم و در امدش هم خیلی خیلی بهتر از دوربین هست .
برای cpu هم باید نقشه و دیتا شیت انها را داشته باشید که تهیه انها برای شما خیلی سخت است و خیلی هم حوصله میخواهد.شما باید بصورت ازمون و خطا کار کنید تا تجربه کسب کنید .در ضمن من هر چی بیشتر روی cpu کار میکنم تازه میفهمم که هیچی بلد نیستم هر چی اطلاعات ادم بالا میرود تازه میفهمد که خیلی عقب است

با تشکر از مهندس عزیز بابت وقتی که برای جواب سوال بنده گذاشتین واقعا راهنمایی خوبی بود چون چند وقتی بود که فکرم در گیر این موضوع بود و وقتی این پست را دیدم گفتم بهترین جا برای گرفتن جواب سوالم است باز تشکر فراوان مهندس واقعا راهنمایی به جایی بود

بالا