آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

ترانزیستور و آی سی مرغوب اوت پوت موجود در بازار

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
با درود.
دوستان در حال حاضر 2n3055 مرغوب در بازار تهران چه مارکی و در کجا عرضه میشود؟حدود قیمت؟
از سال 65 این ترانزیستور داستان ساز بوده تا الان ظاهرا!مارکهای توشیبا و ار سی ا و اس جی اس و ... اصلی موجودند؟
پیروز باشید

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,448
تو همین نزدیکی ها
با درود.
دوستان در حال حاضر 2n3055 مرغوب در بازار تهران چه مارکی و در کجا عرضه میشود؟حدود قیمت؟
از سال 65 این ترانزیستور داستان ساز بوده تا الان ظاهرا!مارکهای توشیبا و ار سی ا و اس جی اس و ... اصلی موجودند؟
پیروز باشید
سلام
از این ترانزیستور در بازار دو نوع جنس مرغوب هست یکی با مارک توشیبا البته این مارک بدلی هم دارد و دیگر اسمش یادم نیست ولی جنسش امریکایی بود قیمتش در حدود 5500 و 6000 ریال هست

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
با درود.
پیروز باشید
به نام خدا

سلام. بنده چند وقت پیش از ترانزیستور 2N3773 استفاده کردم و خیلی عالی جواب داد و یکی دو ماهی هم هست که تحویل مشتری داده ام و برنگشته! به گفته فروشنده ساخت آمریکا میباشد.

amiric

ناظم انجمن
2007-09-29
2,998
29,011
به نام خدا

سلام. بنده چند وقت پیش از ترانزیستور 2N3773 استفاده کردم و خیلی عالی جواب داد و یکی دو ماهی هم هست که تحویل مشتری داده ام و برنگشته! به گفته فروشنده ساخت آمریکا میباشد.
سلام
تمامی قطعات الکترونیکی در حال حاظر از کشور چین وبا مارکهای مختلف وارد شده
وساخت فلان وفلان هم بیهوده میباشد {مگر اجناسی که از سالها قبل بوده باشد}
در کشور چین هم اجناس در چندین نوع از لحاظ کیفیت درجه بندی تولید وعرضه میشود
که متاسفانه بعضی خواسته ویا ناخواسته اجناس بی کیفیت واز نوع درجه 3 وارد وعرضه میکنند
یکی از علت ها قیمت بالای خرید قطعه هات مرغوب و عدم فروش {با توجه به اینکه اکثر مشتریها بیشتر بدنبال قیمت اجناس هستند تا کیفیت انها }در بازار می باشد

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
با درود.
پس همچنان این داستان برای قطعات قدیمی هم هست!جستجو میکنم.برای امپلیفایر زیاد حساسیت نداره اما رو یو پی اس و اینورتر اصلا نمیشه جنس معمولی گذاشت.جالب اینجاست که مثلا برای 8 تا ترانزیستور یک دستگاه باید 8 تا 3055 با بتای یکسان گذاشت وگرنه گرم میکنه.در اینورترها که خیلی اذیت میکنه.سالهای 70-71 یک سری جنس روسی اومد.ترانزیستورهای قدرت عالی داشتن.اگه دوستان هر نوع قطعه روسی داشتن نیازمندم.
به هر حال سپاس از توجهتون.
پیروز باشید.

من از این مدل ها استفاده کردم خوب جواب داده
عکس کوچیکتره که مار on داره ترانزیستوری هست که من خیلی ازش راضی هستم البته شما در موقع در موقع گرفتن دقت کنید که دو مدل از این ترانزیستور موجود است که رنگ بدنه یکی کدر و یکی براق است که شما براق را استفاده کنید چون من با این ترانزیستور خیلی سر کار دارم شاید هفته 2 یا 3 بار
و عکس دوم جنس بدی نیست من هر موقه نوع اول رو ندارم از این مدل استفاده میکنم یه چیز دیگه من این مدل رو برا یو پی اس و اینورتر اصلا پیشنهاد نمی کنم

پیوست‌ها

• 5 کیلوبایت بازدیدها: 217
  • 5.8 کیلوبایت بازدیدها: 225

sovietiran

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2010-06-24
1,878
9,762
خراسان بزرگ!
با درود و سپاس.
مارک زیمنس اصلی پیدا میشه؟قیمت؟

3773 جایگزین مناسبی هست برای 3055؟
پیروز باشید.

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام
تمامی قطعات الکترونیکی در حال حاظر از کشور چین وبا مارکهای مختلف وارد شده
وساخت فلان وفلان هم بیهوده میباشد {مگر اجناسی که از سالها قبل بوده باشد}
در کشور چین هم اجناس در چندین نوع از لحاظ کیفیت درجه بندی تولید وعرضه میشود
که متاسفانه بعضی خواسته ویا ناخواسته اجناس بی کیفیت واز نوع درجه 3 وارد وعرضه میکنند
یکی از علت ها قیمت بالای خرید قطعه هات مرغوب و عدم فروش {با توجه به اینکه اکثر مشتریها بیشتر بدنبال قیمت اجناس هستند تا کیفیت انها }در بازار می باشد
به نام خدا

سلام آقای زارع. در این مورد فروشنده عنوان داشت که این ترانزیستورها از قدیم بوده و چینی نیستند.
البته فرمایش شما درست است و مانده ام با این وضع قطعات چگونه به تعمیرات ادامه دهم......

بالا