آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل خاموش شدن مادر بورد بعد از تعویض خازنهای اطراف CPU

student_jah

کاربر
2009-06-03
3
2
با سلام من یه مادربورد msi که دچار بادکردگی خازن بود را تعمیر کردم تقریبا دو هفته کار کرد ولی الان مادربرد بالا نمیاد یعنی یکی دو بار برام اوردن اینجا بالا می اومد ولی خونه که می بردن بالا نمیومد تا اینکه رفتم دیدم بالا نمیاد وقتی دکمه پاور رو می زنی فقط فن یه چرخی می زنه از کار می افته ،وقتی کانکتور برق CPU را کشیدم سیستم روشن ماند البته بوت نشد.حالا لطفا یه راهنمایی کنید تا این مشکل رفع بشه .ممنون

majid_tech

کاربر vip
vip
کاربر
با سلام من یه مادربورد msi که دچار بادکردگی خازن بود را تعمیر کردم تقریبا دو هفته کار کرد ولی الان مادربرد بالا نمیاد یعنی یکی دو بار برام اوردن اینجا بالا می اومد ولی خونه که می بردن بالا نمیومد تا اینکه رفتم دیدم بالا نمیاد وقتی دکمه پاور رو می زنی فقط فن یه چرخی می زنه از کار می افته ،وقتی کانکتور برق CPU را کشیدم سیستم روشن ماند البته بوت نشد.حالا لطفا یه راهنمایی کنید تا این مشکل رفع بشه .ممنون

با سلام شما موسفت های دور بر cpu را از لحاظ شورت شدگی چک کنید

این مساله میتواند از لحیم سردی زیف cpu و چیپست هم باشد (این مورد احتمالش بیشتره) برای تایید این مورد میتوانید مادربرد را در سطح صاف قرار داده و توسط دست قسمتهای گفته شده را فشار دهید و ببینید آیا مادربرد به کارخود ادامه میدهد یا نه

موفق باشید!

morteza 0228

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-12
193
1,007
37
اسلامشهر
دوست عزیز این مورد از اتصال یکی از پایه های خازن (+) به منفی میتونه باشه
شما بعد از لحیم کاری خوب با تینر 10000 فوری محل رو بشویید و با هیتر خشک کنید
موفق باشیید......

دوست عزیز همون طوری که اقا مجید گفتن ایراد از ماسفت های کنار سی پی یو هست شما خودت گفتی که وقتی برق سی پی یو رو میکشم سیستم روشن میشه وقتی سوکت وصل باشه وقتی شما سیستم رو استارت میکنی ولتاژ 12 ولت پاور کامل 0 میشه شما طبق فرموده دوستمون اقا مجید ماسفت ها رو عوض کن چون من خیلی ایراد از این قبیل داشتم حتی بعضی موقع سیستم روشن میشد اما هیچ پردازشی نداشتیم و سیستم با لا نمیامد تو جای گزینی ماسفت هم دقت کن که دما رو زیاد نکنی که مادر بورد باد نکنه چون اگر باد کنه باید بندازیش دور و سعی کن از ماسفت هایی با جنس خوب و توان بیشتر استفاده کنی

بالا