آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل تعمیر محافظ برق

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام
محافظ برقی دارم که مشکل قطع و وصل شدن پشت هم رو داشت
خازن پلی استر رو عوض کردم و مشکل برطرف شد
اما الان که پایه های بوبین رله رو با مولتی متر اندازه گیری میکنم ولتاژ ۷ ولت داریم در صورتی که رله ما ۱۲ ولت هست

و وقتی رله رو درمیارم و روی برد قسمت بوبین رله رو اندازه گیری میکنم ولتاژ ۲۶ ولت دارم
مشکل از کجاست ؟؟؟ این ولتاژها درسته؟؟

پیوست‌ها

• 896.2 کیلوبایت بازدیدها: 257
  • 932.1 کیلوبایت بازدیدها: 224

رضاگلزار

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-06-22
337
1,444
IRAN
سلام
محافظ برقی دارم که مشکل قطع و وصل شدن پشت هم رو داشت
خازن پلی استر رو عوض کردم و مشکل برطرف شد
اما الان که پایه های بوبین رله رو با مولتی متر اندازه گیری میکنم ولتاژ ۷ ولت داریم در صورتی که رله ما ۱۲ ولت هست

و وقتی رله رو درمیارم و روی برد قسمت بوبین رله رو اندازه گیری میکنم ولتاژ ۲۶ ولت دارم
مشکل از کجاست ؟؟؟ این ولتاژها درسته؟؟

سلام داداش ؛ طبیعی هستش بوبین رو از مدار خارج کنید ولت افزایش پیدا میکنه...
شما به ولتاژ 7 یا 8 ولت رله توجه نکنید دستگاه زیر بار و استفاده قطع نکنه مشکل نداره اگه قطع کنه دنبال عیب باشید:32000000:

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام داداش ؛ طبیعی هستش بوبین رو از مدار خارج کنید ولت افزایش پیدا میکنه...
شما به ولتاژ 7 یا 8 ولت رله توجه نکنید دستگاه زیر بار و استفاده قطع نکنه مشکل نداره اگه قطع کنه دنبال عیب باشید:32000000:

اخه تو بعضی از مدارات ولتاژ پایه های بوبین رله دقیقا ۱۲ ولت هست
ولی در بعضی دیگر ولتاژ کمتر هست و در هر دو حالت رله جذب میشه
گفتم شاید مشکلی وجود داشته باشه

gasemi.m100

VIP+ افتخاری
کاربر
2018-12-02
477
955
سلام
به نظر به ظرفیت خازنی که تعویض کردید توجهی نکردید. این مدارات با تغذیه ای موسوم به امپدانس خازنی کار میکنن که با جریان کشی بیشتر ولتاژ افت میکنه در مدارات دیگه از تغذیه سویچینگ یا رگولاتور استفاده میشه که پایداری بیشتر دارند.
با افزایش ظرفیت خازن پلی استر افت ولتاژ کم تر خواهد شد

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
سلام
به نظر به ظرفیت خازنی که تعویض کردید توجهی نکردید. این مدارات با تغذیه ای موسوم به امپدانس خازنی کار میکنن که با جریان کشی بیشتر ولتاژ افت میکنه در مدارات دیگه از تغذیه سویچینگ یا رگولاتور استفاده میشه که پایداری بیشتر دارند.
با افزایش ظرفیت خازن پلی استر افت ولتاژ کم تر خواهد شد

ظرفیت خازن تعویض شده مشابه خازن قبلی بود و خازن هم با خازن سنج تست کردم و خازن جدید سالم هست

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,328
2,980
شما خازن صافی رو هم عوض کن اگه خازن پلی استر مطمعنی البته زیاد نمی شه به قطعات جدید اعتماد کرد افت ولتاژ معمولا به همین دوتا خازن اقا زاده مربوط هست و ابنکه ایا ولتاژ پایه کلکتور ترانزیستور رو هم اندازه بگیر که راه انداز رله هست! مسیر کلکتور رو تست کن مقاومت کم اهمی ویاهر قطعه دیگر رو چک کن

sunflower1

کاربر vip
کاربر
2013-09-03
43
71
شما خازن صافی رو هم عوض کن اگه خازن پلی استر مطمعنی البته زیاد نمی شه به قطعات جدید اعتماد کرد افت ولتاژ معمولا به همین دوتا خازن اقا زاده مربوط هست و ابنکه ایا ولتاژ پایه کلکتور ترانزیستور رو هم اندازه بگیر که راه انداز رله هست! مسیر کلکتور رو تست کن مقاومت کم اهمی ویاهر قطعه دیگر رو چک کن

ممنون
انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: moein6
بالا