آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: ذخیره نشدن تنظیمات بایوس در مادربرد Asus M2N68-AM

haadi

کاربر
با سلام. یه مادربرد Asus M2N68-AM دارم که تنظیمات بایوس رو ذخیره نمیکنه، باطری بایوس رو عوض کردم، Clear Cmos کردم باز هم فایده نداشت،پاور تعویض شد مشکل همچنان پابرجاست. بایوس آپدیت شد باز هم برطرف نشد، اساتید تعمیرکار مشکل و رفع مشکل چیه به نظرتون ؟

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
با سلام. یه مادربرد Asus M2N68-AM دارم که تنظیمات بایوس رو ذخیره نمیکنه، باطری بایوس رو عوض کردم، Clear Cmos کردم باز هم فایده نداشت،پاور تعویض شد مشکل همچنان پابرجاست. بایوس آپدیت شد باز هم برطرف نشد، اساتید تعمیرکار مشکل و رفع مشکل چیه به نظرتون ؟

سلام . بنابراین باید طبق نقشه مدار RTC رو عیب یابی کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: haadi

aryamon

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-25
1,316
2,945
ذخیره نکردن رو توضیح بدید ایا مقادیر مورد نظر ذخیره می شه ودرست کار می کند بعد استارت دوباره به حالت اولیه در میاد یا اینکه ذخیره شدنی نیست . مگر بعد از استارت دوباره . مورد داشتم که ولتاژ باطری به چیپ نمی رسیده که مقاومت ارتباطیش قطع شده بود اگه بتونی برد ویو این مدل رو پیدا کنی بیشتر بهت کمک می کند

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: haadi

ali m.g

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
کاربر
2008-01-04
1,869
11,837
TEHRAN
ذخیره نکردن رو توضیح بدید ایا مقادیر مورد نظر ذخیره می شه ودرست کار می کند بعد استارت دوباره به حالت اولیه در میاد یا اینکه ذخیره شدنی نیست . مگر بعد از استارت دوباره . مورد داشتم که ولتاژ باطری به چیپ نمی رسیده که مقاومت ارتباطیش قطع شده بود اگه بتونی برد ویو این مدل رو پیدا کنی بیشتر بهت کمک می کند

همه نکاتی که اشاره کردین و اشاره کردند مربوط میشه به مدار RTC که تو تایپک قبلی بهش اشاره کردم

صد البته اگر بردویو باشه خیلی گویا میشه حتی علامت زد و راهنمایی کرد

haadi

کاربر
کلاً هیچ آیتمی ذخیره نمیشه، توضیح کاملتر اینکه بعد از اینکه سیستم رو روشن میکنی ارور تنظیم نبودن Cmos میده که تاریخ و ساعت تنظیم نیست و غیره و برای عبور از این صفحه دو گزینه F1 برای رفتن یه ستاپ و F2 برای رفتن به ویندوز داری،حالا ما F1 رو میزنیم میریم محیط ستاپ تنظیمات مربوطه رو انجام میدیم ذخیره میکنیم سیستم ریست میشه و علی القاعده باید بدون ارور ویندوز بوت بشه ولی اینطور نمیشه و دوباره همون صفحه ارور با همون مشخصات میاد.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon

haadi

کاربر
کلاً هیچ آیتمی ذخیره نمیشه، توضیح کاملتر اینکه بعد از اینکه سیستم رو روشن میکنی ارور تنظیم نبودن Cmos میده که تاریخ و ساعت تنظیم نیست و غیره و برای عبور از این صفحه دو گزینه F1 برای رفتن به ستاپ و F2 برای رفتن به ویندوز داری،حالا ما F1 رو میزنیم میریم محیط ستاپ تنظیمات مربوطه رو انجام میدیم ذخیره میکنیم سیستم ریست میشه و علی القاعده باید بدون ارور ویندوز بوت بشه ولی اینطور نمیشه و دوباره همون صفحه ارور با همون مشخصات میاد.

haadi

کاربر
همه نکاتی که اشاره کردین و اشاره کردند مربوط میشه به مدار RTC که تو تایپک قبلی بهش اشاره کردم

صد البته اگر بردویو باشه خیلی گویا میشه حتی علامت زد و راهنمایی کرد
به هر صورت بود تونستم بردویوی این مدل رو پیدا کنم،هم عکس اصلی مادربرد و هم بردویو رو براتون آپ میکنم ممنون میشم رو عکس، راهنمایی کنید.
https://s4.uupload.ir/files/asus_nzmo.jpg
https://s4.uupload.ir/files/asus-m2n68-am-rev-200g_bq77.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: aryamon
بالا